Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti ezt hogy látjátok? Tényleg...

Ti ezt hogy látjátok? Tényleg én nem tettem meg mindent?

Figyelt kérdés

Én amondója vagyok, hogy amikor az ember világos jeleket ad arra, hogy nem kiváncsi rád/számba sem vesz akkor azt hagyni kell a túróba.

Egyetemista vagyok, felvettem egy új idegennyelvű tárgyat hogy fejlődjek. Spiritusz minden megvolt, csapatokban kell dolgozni órákon. Legalább megismerek pár új arcot. Az egyetem számomra a nyiltságról szól amúgyis.

Volt még két csaj más szakról akik szintén felvették a tárgyat, és a tanárnő azt javasolta hogy mi 3-an alkossunk egy csoportot. Megkérdzetem a lányoktól, hogy szeretnék-e, azt mondták oké. Utána elkértem tőlük egy elérhetőséget (facebook cimet), bejelöltem őket, gondoltam chaten megbeszéljük a dolgokat (mivel vizsgára össze kell állitani egy projektet-ehhez kell pontos kidolgozás, téma stb).

Ma pont volt óra, csoportokban kellett dolgozni, és persze mi 3-an együtt voltunk. De nekem már furcsa volt az is, hogy mikor bementem a terembe én direkt úgy ültem hogy tudjanak mellém ülni... vagy hogy amikor elkértem az elérhetőségüket olyan lekezelőek voltak, nagyon gyorsan el is húztak (tudjátok az a tipikus lerázás). Ma mellém sem ültek, eggyel hátrébb, pedig tudták hogy ott vagyok. Utána jött a csoportmunka (nem hiába hivják annak!), mi 3-an voltunk persze, és az egész abból ált hogy ők ketten egymás felé fordultak, a mellettem ülő csaj teljesen hátat forditott nekem, ők szépen megbeszélték a dolgokat, engem meg sem kérdeztek. De a pláne, hogy mikor én szóltam hozzá valamit (mert próbáltam erőltetni, hátha úgy észrevesznek), akkoris a mellettemlévő csaj rám se nézett), a másik csaj is rámhagyta. Tehát az a tipikus "levegőnek" nézés volt.

A hab a tortán és ami nálam kiverte a biztositékot is, hogy arról nem is szóltak nekem hogy ők ketten már a projekt témáját meg is beszélték. Csak ámultam mikor a tanárnőnek mondja...

Most komolyan ilyen emberekkel hogy lehet együtt dolgozni? Nem voltam ronda velük, sőt, kedves bemutatkozásom volt, láthatták rajtam hogy komolyan gondolom ezt.

Bár nekem már furcsa volt az a magatartásuk is, hogy mikor bejöttek előző órára, hogy nagyon külön ültek, illetve mikor kérdeztem tőlük hogy szeretnének-e hármasban lenni, azonnal azt válaszolták hogy amúgysem akarnak belemászni más csoportba...



2016. márc. 1. 21:04
 1/4 anonim válasza:
90%
Hát igazából teljesen az ő hibájuk.Ők bunkók voltak miközben te próbáltal kedves lenni.Ne foglalkozz velük.Azonban lehet hogy szólhatnál a tanárnak hátha átrak normálisabbakhoz.Majd ird meg mi történt :) Remélem segíthettem :D
2016. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehetsz bármilyen kedves, ha olyan külső jegyeket viselsz, amivel kiváltod a másik ellenérzését, valamiért...akkor nem fogsz tudni semmit tenni.

Lehet, megnézték az adatlapodat facebookon, vagy fene tudja.

Minden embernek van egy olyan, amitől kiborul egy másik ember személyiségét illetően, ezt meg megfejteni egy idegennél, hogy nála mi ez...képtelenség.

2016. márc. 2. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"amúgysem akarnak belemászni más csoportba"

ők együtt már egy csapatot alkotnak, nem is lenne szükségük harmadik emberre igazából, mert ketten akarják végigvinni a dolgot...csak nem akartak nemet mondani neked...de ők igazából ketten egy csapat, nem lenne szükségük harmadik félre...én ezt megpróbálnám megbeszélni velük és ha továbbra is elzárkóznak attól, hogy te is a csapat tagja legyél akkor keresnék másik csoportot...


23F

2016. márc. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 2

Eltudok képzelni egy ilyen helyzetet, amikor valakivel éreztetik azt, hogy ellenszenves (azt nem tudni, mit láttak a kérdezőn, ami "ellenérzést" váltott, de simán lehet olyan, hogy előítéletesek). A nagy gond csak az ilyenkor, hogy mi a túrónak vállalják el a csapatfelosztást, ha így viselkednek?

A legellenszenvesebb ember is a világon nem fogja hibásnak érezni magát attól, ha valaki önként vállal el valamit, miközben nem tudja kifejezésre juttatni azt, hogy mit akar... azt ilyen gondolkozásról még a legellenérzésesebb ember sem tehet.

2016. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!