Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Felvételiztem egy iskolába (9-12-be, most 8.-os vagyok). Művészeti líceum, szerdán és pénteken volt a vizsgám (és még letettem csütörtökön a festészetet, de azt mellékesen).

Ma jött meg az eredmény, és szerintem elírták, összecserélték, vagy valami, mert a matekvizsgám 6,20 pontos lett (10-ből) és a csendéletem 6-os.

Ez lehetetlen, mert szinte semmit nem rontottam el matekból. Tisztába vagyok a képességemmel, és nem vagyok valami nagyon egekbe járó, viszont az 100%, hogy ennyit nem hibáztam.

Nyilván ez egy olyan iskola, ahol a kapcsolatok is számítanak, és meghamisíthatják az eredményt, viszont ekkora kiszúrást azért már nem tűrök.

Nem is beszélve, arról, hogy egy olyan is bejutott, aki nekem évfolyamtársam a suliba. Pedig neki a csendélete siralmas lett (mégis 2 jeggyel nagyobbat kapott rá) és a matekje 1-el jobb.

2 hónappal a próbavizsgán ő 3-ast írt, én pedig 8-ast. Nem mondom, hogy 2 hónap alatt nem javíthatott, viszont heti 3 óránk van, ahol együtt tanulunk, s ebből az egyik matek. És ott mindenki látta, hogy nem remekel.

Volt ma anyum a titkárságon (én még suliba voltam) és anyu azt mondta, hogy újraszámolást sem engednek, és még csak nem is adják ide a matektesztem.

A matektesztet úgy képzeljétek el, hogy adtak egy vékony A3-as lapot, azt használtuk piszkozatnak, és arra írtuk fel a nevünket. Adtak 6 lapot, s arra csak a megoldást kellett írjuk. Ezt a 6 lapot csak simán bele kellett toljuk a félbehajtott A3-as lapba. Én ennél a résznél gondoltam, hogy összekeverhették másokéval.

Rátérve egy másik érvre: egy diákja a művészetinek (aki nekem ismerősöm) bejött a terembe, hogy megnézze hogy haladunk. Nem értem jött, hanem csak úgy, kíváncsi természetű. Nem is mondott semmit, csak szétnézett. Viszont egy osztálytársamnak (aki zenéből vizsgázott oda ahova én) mondta, hogy az én csendéletem szép lett, viszont nagyon meglepődött, hogy olyan amatőrök is elmentek, mint az évfolyamtársam.

Másik: én beírtam a festészetet más opciónak... mármint gondoltam, hogyha nem jutok be az arhitektúrára, akkor lehetett 2. esélyként nevezni oda. Nos, azt én nagyon untam, nem is törődtem vele sokat, inkább csak levágtam valamit, mert tudtam, hogyha arhitektúrára nem jutok be, akkor úgyse mennék festészetre, ha bejutnék se. De úgy tűnik, hogy arra a jelentéktelen képre, 6,80 pontot adtak, ami lehetetlen... vagy pedig reális ahhoz mérve, hogy a többi eredményemről azt gondolom, hogy meghamisították.

Mint mondtam, nem engednek kontesztálást, és ide sem adják (még annyira se, hogy megnézzem az én írásom-e) a vizsgalapom.

Mit lehet ez esetben tenni? A szüleimmel úgy egyeztem, hogy ők holnap bevisznek a másik városba, a sulihoz és én beszélek a tanüggyel, mert az igazgató nem hajlandó meghallgatni.


2016. máj. 31. 14:19
 1/1 bodnar edit ***** válasza:
Figyelj, az biztos, ha a vizsgáknak vége, kötelesek megmutatni a dolgozatot! érettsi vizsga után is meglehett nézni ki mit írt! Ehhez ragaszkodjál, és ha láttad és a te írásod, el kell , hogy fogadd! Nézd továbbra is van még lehetőséged bizonyítani! Sok sikert!
2016. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!