Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kedvel ennyire az...

Miért kedvel ennyire az osztályfőnököm?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és középiskolába járok.Osztályfőnökömmel jó a kapcsolatom,de kezdem magam frusztrálva érezni miatt.Annyival kezdődött,hogy csak leigazolt minden hiányzásomat úgy,hogy közben fogalma sem volt róla hogy merre vagyok.Segített abban hogy ösztöndíjat kaphassak.Ez azzal járt,hogy sok időt kellett vele töltenem.Kérdőiveket kellet kitölteni meg hasonló dolgok.Kikellett jönnie hozzánk,családkátogatás címszóval és véleményeznie kellett a szüleimet meg rengeteg papírt kellett aláírniuk szüleimnek.Ez után egy darabig nem történt semmi.Majd egyszer váratlanul felbukkat nálunk,mert ő éppen arra járt.Ez egy jópárszor még előfordult.Osztálykiránduláskor nem engedte kifizetni a kirándulás árát,kifizette ő az egészet.Majd meghívott egy fagyira,amit nagy nehezen fogadtam csak el és végül haza vitt.Vett nekem egy párnát,hogy Nehogy felfázzak és a székemre tehessem.Teszem hozzá van rajtam kívül még 12 lány az osztályban,de az nem számít ha ők felfáznak.Nekik azt mondta,hogy vegyenek maguknak.Néha csak úgy spontán vesz nekem valamit.Pl füzetet,tollat,csokit meg hasonlók.Most volt nem rég a szalagavatónk és kiakarta fizetni a ruhámat,ami 16 ezer lett volna.Nagyon nehezen tudtam csak lealkudni a felére,mert szó sem lehetett arról,hogy én fizessem ki a teljes összeget.Ha elmegy mellettem akkor mindig megsimogat,valamilyen módon valahogy mindig hozzám ér.Mindig megdicsér,hogy milyen csinos vagyok.Múltkor összefutottam vele az utcán,amikor mentem haza,ő a barátaival volt,akik legnagyobb meglepetésemre tudták,hogy ki vagyok.Nekem viszont fogalmam sem volt róla, hogy ők kik.Nagyon kellemetlenül érzem már magam miatta.Nem tudom hova tenni ezt a nagy kedveskedést.Egyre jobban frusztrál,hogy csak velem csinálja ezt.

Szerintetek?


2016. márc. 17. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát, ez elég ijesztő... hány éves?

Illetve, nem azt mondom, hogy ijesztő, ezt végülis csak te érezheted :D De tény, hogy nem normális.


Egyébként bírod?


Milyen címszó alatt adja neked ezeket a dolgokat?

Tegyük fel, elutasítanád, agresszívvá válik? Tehát ez a levakarhatatlan fajta?

2016. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

40 körül van,nem tudom pontosan hogy hány éves.


Ezeket csak úgy adja,mert mikor meglátja az adott dolgot,amit megvesz nekem akkor épp rámgondolt közben.Legalábbis nekem ezt mondta.


Régebben bírtam,de mostmár nem szívesen vagyok vele egy társaságban.


Igen,ő a levakarhatatlan fajta.Mikor elutasítom,akkor először szomorú,elkezdeni mondani,hogy pedig ő szívből adja és hogy ne bántsam meg hogy nem fogadom el.Ezt addig csinálja ameddig már nekem lesz bűntudatom és végül elfogadom az adott dolgot.

2016. márc. 17. 20:25
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez már zaklatásnak is minősíthető, lelkinek legalábbis biztosan.


Nem akarok tényleg ördögöt festeni a falra, Isten ments, de bánthatna? Vagy féltél már tőle komolyabban?


Amúgy a szüleid mit mondanak? Gondolom tudják, már ha 10ezreket fizetett helyettük..

2016. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Oké, azért ez így nagyon komoly. Őszintén szólva talán már kimeríti a zaklatás fogalmát, úgyhogy mindenképp beszélj róla szüleiddel. Az osztálytársaid mit szólnak ehhez? Ők nem bántanak emiatt?
2016. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egyébként vannak gyerekei? Mert ha nincsenek, ill. felnőttek, akkor lehet, hogy te vagy csúnya szóval élve a "pótlék". Az a baj, hogy ezt már én is több tanáromnál megfigyeltem.
2016. márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Meg akar szekszelni, igen.
2016. márc. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy bántana,nem nézem ki belőle.

Osztálytársaim először piszkáltak miatta,de nem az a típus vagyok aki hagyja magát,szóval hamar helyre tettem őket és azóta senki nem piszkált miatta.

Szüleimet is nagyon zavarja,hogy ennyi pénzt áldoz rám.Nem egyszer beszélt már vele anyám,de semmi haszna.

Nem hiszem,hogy pótlásról lenne szó,mivel van 2 kislánya.Tehát ezt nem tartom valószínűnek.

Nem értem,mire jó ez. :(

2016. márc. 18. 17:27
 8/14 anonim ***** válasza:

#4-5-ös vagyok.

Hát akkor nem tudom miért csinálja ezt az ofőd. Ha van olyan tanárod, akivel jóban vagy, vagy megbízol benne, akkor neki mond el esetleg, ő lehet, hogy tud komolyabb lépéseket is tenni az ügyben. Egyébként, ha már nagyon rosszul érzed magad, szerintem küldd be a szüleidet az igazgatóhoz.

2016. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tisztában van az esetleges anyagi nehézségeitekkel és így szeretne segíteni. Ha vannak gyermekei, ráadásul lányok, akkor nem hinném, hogy "úgy" érdekled őt. Talán éppen a fent említett tényező miatt atyáskodik veled, vannak ilyen típusú tanárok, akik egy-egy számukra rokonszenves diákot úgy kezelnek, mintha a gyermekük lenne, vagy fiatalkori önmagukat látják az egyikben..stb. Egyébként tanít téged? Jól teljesítesz az iskolában?

Például a term.tudományos tagozatra járó barátnőm hasonló korosztályú osztályfőnöke édesapa (és valószínűleg emiatt)

folyton ölelgeti őket, én is kérdeztem tőle valamit a folyosón, erre meg átkarolt :DD....Ez tényleg elég különös egyébként.

Azt tanácsolnám, hogy beszélj vele mindenképpen!

Próbáld a tudtára adni, hogy ez neked rettentően kellemetlen, mintha ki lennél szolgáltatva..stb. Mond neki, hogy értékeked a kedvességét, de legyen szíves tiszteletbe tartani a kérésed és hagyjon fel ezzel.


Sok sikert!

2016. márc. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A szüleid mit szólnak mindehhez?
2016. márc. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!