Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Manapság tényleg ennyire...

Manapság tényleg ennyire "fontos" a facebook?

Figyelt kérdés

Szasztok :) 16/f vagyok. Mostanság azt vettem észre a korombelieken, amikor lányokat akarnak megismerni, élőben előszőr semmi kontaktust nem kezd az illetővel, néhol a lányok is ugyanígy, hanem egyből facebook és ott ír rá, ahelyett, hogy előben kezdeményezne, és majd azután facebook.

Félre értés ne essék, nem vagyok ellensége az ilyen közösségi oldalaknak, sőt... de azt azért durválom, és itt legfőképp a párkapcsolat keresésnél, hogy ha facebbokon, vagy egyéb oldalon nem vagy gyakran, akkor esélyed sincs. Persze kivétel mindíg van, és aztis megértem, ha a távolság nagyon nagy, és azért szükséges a chat.


De vegyük azt, például egy faluban/városban élők, sőt! Egy iskolába járó (lehetne akár munkahely is, de ez erre nem jellemző) lány és fiú, egymást akarja megismerni, és többet is akar, akkor minden érzelem chaten, előbe pedig a sablon beszélgetés. Értem én azt is, hogy számítógép előtt milliószor könnyebb érzelmeket kifejezni, de azért ez mégis durva...


És szeretném felhozni az én példám. Nem rég volt iskolaváltásom ugyebár... Teljesen társasági lélek vagyok, sokan szeretnek, és mikor mennék egy lányhoz aki épp tetszik, vagy szép, beszélgetni, akkor totál 0 a beszélgetés, érzem hogy elveszett ügy... de mikor hazaérek, és netán netán felnézek facebookra, ír az illető hogy milyen jó társaság vagyok stb... Most komolyan? Ennyire elvannak bizonytalanodva az ilyen emberek? Vagy csak szégyenlősek?

Ha úgy lenne, hogy csak egyszer fordult volna elő, nem általánosítanék... de így 6x-ra már durva.

A baj, hogy nem sokat vagyok online, és így az új iskolában az ilyesféle lányok, akiknek tetszem, és nekem is tetszenek, semmi esélye a dolognak, mert kizárólag csak facebookból állna az egész.


Bocsánat, az ekkora sövegért, és azért is, ha nem voltam egyértelmű... de a kérdésem az lenne: Fiúk/lányok! Ti is így vagytok ezzel? Hogy közösségi oldalon minden könnyebb? Mikor egy nap 7x mész el a másik mellett, és odase szólsz, hanem inkább majd a neten?


2015. jan. 27. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos egyre több az ilyen lány. És főleg a lányok! Szerintem azok, akik csak a fb-on beszélgetnek veled, elég sekélyesek lehetnek. Annak nincs értelme, hogy élőben meg kukán üljetek egymás mellett. A szerelem egy szép érzés, meg kell élni, de így nem lehet. Szerintem keress olyasvalakit, akivel élőben is jókat tudsz beszélgetni.
2015. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ez a problémám, hogy szinte nincs a környékemen... És így elég nehéz lenne bárkibe is szerelembe esni, nem de? :)
2015. jan. 27. 21:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig mert már fáradt vagyok, de az alapkérdésre a válaszom nem. Én teljesen jól megvagyok nélküle évek óta.
2015. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hát figyelj, 16 éves vagy, elég fiatal. nem kell elkapkodni. az élet még annyi fordulatot tartogat, hogy el sem tudod képzelni (annó én sem tudtam, azt gondoltam sosem lesz párom, én sem nagyon tudtam hol ismerkedni, aztán úgy alakult az életem, hogy mégis, sőt még válogathattam is). néha jobb várni egy tartalmas kapcsolatra, mint fejest ugrani egy minőségtelen valamibe. (#1)
2015. jan. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindkét nem ugyanúgy "beleőrült" a virtuális világba, nem kell a jajj ezek a lányok. Mikor általános iskolás voltam, akkor még nem volt ez szerencsére, de középsuliban már igen, mindenki azt bújta.


Sokan már ott nem mertek a másikhoz szólni, hanem facebookon rohadt nehezen megtalálták az illetőt és ott írtak először. Helyette 2 perc alatt szóba állhattak volna az adott lánnyal/fiúval, ha odamennek hozzá.

2015. jan. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hm. Igen ennyire fontos a facebook. Rosszul közelítitek meg ezt a kérdést, nem baj ha ott közvetlenebbek a lányok. Persze hogy azok, ha egyszer nem kell a másik szemébe nézni. Így soksknak sokkal könnyebb őszintének lenni. Szerintem ez tök normális dolog. Egy felgyorsult világban élünk , amiben mindenkivel minőségi időt töleteni nem lehet, mert vagy tanulsz, vagy rohansz ide-oda , vagy éppen nem mehetsz sehova ki a házbol(körülményfüggő)A facebook meg ott van, mindig látod ha ír valaki, nem kell várnod a válaszra és a kifürkészésre hogy ugyanmár vajon mire is gondol az az illető. Könnyebb naná! Én azért szoktam a neten pont ,mert egész napom be van osztva ,és ha nem jó passzban kapod el aki esetleg még számít is hogy mit érez és gondol rólad :) akkor nem próbálkozol inkább ,hanem megvárod a nyugodt körülményeket.Sokan vagyunk így ezzel, és ez nem zárja ki hogy jobb a személyes kapcsolat, vagy értékesebb, csak több a dolog, kevesebb az idő ,és ha tudod hogy a másikkal is így van akkor már inkább mesz biztosra. Nem igaz? De ám :)
2015. jan. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De csak azert mert gusztustalanul eröszakosan reklámoza magàt facebook.

Emberek meg gyengék és buták mennek egymás után.

2015. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Istenem mennyire egyetértek veled. Én lány vagyok, és ki nem állhatom hogy a fiúk állandóan csak facebookon akarnak ismerkedni. Én viszont épp az hogy nem tudok ott olyan közvetlen lenni, mert olyan mintha nem is egy emberrel beszélgetnék. Nem látom az illető mozdulatait, arcát, nem tudok a szemébe nézni, borzasztó idegesítő. Én csak és kizárólag élőben vagyok hajlandó ismerkedni, és talán éppen ezért nem volt sose kapcsolatom.

A barátaimmal, osztálytársakkal beszélgetek csak facebookon, igaz velük akár egész délután, de az mégis csak más. Mert ismerem őket, tudom mit hogy értenek, meg amúgy is a net szerintem nem annak a helye hogy kiöntsük a szívünket bármi érzelemről beszélgessünk.

2015. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!