Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kell az ilyen diákokkal...

Miért kell az ilyen diákokkal ennyire kivételezni?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban volt 2 osztálytársam, akikkel eléggé kivételeztek, pedig semmi ok nem volt rá.


Az egyik olyan buta volt, mint a fene (és nem túlzok), nagyon nem volt logikája szinte semmihez, matekdolgozatnál folyamatosan hiányzott direkt, történelemből is olyan alap (tényleg alap) dolgokat nem tudott, hogy az már fáj. és mégis átrugdosták kettessel mindenből, még érettségin is. De miért? Mástól elvárják, hogy teperjen a kettesért, ha nem tanul vagy ha bukásra áll, őt meg simán átrugdalták. Arra sem szólt a matektanár semmit, hogy dolgozatoknál sosem volt ott. Max 1-2-szer szólhatott rá. Miért engedték át?


A másik osztálytársam több, mint 250 órát hiányzott, pedig semmi baja nem volt. Vagy szimplán nem jött be, vagy hazament, ha úgy tartotta kedve, lógott stb. Az osztályfőnök rászólt, hogy osztályt kell ismételnie, stb. Erre megijedt, majd az év utolsó 2 hetében minden órára bejött. Erre az ofő közölte, hogy látja rajta a javulás jeleit, így átengedi.

Komolyan??? Ha én hiányoztam volna ennyit, tuti megvágnak, és kezdhetem újra az osztályt.



Miért jó az a tanároknak, hogy egyes gyereket csak úgy átrugdalnak az iskolán, miközben másokat meg simán megbuktatnak? Pedig semmi ok/érv nem volt a kivételezettségük mellett, maguk tehetnek róla, hogy nem tanultak vagy hiányoztak.

Miért jó az, ha kettessel átrugdosnak valakit, miközben tuti megbukott volna?



2016. febr. 21. 15:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen osztálytársam, aki állandóan pofázik órán, lehetetlenség tőle kb figyelni. A tanárok meg egyszer szólnak neki órán kicsengő előtt 5 perccel, hogy ki lesz küldve, ha nem fogja be a száját, szóval a maradék 5 percben csendben ül, aztán következő órán kezdődik minden elölről.

Ráadásul az a legnagyobb poén az egészben, hogy ez a gyerek már meg is bukott egyszer, szóval ha most megbuktatnák, elküldenék az iskolából és semelyik tanárnak nem kéne vele tovább bajlódni. Ehelyett ők inkább kiabálnak vele minden órán meg cseszegetik, hogy meg fog bukni, aztán év végén az utolsó pár órán a wikipédiáról egy az egyben lemásolt, ritka igénytelen kiselőadásait kell hallgatni, hogy a 2-es meglegyen neki -.-"

Le merném fogadni, hogy ha én állnék bukásra valamiből és javitani akarnék, le lennék oltva, hogy év közbe kellett volna tanulni, nem most..Nevetséges.

2016. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!