Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális korkülönbség...

Mennyi az ideális korkülönbség két testvér között?

Figyelt kérdés

És miért gondolod így vagy úgy? Pro és kontrákat kérnék, mi jó és mi nem jó ebben vagy abban a korkülönbségben.


Illetve nemcsak a gyerekek szempontjából kérdezném (pl. testvérféltékenység), hanem az anya szempontjából is, milyen idős gyerekeket egyszerűbb összehangolni?



2016. febr. 25. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ideális korkülönbség 1,5-2 év és a 3-6 év is.

Mindkettőnek vannak előnyi és hátrányai is, minden anyának magának kell "eldöntenie", hogy neki melyik az ideálisabb.

Szerintem minél kisebb a korkülönbség, annál könnyebb összehangolni a gyerekeket, a programokat, főzést, stb.

De fontos szempont lehet az is, hogy anyagilag mennyit engedhet meg magának a család. Hiába maradna még otthon anyuka megszülni a második babát, ha nem elég a gyes/gyed extra, és inkább visszamegy 2-3 évet dolgozni, hogy újra a gyerekvállalás előtti anyagi színvonal körül tudjanak élni, nyaralni,stb. Ilyenkor a nagyobb korkülönbség előnyeit kell kihasználni!:) Pl. a nagyobb tesó tud segíteni a kicsi körüli teendőkben, vagy el tudja foglalni magát, míg a kisebbet etetni, fürdetni, altatni, stb kell.

2016. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan szerintem, hogy ideális korkülönbség. Nálunk a másfél év, és 20 hónap van a gyerekek között.

Az első fél év nehézségeit leszámítva számunkra nagyon jó, hogy így alakult. Hamar összenőttek, nincs gond a napirenddel. Azonos az érdeklődés, így könnyű a programszervezés is (egyneműek). A testvérféltékenység nem jellemző.

2016. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nálunk a lányom 23 hónapos volt, amikor jött öcsi. Nekem nagyon jó volt, élveztem, sokkal egyszerűbbnek tűnt minden. Féltékenység nyilván volt, de nem mutatta, esetleg csak mondta. Én azt mondom, hogy kicsit megviselte, de ez az évek alatt csak a javára vált. Most a lányom 6 éves lesz júniban, a fiam 4 májusban, rengeteget játszanak együtt és várjuk a harmadikat. A kicsi nem igazán foglalkozik a kérdéssel, a nagy már hónapok óta rágja a fülem hogy mikor lesz kis tesója. Biztos vagyok benne, hogy Ő nagyon nagy segítség lesz.
2016. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!