Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Úgy tűnik mindent tönkretett...

Úgy tűnik mindent tönkretett a tanárom. Miért tehette?

Figyelt kérdés

Kicsit komplex az esetem. Iszonyú gátlásos vagyok ha előadást kell tartanom emberek előtt. Ettől függetlenül dolgoztam ezen a hibámon és minden vágyam hogy egyszer bekerülhessek phd képzésre. Fősulit elvégeztem, nagyon jól zártam. Egyetem MA-n szinte kitűnő voltam, csak egy tantárgyból kaptam kettest, abból amelyiket a konzulensem tartotta.

Nem volt bajom a tanárral, azt hittem jó ötlet lesz, megkértem hogy legyen a konzulensem és minden azután megváltozott. Az első megbeszélésünkről sajnos lecsúsztam, ez az én hibám volt. Bocsánatot kértem tőle de innentől csak jobban elmérgesedett a kapcsolatunk. Folyton szívatott. Előadásaimon teljesen belém fojtotta a szót, egyszer még a könnyem is kicsordult a megaláztatástól. A szakmai gyakorlatot az intézményen belül teljesítettem egy külföldi tanár vezetésével aki maga adta át a papírjaimat a tanszéknek. A konzulensem elkeverte és megvádolt azzal hogy hazudok, nem teljesítettem. A külföldi tanár ekkor már nem volt az országban és nem tudott segíteni nekem a távolból, nem volt hajlandó kapcsolatba lépni vele a konzulensem.

Egy kreditátviteli lehetőséggel éltem amit a konzulensem az utolsó pillanatban megvétózott. Már első félévemtől meg volt a jegyem erre konzulensem ki kelt magából hogy miért támadtam őt hátba, hogy merészeltem megkerülni őt. Nem hitte el hogy én csak éltem a lehetőséggel, a tantárgyamat pedig a rektorin fogadták el, én nem akartam senkit becsapni. Hibát talált ebben utólag és leszedette a tantárgyam. Ez történt az abszolutórium papír leadása előtt egy héttel. Ezt is gyorsan elintéztem.Fizettem kreditfelvételért, vizsgáztam valakinél gyorsan egy féléves anyagból stb.

Jött a szakdolgozat amire kaptam egy 2 érdemjegyet amin nem is csodálkoztam. Állítólag az én hibám hogy nem konzultáltam eleget(igaz elzárkózott az e-mailjeimtől és telefonhívásaimtól). A végső döfést megkaptam államvizsgán. Nem volt jelen az opponensem, csak ő meg 2 másik tanár. (barátnői) Mondanom sem kell. Sza**á szopatott és kb. mindenbe belekötött csak a tartalomba nem. Ez így azt hiszem teljesen szabálytalan volt a részéről hogy államvizsgán ne essen szó a tartalmi védésről és csak a formai hibákról beszéljünk. Sírva jöttem ki innen is egy kettessel. Ennyi. Azt hiszem büdös életbe nem találok helyet ahol ezzel phd képzésre mehetek. Vannak tanúim az eseteimre, levelezéseim más tanáraimmal amik mind az én igazam bizonyítják de még sem tehettem semmit a konzulensem ellen mert időközben tanszékvezető lett. Azt mondta amikor egyszer négyszemközt voltam vele hogy ha konzulenst váltok, nagyon megbánom. Ennyi. Vége a terrornak de itt állok ezzel a saját történettel és a kutyát nem érdekli ha kopogtatok továbbképzés ügyben. Talán jobb lett volna ha megbukom.

Nagyon magam alatt vagyok és azon jár az eszem hogy neki mi érdeke volt ezzel? Hogy lehet egy tanár ilyen?


2015. jún. 21. 20:33
 1/4 vfrtom ***** válasza:
70%
Munka után megvárni néhány baráttal és elbeszélgetni vele az élet nagy dolgairól. Lehetőleg sötét ,elhagyatott helyen.
2015. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon sajnálom, de tényleg. Hogy mi volt az érdeke ezzel, azt csak ő tudná megmondani, lehet irigység is többek közt. Nem tudnál egy másik egyetemen elvégezni egy, a szakodhoz hasonló MA-t, amivel tudnál jelentkezni ugyan erre a Phd-re?
2015. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt hittem, ez a stílus csak a középiskolákra jellemző. Szomorú, hogy MA-n is ez van. Legalább valami neves egyetem?
2015. jún. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lány vagy? Jobban nézel ki, mint ő, és ezért utál. Vagy valami rejtélyes okból nézve utál, amit csak ő tudna megmagyarázni. Sajnálom, hogy ez történt veled, konzulenst kellett volna váltanod, ennél rosszabbul semmiképp nem járhattál volna...


A PhD-t pedig szerintem próbáld meg, felkészült vagy, motivált vagy, az összes jegyed szuper volt - nemcsak a szakdolgozatot meg a védést fogják nézni!

2015. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!