Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi élünk rosszul, vagy ők...

Mi élünk rosszul, vagy ők nagyon gazdagok?

Figyelt kérdés

Már 3 éve ebbe az osztályba járok, de igazából csak most kezdek rájönni, hogy mennyivel jobb életszínvonalon él az osztálytársaim nagy része. Eddig nem nagyon tűnt fel, de mostanában mindig rácsodálkozok, hogy nekik egyáltalán nem okoz gondot heti gyakorisággal egy-egy mozi, kávé, étterem, kirándulás, stb. Én még soha nem voltam étteremben, moziban csak egyszer, kávézóban is esetleg barátokkal, osztáykiránduláson, és akkor is nagyon furcsán éreztem magam. Ők ajándékokat szoktak venni szinte minden rokonuknak, ilyen kis használhatatlan vackokat általában, amit én nem igazán értek, mert nálunk ez nem szokás, a gyerekek kapnak ajándékot csak (lassan én már ebből a korból kiesek :). Az osztálypénzt mindig úgy szavazzák meg, hogy nagyon magas, az osztálykirándulás ára szintén, de ők nem szoktak panaszkodni, mi idén nem tudjuk kifizetni (de nem is szeretnék menni). Több szászezres nyaralások sem kottyannak meg nekik, iPhone, stb... Én még csak egyszer voltam nyaralni, külföldön még soha, kb. negyedakkora értékű telefonra is nehezen szedtük össze a pénzt. Egyikük háza több tízszeresét (több, mint 50) ér, mint amennyiért a miénket vettük. És a többiekéről nem tudok semmit. Egy másikat naponta másik BMW-vel hozzák suliba. Mindenki diplomás a családjaikban, általában ügyvédek, mérnökök, nálunk senki nem diplomás.

Remélem nem hiszitek azt, hogy most sajnáltatni akarom magam, vagy nagyon irígy vagyok. Kicsit igen, mert valószínűleg könnyebb lenne az életem, ha ilyen családba születtem volna, de inkább csak kíváncsi vagyok, hogy ez mindenhol jellemző, vagy csak én kerültem ilyen suliba? Mi hol helyezkedünk el a társadalomban hozzájuk képest? Azért is furcsa ez az egész, mert az általános iskolás osztálytársaim nagyjából egy színvonalon élnek velünk.

Származhat ebből nagy hátrányom a későbbiekben? Én műszaki irányba szeretnék továbbtanulni, a faktos csoportjaimban az elsők között vagyok. Szorgalommal tarthatom ezt a pozíciómat? (Csak államin tanulhatok tovább)


2016. márc. 25. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Így elég nehéz megítélni, de az biztos, hogy jobban élnek, mint ti. De hogy ők mennyire gazdagok az átlaghoz képest, ill. az, hogy ti mennyire vagytok szegények az átlaghoz képest, azt ebből nem mondanám meg.


Pl. ha a szüleim fizetését nézem (tekintve, hogy ha jól tudom a magyar átlagfizetés nettó 140 ezer forint körül van), akkor átlagon felül keresnek. Ennek ellenére nekem sem volt soha drága telefonom, nem igazán jártunk étterembe, moziba se gyakran, bár nyaralni jártunk, azért nem luxusszállodákban szálltunk meg, hanem általában apartmanokban és csak a környező országokban jártunk. A lakásunk se hatalmas, 56 nm-en laktunk négyen. De mi nem azért éltünk így, mert nem volt többre pénz, hanem mert a szüleim más dogokat tartottak fontosnak az életben. Nem volt iphone-om, de helyette probléma nélkül tudták finanszírozni az egyetemi tanulmányaimat olyan szakon is, ami még államilag támogatott formában is drága. Plusz tudtak félretenni annyi pénzt, hogy mire a tesómmal egyetemre kerültünk, tudtak venni egy kisebb lakást nekünk.


Vannak olyanok, akik nem keresnek többet, mint mondjuk az én szüleim, csak másra költik a pénzt. Megtakarítás helyett inkább elköltik telefonra, TV-re, ruhákra, nyaralásra. Nem biztos, hogy jobban élnek, csak éppen sokkal látványosabb dolgokra költik el a pénzt.


De azért nyilván ha az iskolatársaid szüleinek új BMW-je van, több százezer forintos nyaralásokra járnak, akkor feltehetőleg gazdagnak számítanak.

2016. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek nagyjából igaza van, viszont ez valahol azt jelzi, hogy jó gimibe jársz, ha az osztálytársaid túlnyomó többsége diplomás, jómódú famíliából származik. Ha ilyen suliban az elsők között tudsz lenni, az nagyon jó, valszeg az átlagosnál jobb képességű vagy. És igen, tudod tartani ezt a szintet, pláne, hogy motivált is vagy rá, láthatod, hogy diplomával (pláne műszaki területen) jobb életed lehet.

Hátrányod annyi, hogy neked különórák, különtanár nélkül kell a legjobbak között lenned, de ezt szerintem megoldod.:-)

2016. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Előző, nagyon ne keverjük össze a pénzt meg az értelmi képességet...
2016. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik környékre jársz suliba? Amit körülirsz az a felső- középosztály / alsó- felsőosztály életszínvonala. 2 diplomás szülő akiknek jó munkahelyük van azok keresnek olyan jól hogy képesek mengedni maguknak azt hogy igy éljenek. Ott a szerencse is, vannak családok ahol halmozodik a vagyon és egyre gazdagabb lesznek generációkon át. Az autók sokszor céges lizing autók, el sem hinnéd mennyi van belőlük amit ingyért megkapnak használatra. Ez a pozícióval és a munkával jár. Nagyon sok BMW terepjárók céges lizingautók. Én is átmentem ezen, mi sem voltunk gazdagok bár ennyire sok jómódú nem volt az osztalyomban. Irigyelni lehet őket, de evvvel a helyzeted nem fog változni. Az egyetlen mód az hogy ha továbbá is szorgalmasan tanulsz a műszaki pályára és megpróbálsz bejutni államin. Ha felvettek az egyetemre kereshetsz diákmunkàt a szakmàdban cégeknél amivel elkezded megalapozni a jővőd és lesz egy kis pénzed is sőt tapasztalatot szerzel és diploma után könnyebben találsz egy jó állást. A szülőket sajnos nem lehet megválasztani de saját életed alakithatod. Okos vagy hogy atlatod a dolgokat és rajottel mekkora kulonbsegek is vannak es ezen hogyan tudsz valtoztatni.
2016. márc. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as, nem keverek össze semmit. Arra céloztam, hogy kvalifikált, értelmiségi családból származó gyereket ritkán küldenek gyenge középiskolába, megvannak (minden városban) azok a sulik, ahol ezek a gyerekek koncentrálódnak. Az pedig, gondolom, elég egyértelmű mindenkinek, hogy ilyen családban felnőve az átlagos értelmi képességű gyerekből is jóval többet hoznak ki, részben a családi légkör és mérce, ill. tanulásban segítés, részben (ha szükséges) különtanár(ok) révén.
2016. márc. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Omsz válasza:
Tarhatod! Nekem a nagyszuleim mindket agon munkasemberek voltak, apukamek raadasul 14en testverek. Edesanyambol es edesapambol is foorvos lett. Kitartas, es sok szerencset kivanok! :)
2016. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és a válaszokat is :)
2016. márc. 28. 19:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Az az érzésem, 10 év alatt leléped őket.
2016. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Téged motívál a különbség, közülük pedig többen elzüllenerk majd sajnos. Gazdag szülő elkényeztetett gyereke...
2016. ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!