Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Létezik olyan, hogy egy tanár...

Létezik olyan, hogy egy tanár őszintén szereti az egyik diákját?

Figyelt kérdés
A diáklány ilyen kis titokzatos és érdekes volt mindig is, a tanár erre felfigyelt, jóban lettek, a lány szép lassan megnyílt a tanárnak, sokat beszélgettek, a tanár sokat segített neki. (Teljesen elfogadott és tisztességes tanár-diák kapcsolat volt köztük) Ahogy a diák elballagott a tanár elmondta neki, hogy mennyire szereti, nem lehet tudni milyen értelemben, de adott félreérthető jeleket. (Nem perverz dolgokra kell gondolni). Megbeszélték, hogy tartják a kapcsolatot majd ezután is. A férfi független, de a korkülönbség több, mint 20 év. A lány nagyon szereti és tiszteli, de természetesen semmit nem akar tőle, amit a tanár is nagyon jól tud. Lehet félni attól, hogy csak ki akarja használni a lányt? (le akarja fektetni). Mert mindenhol azt hallom, hogy ekkora korkülönbséggel csak érdekről lehet szó. Vagy lehet, hogy az évek alatt tényleg nagyon megszerette a diákot?
2016. júl. 1. 19:47
 1/8 A kérdező kommentje:
És a diák érettebb a koránál. Oké, ezt sokszor lehet mondani, de most feltételezzük, hogy így van :)
2016. júl. 1. 19:51
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Lehetséges. Nekem is volt férfi tanárom, aki nagyon szeretett engem, mindig velem beszélgetett órán stb. De azért ez itt meg is állt. Nem találkoztunk szünetekben meg sehol máshol. Szerintem tartani kell a 3 lépés távolságot mindenki érdekében.

Elballagott a diák. Oké, tök jóban voltak, de mostmár ne tartsák napi szinten a kapcsolatot meg ne kávézgassanak sehol.

2016. júl. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
a csaj helyében futnék.
2016. júl. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miért kell mindig egyből a rosszat látni a másikban?
2016. júl. 2. 00:47
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Valami hülye történetet írsz, ahhoz találtad ki ezt?


Amúgy ha true a sztori, akkor azt javaslom, hogy hagyd a fenébe a tanárt, ha már elballagtál, mert már semmi közöd hozzá. Amúgy sem tartana az ilyen dolog sokáig, mert érettségi után az ember új életet kezd, és a régi gimis tanárok-diákok-barátok szép lassan kikopnak (legtöbb esetben), de a tanárokkal való kapcsolat az biztos, hogy megszűnik, és felületessé válik. Úgyhogy nem kell ezzel foglalkozni, törődj inkább a jövőddel, és értelmes dolgokkal, ne pedig a tanároddal, akihez már semmi közöd.


A kérdésre válaszolva: a tanárokban őszinte érzések vannak a diákok felé, de ők felnőtt emberek, és nem úgy gondolkodnak, mint te a kis tini gyerekfejeddel. Számukra a gyerek rájuk bízott, nevelni való apróság, aki iránt nekik felelősségük van addig, amíg tanítják. Ha már nem tanítják, vagy ha a gyerek nincs az iskolában, akkor viszont ez a felelősség megszűnik, és ők ezzel tisztában vannak. Normális tanár meg is áll ennyinél, és nem fog mélyebb érzelmi kapcsolatot kialakítani a tanítványával (legalábbis olyat, mint amit leírsz), mert neki ott van a családja, és/vagy a többi tanítványa, akiket még tanít. Te már nem férsz bele az életébe.


Ha viszont nem ilyen jeleket küld a tanár, akkor nem százas, nem normális, és akkor annál inkább hagyd. És igen, valószínűleg meg akar húzni, és annyi... Nehogy azt hidd már, hogy egy 40-50 éves férfi majd szerelmi partnert, egyenrangú párt fog benned keresni... Nagyon kislány vagy még, ha ezt hiszed. Ezen még az sem változtat, hogy érettebbnek gondolod magad az átlagnál, sőt, amikor ezt írtad, még nevetnem is kellett, mennyire gáz vagy. Ugyanis mindig az viselkedik kisgyerekként, aki ilyeneket gondol magáról.


És nem kell megjegyzéseket írni az előttem szólók vélemnyéről, nekik az a véleményük, ami, és nekem is ez, amit ide leírtam, tartsd tiszteletben, ha már kérdést tettél fel.

2016. júl. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2016. júl. 2. 02:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tényleg nagyon megszerette, de amúgyis azt írtad, a diák nem akar semmit tőle. Meg ha szereti is tiszteli őt a diák, akkor gondolom jóarc tanár lehet.
2016. júl. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
25%
Egy baj van az összes lány azt hiszi hogy érettebb a koránál :d közben nem is :D
2016. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!