Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nincs kávé a suliban, mit...

Nincs kávé a suliban, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Csak úgy tudok reggel elindulni suliba, ha kávézok. Délutánra nagyon elfáradok, lemegy a vérnyomásom is kicsit, érzem hogy igényelnék még egyet, de az iskolában nem engedik diákoknak. Egyszerűen nem lehet venni. Ezen nem tudom hogy nevessek vagy sírjak. Nekem vannak túl nagy igényeim?

17/L



2016. máj. 24. 21:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%

Ki bírni ki lehet, persze, de minek bírja ki, ha meg is könnyítheti?

A koffein egyébként nem ördögtől való, a kávénak sok pozitív hatása is van.

2016. máj. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
78%
Háát, az én őszinte véleményem, hogy inkább rendesen kéne enni, és azért azt a két liter vizet (minimum)napközben meginni. Szünetben nem ücsörögni, és a telefont birizgálni, hanem kicsit sétálgatni, mozogni, beállni a focizó fiúkhoz. Én is voltam középiskolás, szóval nem csak úgy hasamra ütve mondom, amit mondok. A koffein jó, ha ritkán iszod, alkalomadtán. Én vizsgaidőszakban szoktam rá, és rohadt rossz volt utána nyáron, amikor már nem ittam, ne szokj rá! Komolyan, ne! A kávé nem gyerekeknek való, nem is kamaszoknak, élvezeti cikk, finom tényleg, de ne 17 évesen szokj rá! Én egyet értek azzal, hogy az iskolában nem árulnak. Délutánra más is elfárad, nem csak te, mégis megoldják. Nem, nem az energiaitalra gondolok, az még rosszabb.
2016. máj. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%
Persze, van pozitív hatása a kávénak, de az, hogy valaki az iskola végére annyira igényli, hogy szomatikus tüneteket produkál, nem annyira pozitív.
2016. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
55%

Azt gondolom, hogy jó, mert így nem szoknak rá. Pár hülye rászokik azért, mert éjszakázni bulibb dolog, mint normálisan aludni, vagy mert a hülye szülei rászoktatják, a többi birka meg követi... az én osztályomban ezt láttam. Én is korán keltem, sokat utaztam a suliba, mégis ritkán voltam ennyire kimerülve. Azért, mert figyeltem órákon, rendesen ettem és ittam, és nem maradtam fenn hajnali 2ig, mert jaj, most még az a film jön, meg akkor tudok nekiállni tanulni, met Jucikával muszáj volt találkozni kibeszélni a legújabb nyaklánc-trendeket. Érettségi-időszakban meg ugye éjjel-nappaloznak, mert sosem tanultak egy kukkot sem, és jajj, de nehéz az amúgy faék egyszerűségű anyag, ohmygod...


És az ilyenekből lesznek azok huszonévesen, akiknek napi 3 erős kávé kell ahhoz, hogy emberként tudjanak funkcionálni. Te már 17 évesen kettőnél tartasz... ez baromi egészségtelen. És ahelyett, hogy látnád, hogy ez mennyire szar, rinyálsz, hogy nincs a suliban kávé, és ELVÁROD...


Ha meg annyira baj ez, akkor:

- főzz le magadnqak kávét, és vidd be magaddal

2016. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
28%

Pici csillagom, a suli lefáraszt? Majd ha elkezdesz dolgozni, na akkor megtudod, hogy mi az, hogy elfárdni. Vissza fogod még sírni ezeket a "fárasztó" sulis éveket... A mai diákok egyszerűen el vannak lustulva. Az érettségiért meg kell dolgozni.

Miért lenne a suliba kötelező a kávé? A tábla, a pad, meg a tornaterem, na az kötelező, a kávé már egyéni szoc probléma.

2016. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
46%

Nincsenek túl nagy igényeid, tényleg jó lenne, ha lenne automata a sulidban. Nálunk van, bár én napközben inkább energiaitalt iszok, kávét csak reggel otthon, majd délután tanulás közben.

Aki szerint meg ki lehet bírni koffein nélkül egész nap: vannak diákok (köztük én is), akik 5-kor kelnek, délután érnek haza valamikor (én legjobb esetben 4-kor). Aztán nálunk a tanárok hozzáállása miatt az van, hogy kb. fél éven át szinte semmit nem csinálunk, aztán év végén meg kell a jegy, ezért ilyenkor szivatnak minket, május-júniusban írjuk ezerrel a dolgozatokat, van, hogy napi 3-at is.

Na ilyenkor jön nálam a megszokott napi koffeinbeviteli ütem:

-reggel felkelés után kávé (hogy a szemem is kinyíljon végre)

-napközben energiaital, ha több dolgozatot is írunk, vagy nagyon unom magam akkor 2 is (hogy ne aludjak el órán, és ha minden jól megy, koncentrálni is tudjak)

-délután tanulás közben még egy kávé (hogy ne aludjak el a füzeteim felett, ha ez megtörténne, valószínűleg csak reggel kelnék fel ugyanabban a pozícióban)

2016. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%
Tudod éjszaka aludni kéne, nem pedig facebookozni, és akkor a koffeinre se lenne akkora igény.
2016. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
18%

Lehet, hogy nem a tanárok hozzáállásán kéne változtatni, hanem a tietekén is, és nem ellébecolni az egész évet, mert persze, hogy akkor a tanár az utolsó hónapokban hajt titeket, és utolsó utáni lehetőségeket ad a javításra, hogy ne bukj meg.

Apropó, ha egész évben elvakaróztok ott bent, és semmit nem tanultok, akkor mégis miben fáradtok el annyira, hogy napi 5 kávé a minimum szükséglet?? Egyik szavad üti a másikat.

2016. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
17%
Vicces, hohy minden valaszt lepontoztal ami nem tetszik neked kerdezo.
2016. máj. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:

9/19.

Teljesen igazad van. Egy 17 éves gyereknek /mert még az/ semmi szüksége arra, hogy rászokjon a kávéra.Otthon sem adnék neki, legfeljebb tejes kávét.Te jó ég, mi annak idején hogy birtuk ki, hogy nem volt kávé automata a suliban? Otthonról vittünk tízórait, ittunk rá csapvizet, és semmi bajunk nem volt.

2016. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!