Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit gondoltok erről? (lent)

Ti mit gondoltok erről? (lent)

Figyelt kérdés

Egy éve érettségiztem, egy jó ismerősöm viszont most küzd vele. Az illető nem rég boldogan újságolta nekem, hogy szinte mindent tud és alig kell valamit tanulnia a felkészülésre szánt egy hónapban, mert tanévközben rendesen dolgozott. Hozzá kell tenni viszont, hogy a lánynak felmentése van matekból és az írásbelik alól is. Matek helyett rajzból érettségizik, és mivel írásbelin nem vesz részt, minden szóbelin két tételből felel. Addig rendben van, hogy most büszke, hisz teljesítette azt a feladatot amit tőle elvárnak. (illetve biztosak vagyunk benne, hogy ezzel így jól fog neki sikerülni a szóbeli)


Viszont helyes az, hogy ilyen érettségit is kiadnak ma Magyarországon? Egy érettségizett emberről azt gondoljuk, hogy képes egy logikai összefüggést megtanulni, megérteni és alkalmazni. Képes egy folyamatot lépésről lépésre átlátni. Tehát legalább elégséges szinten képes a matekot is megtanulni. Valamint képes egy olvasott szöveget megérteni és leírni néhány sort, ha nem is teljesen helyesen.


Ha ezek nincsenek meg, nem mondom hogy kevesebbet ér az illető mint bárki más, de miért kell neki érettségizettnek lennie? Miért kell teljesen egyformának lennünk? Ma már ott tartunk hogy az érettségi semmit sem ér, pont ezek miatt. Régen ha valaki eljutott odáig és megcsinálta az jelentett valamit. Ma egy szimpla középszintű érettségivel tényleg csak a fenekünket törölhetjük ki. Ha be akarunk jutni egy egyetemre, akkor emeltezünk valamiből, nyelvvizsgát csinálunk mellé, esetleg elvégzünk előtte egy okj-s képzést mert az is plusz pontot ér.


Csak én gondolom úgy, hogy nem kéne mindenkinek érettségiznie?


2016. máj. 14. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Az érettségi nem olyan hatalmas teljesítmény, hogy a kötelezők alól felmentetteket ki kellene tiltani. Úgysem olyan szakon tanulnak tovább, ahol olyan tárgyakra van szükség, amikből fel vannak mentve. Azaz a munkájukban sem fogják használni ezeket. Értem én, hogy egyesek szemében a matematikai a legfontosabb tantárgy, de azt is el kellene hinni, hogy rengeteg embernek csak annyira van rá szüksége az életében, hogy ismerje a négy alapműveletet. És logikus gondolkodásra is simán képes az az ember, aki fel van mentve matekból. Attól, hogy nem érti a tantárgyat nem jelenti azt, hogy teljesen hülye.
2016. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze mert aki diszkalkuliaval es diszlexuaval kuzd annak eselye se legyen az eletre ugye? Merthigy erettsegi nelkul max utcasepro lesz. Nem tanulhat tovabb stb.
2016. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen biznisz. Ha valaki tanulási nehézséggel küzd, akkor könnyítést kap az esélyegyenlőség jegyében.

De te tuti, hogy nem érted az érettségi lényegét. Az nem arról szól, hogy bementél, lefeleltél matekból, magyarból, töriből, hanem hogy végigjártál 4 évet egy rendszerben, képes voltál többé-kevésbé beilleszkedni, megküzdeni a mindennapi nehézségekkel, megtanulni, amit elvárnak, és felkészültél a továbbtanulásra, vagy képes vagy lezárni egy négyéves szakaszt az életedben, és munkába tudsz állni. Ahhoz meg nem feltétlenül kell a logaritmus. Érted.

2016. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!