Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Úgy érzem nem bír az egyik...

Úgy érzem nem bír az egyik tanárom, eddig visszafogtam magam, banketten rákérdezzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egyik tanáromon úgy érzem hogy nem tetszik neki a búrám miközben semmi okot nem adtam rá,de tényleg csak egy átlagos lány vagyok, semmi nagyképűséggel vagy bármi ami rossz tulajdonság lenne egy tanárnak. Mivel érettségiztetni fog engem ezért eddig nem kérdeztem rá,hogy mi baja van velem. Volt hogy finoman beszólogatott,vagy szimplán csak lekezelően viselkedett velem,burkoltan érezteti hogy nem szimpiz. Pedig én megtettem minden tőlem telhetőt,tanultam mindig a tételeket, én segítettem a gépelésbe is,mindig nekem van eszembe minden határidő és fontos dolgok amire rákérdezek. A többi érettségiző társam ebből a tantárgyból csak úgy elvan és mégis jobban szereti őket úgy érzem.

Fontos hogy nem nyaliztam neki sőt utálom az olyan embereket,csak egyszerűen nem értem a logikáját. Kb 2-3 évig tanított minket és elég rejtélyes,mindenről meg van a véleménye,nem ismertem ki még nagyon. Szóval érettségi után a banketten neveletlenség rákérdezni vagy esetleg beszólni emiatt neki? Hiszen már ekkor emiatt nem ronthat a jegyemen.



2016. jún. 21. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Es? A tanárok is emberek. Van aki rögtön ellenszenvet vált ki belőlünk, más azonnal szimpatikus.
2016. jún. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze nekem is van olyan ember aki nem szimpatikus de mégse szólok be neki,meg nézem le stb.

Egy tanárnak meg egyébként is minden diákját egyformán kell kezelnie.

Az meg,hogy ő is ember nem kifogás,mert akkor valószínűleg nem tanították meg neki,hogy senkit ne ítéljen el elsőre.

2016. jún. 21. 08:52
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Egy szülőnek is egyformán kellene szeretnie a gyermekeit meg sem ritka példa, hogy ez nem igy van. Az, hogy te alárendelt vagy mellérendelt viszonyban nem szólsz be az antipatikus személyeknek nem jelenti azt , hogy más sem fog főleg h felerendelt helyzetben van. Ertem, hogy nem fair, de lesz ez még szarabb is... Azert gondolom nem panaszkodnal itt ha valakinek alapvetően szimpatikus lennél es ezzel apróbb előnyökhöz jutnal?
2016. jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Egy tanárnak meg egyébként is minden diákját egyformán kell kezelnie."

Talán neked rosszabbul tanította az anyagot, mint a többieknek?

Ha te jogosnak tartod, hogy lehessen "nem szimpi" számodra bárki, meg kell adnod másnak is!

.

A bankatten számonkérni felesleges, csak elmérgesíti a helyzetet.

Ezután úgysem lesz közötök egymáshoz, ne reszkírozzad esetleges önmagad égetését.

2016. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én csak nem értem miért kell egy olyan embert lenézni aki semmit nem tett ellene.

Ha meg utál,akkor ne mutassa ki. Én se mutatom ki senkinek,próbálok barátságos lenni mindenkihez amíg nem ad rá vki nagyobb okot.

Úgy döntöttem hogy inkább megtartom magamnak a gondolataimat és nem kérdezek rá. Ez egyébként is már az ő szegénységi bizonyítványa.

Nagyon sokan úgy érzem nem értetek meg csak egy kis részét,de hát nem vagyunk ugyanolyanok,nem lehetnek ugyanolyan gondolataink. :)

Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2016. jún. 21. 09:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Velem is ez van. Első éves vagyok a gimiben és a matektanárom borzasztóan bánt. Mikor semmi oka rá akkor is lekezel és megaláz a többiek előtt. Én nem hiszem h beszélek vele mert csak rosszabb lesz és csak az osztályfőnökömet is megharagítom ha "szemtelenkedek" talán csoportot váltok vagy hagyom.. De te mindenképp beszélj vele! Bátorság majd ird meg hogy mi lett belőle :)
2016. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet véletlenül hogy csak azért viselkedik így veled,mert a lehető legtöbbet akarja ki hozzni belőled?

Láttam egy filmet amiben egy zenetanár nagyon lekezelően viselkedett egy diákjával de csak azért mert a tanár látta benne hogy ez a fickó többre hivatott.

2016. jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6-os köszönöm hogy megértessz,majd úgy is alakul ahogy alakul. Igazából csak nem akarom hogy azt érezze hogy ő "győzött".


7-es nem hinném hogy azért szólogat be olyanokat is amik nem is a tantárgyhoz kapcsolódnak. Egyébként meg egy szorgalmas diák vagyok aki jól tanul és a többi tanárnak nincs is baja velem,szóval ezért sem hinném hogy ez lenne a célja.. :)

2016. jún. 21. 10:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd a csudába! Úgysem lesz vele dolgod!


Egyébként sajnos van ilyen: kilencedikes keresztlányom kémiatanára is ilyen. Egyszer valami rossz dolgozata után azt mondta neki: "Nem fodrászhoz kéne járnod, hanem tanulnod." Pedig ő soha nem festette a haját, nincs dauer, sem semmi egyéb. Egyszerű, hosszú, egyenes szálú haja van (nem vasalt!), amit jó darabig növeszt, aztán levágnak belőle. Tesómék (tehát a szülei) ki is akadtak nagyon, bátyám azt fontolgatja, hogy bemegy az igazgatóhoz.

És nemcsak nekik van bajuk vele, hanem szinte minden szülőnek.

2016. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szia. nekem is van egy tanárom aki általánosban 8 évig tanít/tanított (most ballagtam). Ötödik óta a mi kapcsolatunk sem volt túl jó. A tanár szivatot, néha beszólt én pedig rettegtem tőle. Sokszor az óráin levegőt se mertem venni. Nálam pedig még az is rájátszott, hogy a tárgyából gyenge vagyok (gyakorlatilag ez az egyetlen ami ennyire nem megy). Évekig hittem azt, hogy utál és hogy egy kanál vízben simán meg tudna fojtani. És én sem rettegtem túlzottan.

Persze a 15 éves fejemmel itt papolhatok, de így visszanézve rá kell, hogy jönnöm, hogy igazából az, hogy ennyire nem jó a kapcsolatom vele és hogy rettegtem tőle ösztönzött arra, hogy bár gyenge vagyok a tárgyából mégis a maximumot kihoztam magamból. És most utolsó évben pedig, főleg most utolsó hetekben rájöttem, hogy nem is utált. Sőt igazából bírt.

Szóval pont ahogy előttem írták lehet, hogy csak azért szemétkedik veled, hogy kihozza belőled a maximumot, főleg hogy jó is vagy a tárgyából.

Szerintem meg, ha tényleg érdekel, hogy mi állt a háttérben akkor kérdezd meg, de ne durván, vagy beszólva mert az nem segít. Csak simán mondjuk úgy hogy "Tanárúr/nő az elmúlt években éreztem, hogy............és szeretném megkérdezni, hogy mi volt ennek az oka, hogy csináltam e valamit stb"

majd írd meg mi lett :)

2016. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!