Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mióta megtudta a gyak. Tanárom...

Mióta megtudta a gyak. Tanárom, hogy nem akarok a szakmában elhelyezkedi amit tanulok azóta folyamatosan kérdezget, hogy mit akarok csinálni meg vágkja a szomorú fejeket mit csináljak hogy leszáljon rólam?

Figyelt kérdés

2016. jún. 14. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, milyen a kapcsolatotok...

Ez a viselkedés egyfajta érzelmi zsarolásnak tűnik nekem. Vagy pusztán szeretné,ha a pályán maradnál, csak ezt nem tudja szavakban elmondani. Pl. tehetségesnek tart, és aggódik, hogy kárbavész a tehetséged. Vagy magával van gondja, hogy nem tudta megszerettetni veled a szakmát.

Szerintem mindenki élete a maga dolga. Nem valósíthatod meg a tanárod, de még a szüleid álmait sem. Egyedül a saját álmaidat, mert ez a te életed...

De, hogy a kérdésedre válaszoljak: 1.vannak konkrét terveid? A) Elmondhatod. Vagy B) megmondhatod, hogy nem akarsz erről egyelőre beszélni, ez a te dolgod.

2. Nincsenek konkrét terveid?

A) Kérj tőle tanácsot

B) Mondd meg, hogy nem publikus, majd te megoldod


És van még egy verzió: Megmondod, hogy számodra zavaró: nyugtalanító, bosszantó, ha ilyen arcokat vág, és folyton kérdezget. Majd ha akarod, elmondod, ez a te dolgod. És kéred,hogy inkább mondja el, miért szomorú. Beszéljétek meg, hallgasd meg, aztán te is mondd el, ami van a munkával, jövőddel kapcsolatban, csak magadról beszélj. Aztán zárjátok le, és kérd meg, hogy ez ne legyen téma, mert nem akarod.

Ez a legnehezebb, de leginkább célravezető lehetőség.

Remélem, tudtam segíteni!

Majd írd meg, mire jutottál!

Kíváncsian várom a fejleményeket!

köszi!

2016. jún. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi lettél?
2020. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!