Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Féltem az osztálytársamat,...

Féltem az osztálytársamat, hogy segítsek rajta?

Figyelt kérdés

Szóval a barátom lelkibeteg,és fájdalmába drogokhoz nyúl,mert azt mondta nincs értelme az életének,nincs családja, sőt leszarják őt,nem foglalkoznak vele,barátai is elhagyták,és csak én maradtam vele,mit tennétek?


Már lassan úgy néz ki mint [link]


fehér mint a fal,és füstől



2016. ápr. 20. 16:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Úgy fog járni mint Macaulay Culkin
2016. ápr. 20. 16:22
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én volt barátom hasonlóan néz(ett) ki. Amikor elvitték pszichiáterhez, aki gyógyszereket írt fel neki (antidepresszáns), nem szedte be...

Én szintén pszichés problémával küzdök és antidepit és nyugtatót is szedek, és persze nem egészséges gyógyszereznie magát az embernek, főleg ha túladagolja, de egy beállított mennyiségben van, hogy szükség van rá, hogy jól érezze magát a bőrében.


Szerintem menjen el ő is pszichiáterhez. Vagy pszichológust is megpróbálhatja, de van, hogy ilyenkor már egy egyszerű beszélgetés nem segít. Ezért tanácsosabb a pszichiáter, aki gyógyszert is fel tud írni. Van, hogy placebo tablettát, amitől úgy érzi a beteg, hogy jobban van, pedig nincs benne hatóanyag (amit persze nem szabad elmondani).


A füstölésre az e-cigarettát javaslom, sokkal kevésbé káros, mint a cigaretta és lehet nikotinos kiszerelésben venni, leszokás céljából is segíthet.


A drogot akkor fogja abbahagyni, amikor rájön, hogy nincs rá szüksége. Ehhez viszont jobban kell éreznie magát.


Remélem tudtam segíteni. :)

2016. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első körben, ha még nem tetted meg, meg kellene mondani neki, hogy félted, aggódsz érte és szeretnéd, ha boldog lenne és jól lenne. Tehát nem veszekedve közelíteni a dologhoz.


Ha nem szereti őt a családja, azon egy pszichiátriai szer se fog változtatni. Nem lesz tőle jobb, csak már nem fogja érdekelni, hogy rossz. Igazából ez így nagyon nehéz.

2016. ápr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!