Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak szerintem igazságtalanság?

Csak szerintem igazságtalanság?

Figyelt kérdés

Szóval az egyik osztálytársamnak és nekem ugyanaz az átlagunk(4,38)

Nekem 4est adott a tanár,osztálytársamnak meg azt mondta hogy tantestületi döntést fog hozni hogy megkapja-e az 5-öst. Az osztálytársamnak ezen az egy tantárgyon múlik a kitünője. Nekem nem. Szerintem igazságtalanság. Szerintetek?



2016. jún. 21. 15:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%
Természetesen az. Ő volt a kiskedvenc jó tanuló, neki kedveznek. Sajnos az iskola egy ilyen intézmény. Én is több ízben megtapasztaltam ezt tanuló éveim alatt.
2016. jún. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
31%
Az oktatásban hol várod az igazságot, mikor az egyik legkorruptabb rendszer.. Egy olyan rendszerben amiben a tanár szimpátiájára és kegyességére vagy bízva, az már eleve nem lehet igazságos.
2016. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

Azért van egy kis különbség, ha az osztálytársad mindenből ötös, kivéve ezt, akkor megérthető, hogy kicsit segítenek neki, főleg ha még kedvelik is.

Gonoszan kifejezve, viszont, neked meg tök mindegy. Úgy sem ez lesz az egyetlen négyesed.

2016. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Engem nem az zavar hogy 4-es lesz,csak azért nekem is felajánhatta volna,max azt mondja a többi tanár is hogy inkább 4-es legyen.
2016. jún. 21. 15:20
 5/27 anonim ***** válasza:
@4: igazából a többi tanárnak semmi köze hozzá. Az egyetlen értelmes ok ami miatt a másik gyereknek mégis kedvezhetnek, ha tudják hogy erősebb helyre akar felvételizni.
2016. jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Szerintem még nincs terve...szeptembertől leszünk 7.-esek.
2016. jún. 21. 15:28
 7/27 anonim ***** válasza:
44%

Azért NEM igazságtalanság, mert ő megküzdött az összes többi 5-ös osztályzatért, és valószínűleg ez az utolsó jegy és a kitűnő bizonyítvány nagyon fontos neki. Mert dolgozott és tanult érte. És aki ennyi munkát belefektetett, annak nem mindegy, hogy meglesz e a kitűnő vagy nem. És ő meg is érdemli.

Neked viszont teljesen mindegy, mint ahogy a többi jegyed is mindegy volt, ezért a tanároknak sincs semmi okuk rá, hogy neked jobb jegyet akarjanak adni. Ez ilyen egyszerű. Az osztálytársadnak próbálnak segíteni, hogy elérje, amiért küzdött, te meg nem küzdöttél semmiért.

Ez még csak nem is szimpátia kérdése. Az abszolút nem ide tartozik, amikor egy tanárnak vannak kedvencei, a rossz tanulókkal meg utálatos. Ettől függetlenül mindig oda-vissza megy a dolog, aki mindent tud, azt nem lehet megszivatni, aki meg tojik magasról az egészre, azt nyilván nem fogják megjutalmazni.

2016. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Azért én is megküzdöttem érte...volt olyan amikor nekem volt a legjobb a dogám az osztályból na mindegy. Köszönöm hogy válaszoltál
2016. jún. 21. 15:44
 9/27 anonim ***** válasza:
65%
Sz**ni bele, ez a tanároknak is csak felesleges nyűg, hidd el. Eltelik pár év, és arra se fogsz emlékezni, hányasra érettségiztél, nemhogy egy ilyen kis sz**ságra.
2016. jún. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
55%

Azért, mert valakinek valami nem sikerül, nem jelenti azt, hogy nem is küzdött érte. Előfordul, hogy hajtunk valamiért, de elbukunk a dologban.


Az engem pedig cseppet sem érdekelne tanárként, hogy egyetlen tárgy kell neki a kitűnőhöz... ha már az egyik kedves válaszoló úgyis innen közelítette meg a dolgot, miért nem küzdött ő is jobban az ötösért? A 4,38 közelébe sincs még az ötösnek.

2016. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!