Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Régebben mintagyerek voltam,...

Régebben mintagyerek voltam, de középiskola óta egyre rosszabb a helyzet. Mit tegyek, hogy újra a topon legyek?

Figyelt kérdés
Általános iskolában mintantanuló voltam, imádtak a tanárok, különösen angolból voltam kiváló, sorra jártam a versenyekre, és szép eredményeket értem el. A központi felvételim is kiváló lett, mindenhova felvettek, pedig erős sulikat jelöltem be. Az iskolai eredményeim a közérzetemre is jó hatással voltak, nyugodt voltam, felszabadult, boldog. Középiskola kezdete óta, 1,5 éve nem tudom utolérni magamat, le vagyok maradva, egyes tárgyakból, matek-fizika, végképp el vagyok veszve, örülök, ha nem bukok meg... Már csak az angol maradt meg, abból 0 erőfeszítéssel is jó vagyok, bár a tanárom egy utálatos, ingadozó hangulatú asszony, emiatt az óráit is csak túlélem, már az angolban sem lelem örömömet. :( Az iskolai eredményeim az általános hangulatomra is kihatással vannak, mindig van bennem feszültség, stresszelek. De nem tudom utolérni magamat, nem tudok mindenre tanulni, túl sok az anyag. Vagy erre, vagy arra tanulok, a kettő együtt nem megy. Ráadásul idén elhatároztam, hogy földrajzból leérettségizem földrajzból, de semmi időm nincs készülni a mindennapi tanulás mellett. Mit csináljak szerintetek? Nagyon el vagyok keseredve... :(
2013. jan. 19. 20:29
 1/2 anonim válasza:
Ne légy annyira elkeseredve, gimiben a legtöbben lerontják az addigi megszokott átlagukat, ez természetes. Valóban nagyobb az anyag és sajna a legtöbb tantárgyra az jellemző, ha egyszer felhagysz a tanulásával, nagyon nehéz újra felvenni a fonalat, mert a leckék egymásra épülnek. :s A helyedben én az érettségi tárgyakra: a matekra, törire, magyarra, angolra és akkor a föcire koncentrálnék, a többi tantárgyból meg elég elvegetálni 2-3-as szinten. Ha matekból nagyon el vagy veszve érdemes különtanárhoz járni, vagy ha ezt nem engedheted meg magadnak, akkor osztálytársak, barátok segítségét kérni. Nálunk ez az "egymást korrepetáljuk" dolog jól működik :)
2013. jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, csak az érettségi tárgyakkal foglalkozz, a többi nem fog kelleni semmire. Meg persze azzal ami érdekel:)

Ez a hátránya az erős gimiknek. Egy közepesen erős iskolával jobban járnál.

2013. jan. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!