Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak nekem volt sokkal pokolib...

Csak nekem volt sokkal pokolibb, rosszabb a középiskola, mint az általános?

Figyelt kérdés

Minden e-fajta kérdésnél mindenki azt írja, de rossz volt az általánosba, mindenki lenézte, gúnyolta, megverte erre a középiskola maga a megváltás volt.. Én sem mondhatom könnyű éveknek az általánost, de a középiskolához képest gyerekjáték volt. Talán azért, mert akkor könnyebb volt, most kapok a rossz javát?

Szóval az érdekelni, van-e még valaki hasonló helyzetben: hogy a középiskola kész pokol, főleg szociális perspektívából nézve?



2016. ápr. 11. 22:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem múlt időben szerettem volna kiírni a kérdést, elnézést. Javítanám: Csak nekem sokkal pokolibb, rosszabb a középiskola, mint az általános volt?
2016. ápr. 11. 22:12
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sokkal rosszabb volt. Általánosban voltak barátaim, középiskolában egy sem.
2016. ápr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban valahogy sokkal összetartóbb volt nálunk az osztályközösség. A középiskola meg most nagyon rossz. A múltkor például az egyik lány kérdezte a fb csoportban, hogy mi a házi. Egy valaki válaszolt neki fél óra után ennyit: "Ennyien ne tolongjatok, emberek" és ezt a kommentet 8-an belájkolták.

Az általános iskolából megmaradt csoportban pedig olyanokat írnak, hogy de jól érezték magukat akkor, régi közös képeket töltenek fel, osztálytalálkozókat szerveznek, kérdezik, hogy hogy s mint vannak a többiek, meg ilyenek.

2016. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így volt. Az általános is rossz volt, ott mondjuk volt egy igaz barátom, aki még balhékba és verekedésekbe is beszállt ha engem piszkáltak. Alig vártam, hogy mehessek középsuliba, tele reményekkel, bíztatásokkal, hogy ott majd rendesebb emberek lesznek, de nem...folyamatosan piszkáltak, kiröhögtek, nem volt egy barátom se, vagy akivel összetartottunk volna, így általában szünetekben fel sem keltem a helyemről, csak ott ültem és tűrtem. Szinte semmit nem mertem, rengeteg csajt is elszalasztottam sulin belül (sulin kívül összejött pár szerencsére), mintha csak árnyéka lettem volna önmagamnak, mintha valami megfoghatatlan lánc tartott volna vissza mindentől. Sajnos elvesztegettem azt a négy évet az életemből, ami akár a legszebb négy évem is lehetett volna...lehet, sőt, biztos, hogy ez az én gyengeségem miatt is alakult így részben, de már nem változtathatok rajta. Egy biztos, sokat tanultam ott, és megerősödtem lelkileg.
2016. ápr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én elég speciális helyzetben vagyok, mert 8osztályos gimibe jártam, így gyakorlatilag a felső tagozat az nekem már a gimi volt, és jobban belegondolva a 7-8. osztály volt osztályközösség szempontjából a mélypont nálam. Igaz, szerencsém volt, mert nem közösítettek ki, de azért ment a hátam mögött sutyorgás meg a leszólós poénkodás azért, mert jó tanuló vagyok (érdekes módon kövér is voltam, de a jó tanulás meg az idióta fontoskodó szüleim jobb fikázási lehetőséget szolgáltattak az osztálytársaimnak). Leginkább magányosnak éreztem magam.


Azt vettem észre, hogy az igazi gimis évekre az osztály nagy része megérett, megkomolyodott (bár lehet, egy átlag középsuliban nincs így, ide mégiscsak válogatott, többnyire jó családból származó gyerekek jártak, nem voltak nagyon durva dolgok), és akkor már jobb volt.


De ugye nekem az általános 4 évből állt, és nagyon szerettem, talán azért, mert normális környezetben 6-10 ées gyerekek között még tényleg ártalmatlan szekálódás megy, inkább a neveken röhögtek, és nem direkt provokáltak másokat. Pedig azért volt pár elég rossz gyerek. A végefelé volt talán kicsit ciki, mert elég nagyra nőttek a melleim korán, és kérdezgették, hogy mekkorák meg hogy minek nekem 9-10éves lányként ekkora mell :D. Nem tudom, hogyha ott maradtam volna még 4 évet, ez milyen irányba változott volna. De az első 4 évben max. 2x hallottam azt, hogy kövér vagyok, de az sem direkt sértő volt, amúgy meg voltak klikkek, meg menőbbek, de voltak haverjaim, és kb. mindenkivel jóban voltam.

2016. ápr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Nem olvastam végig mire gondoltál.. Engem is piszkáltak középben, 58 kiló voltam és 14 éves.. 9.után nyáron elmentem edzeni, 75 kilóra felhoztam magamat-ez izom volt.. 10. ben meg aki paraszt volt levertem.. Utána már nem volt gond. Kecskemét-Gáspár
2016. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az általános iskola 5-től kezdett rosszá válni, de még így is voltak barátaim, bár sokszor voltam egyedül. Viszont a középiskola sokkal rosszabb volt nekem. És ez amiatt alakult így, amilyen az általános volt. Az megalapozta, hogy ne legyen önbizalmam a szakközépben. Szóval összefüggött a kettő.

Egyébként bizonyos szinten a legszemetebbek a tinik tudnak lenni, a gyerekek talán annyira nem, pl 8-12 évesen.

2016. máj. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!