Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem hiszik el a szüleim,...

Miért nem hiszik el a szüleim, hogy egy diák életében igenis fontos lehet a Facebook?

Figyelt kérdés

Első ránézésre biztos azt gondoljátok hogy valami eszement internet függő vagyok. Leírok néhány konkrét helyzetet, hátha lesz aki megért.


Suli után mindenki rohan haza, mintha kergetnék. Valaki otthon kitalálja hogy milyen jó volna másnap közösen fagyizni. Kiírja az osztály Facebook csoportjába az ötletet és néhány órán belül a 22 főből 21 biztosan látja, mert ez az felület amit folyamatosan figyelnek. Az az egy, aki nem látja, az én vagyok, mert nekem megtiltották hogy legyen profilom. Másnap az osztály nagyrésze úgy készül, hogy visz fagyipénzt és elkéretőzik otthonról, hogy később ér haza, mert suli után fagyizni megy. Csak én kullogok szomorúan haza egyedül, mert nem tudtam róla. Legtöbben amúgy vidékről járunk be mindennap és azért az nem pálya hogy csak úgy előzetes bejelentés nélkül a későbbi busszal megyek haza.


Másik eset: A velünk párhuzamos osztály ugyanazt a történelem dolgozatot írja, mint mi. Most ők előbb írták meg. Az egyik gyerek ott lefényképezte a dolgozat lapot és átküldte az én egyik osztálytársamnak, aki rögtön feltette a csoportba. Igen tudom ez csalás, de azt nem hiszem, hogy itt lenne olyan aki sosem csalt, vagy aki diákként ne lett volna szomorú, ha ő egyedül marad le egy ilyen lehetőségről.


Szóval egyre jobban bosszant hogy csomó mindenből csak ezért kimaradok. Sunyiban nem tudok csinálni, mert egyetlen gép van nálunk, az is a nappaliban. Ahogy jönnek mennek mindig látják mit csinálok és direkt nézik is.


15 L


2016. máj. 7. 12:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy profilt álnévvel, olyan képpel, amin nem te vagy hanem valami állat vagy szimbólum.


Ha otthon lesik aminkor a gépnél ülsz, nem értem mi a probléma, hiszen ha a szemük előtt fészbukoznál, bizonyára látnák, hogy csak a sulis csoportban vagy, hogy nem raksz fel képet és hogy nem csetelsz gyerekkereskedőkkel. Anyukád ellentmond önmagának.


Amúgy valamilyen szinten tényleg bosszantó, hogy ennyire ne bízzanak meg az emberben, aztán ezért szívjál te. Amikor én voltam gimis, még nem volt fészbúk de most az egyetemen kb. létezni sem lehet nélküle. A szakos csoportba kerülnek fel a zh kérdések, eredmények, fontosabb események időpontjai, lehet kérdezni hogy pl. x y papírt honnan kell kérni, mert a szak honlapján nem egyértelmű. A másik, hogy diákmunkázok és a heti beosztást fészen kell kérni, ott is válaszolnak és ha aznap mégsem kell bemenni, ott üzennek (ami engem spec. bosszant mert nincs okostelefonom, így van hogy este hazaérek és látom hogy ja délelőtt írtak, hogy amúgy nem kell bemennem).

2016. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
94%
Azoknak, akik szerint "régen is meg tudtuk beszélni facebook nélkül": mert akkor nem volt más lehetőség. De ma ha valakinek este eszébe jut, hogy holnap el lehetne menni fagyizni, akkor ne kelljen már huszonöt embert felhívnia telefonon vagy ne kelljen elhalasztania a fagyizást holnaputánra, hogy holnap meg tudja beszélni személyesen mindenkivel, hogy hozzon majd pénzt... Ha 25 emberből 24-gyel facebookon tartanám a kapcsolatot, én se tartanám fejben, hogy van, akinek e-mailben el kell küldenem, miközben ő is nyugodtan regisztrálhatna face-re. Nézz magadba, te sem fogsz postai levelet küldeni, amikor van sms meg e-mail is és te sem fogsz lovaskocsin járni, amikor van busz meg autó is. Ragaszkodni valamihez csak azért, mert régen is megvoltak nélküle, ez tipikusan olyan dolog, amit mindenki csak a másiktól vár el.
2016. máj. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, de talán jobb lenne másik iskolába menni.


Ahol nem egyetlen egy valaki nem FB-ozik. Mert van dolga amúgyis.


Mo. van ez, egyáltalán?

2016. máj. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

A másik, hogy elég nehéz elképzelni 21 osztálytársat együtt fagyizni menni.


Innentől a kérdés célja vitatható.

2016. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!