Ehhez van joga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A sulinkban van hittan,és erkölcstan óra.

Én személy szerint hittanra járok.De az

utóbbi időben több olyan dolog is volt amit

én nem tudok eldönteni hogy a tanár megteheti-e.

Például mondta hogyha a szünet alatt nem mész misére,akkor

1-est kapsz...stb.Ez nekem nyilván nem tetszett,mert örülök hogy a SZÜNETBEN tudok pihenni 1 kicsit.Ez az egyik dolog.A másik meg az hogy ha én a szünet alatt nem megyek vasárnap misékre akkor igazolatlan órát fogok kapni.Ezt megteheti a tanár?Mert az oké,hogy pl nem megy be a gyerek mondjuk matekra,és igazolatlant kap,de úgy hogy a gyereknek szünet van,és nem megy egyszer se a szünetben templomba,és azért kap igazolatlant meg 1-est...Ezt megteheti?Mert valószínűleg megfogja....Mert ezek a misék alapból nem iskola időhöz tartoznak....Ehhez van joga?ha megteszi akkor reklamálhatok?



2016. márc. 26. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg. Szünet van vagyis nincs iskola. Nem tehet ilyenkor semmit.
2016. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles misére járni, nem kényszeríthetnek rád semmilyen vallást. :D
2016. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Sosem találkoztam még annyira sötét emberrel, mint amilyen te vagy...
2016. márc. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen reklamálhatsz, de még az előtt is, hogy megteszi. Nincs hozzá joga. Ha nem iskola

időben van a mise, hanem szünetben, akkor mégis hova írja az igazolatlant? Sehova...És milyen okkal írná be egy 1-est? Nem írhatja be csak úgy.

2016. márc. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves első,és második válaszoló:

Köszi a gyors választ!:D


Kedves harmadik:

Elhiszed hogy nem érdekel?

2016. márc. 26. 21:49
 6/9 anonim ***** válasza:
13%
Minden erőmmel elhiszem, hogy nem érdekel. Engem sem érdekel sok minden, elhiheted.
2016. márc. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles a hivatalosan kiadott szünetbe bemenni akárhova, mert a tanár azt mondja.
2016. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem menj át az erkölcstanra, de ne balhézz.

ezekből nem lehet megbukni szerintem ...

Én 2 évig jártam nem kötelező hittanra, első sor, mindig rakat cukrot kaptam.

De kötelező volt az 1. áldozás, inkább nem jártam. Onnantól ordibált a pap velem.

2016. márc. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Mivel a Hittanórához hozzátartozik a vallásod ismerete mellett a vallásod gyakorlása is, ezért érdemes eljárni misére. Főleg a keresztények legnagyobb ünnepén, Húsvétkor. Vasárnaponként egyébként se jársz? Ez kb. olyan, mintha egy szakács megtanulja a recepteket, de sose főz. Amúgy azt nem tudom, hogyan ellenőrzi a tanár, hogy ott voltál vagy sem... az meg megint más kérdés, hogy a mit mondasz, hazudsz a tanárnak erről... ezek megint a te lelkiismeretedtől függenek. Szerintem joga van egyest adnia... Ez tényleg olyan dolog, hogy a szakács az elméletet iskolában megtanulja, a konyhában, étteremben meg gyakorlati jegyet kap. A hittannál a templomban van a lelki gyakorlat, tehát adhat egyest. Az étterem se a suliban van és szombaton, vasárnap is menni kell, mert akkor van a legtöbb vendég és ott is igazolatlant kapsz, ha nem vagy ott... pincértanulóknál ugyan így van... stb.
2016. márc. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!