Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanároknak nem felelősségük...

Sansa LannisterStark kérdése:

A tanároknak nem felelősségük az, hogy a diákok egészséges lelkületűek legyenek?

Figyelt kérdés

Problémás gyerek voltam, és most problémás felnőtt vagyok. Már az oviból is vannak emlékeim, hogy kiközösítenek, és ez gimi végéig így maradt. Néha voltak barátaim, de mindig kiderült, hogy egyik se szeretett, csak szánalomból tűrtek meg. Nem értem, miért. Mindig igyekeztem jó lenni másokhoz, játszani, beszélgetni velük. Olyan durván bántak velem (nem vertek, csak lelkileg bántottak), hogy érettségi előtt depresszióba estem, de már előtte is komoly evési gondjaim voltak.

Igen, nekem is voltak hülyeségeim, buta húzásaim, de másoknak is volt, azoknak mégis megbocsátottak, nekem meg sosem. Nem adtak új esélyt, nem indíthattam tiszta lappal sehol.

Ezt a tanárok miért nem vették észre? Vagy ha tudták, miért nem tettek semmit? Tudom, elég bajuk van így is, de nem fontos a tanítás mellett az is, hogy az életre neveljék a gyerekeket és ügyeljenek arra hogy ne akarjon senki öngyilkos lenni? Nem érdekli őket?



2016. júl. 18. 19:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%

1.) Kérdező, ne próbálj ki semmilyen extrém sportot. lehet, hogy nem meghalsz, hanem egy életre megnyomorodsz. Ráadásul az ilyenekhez a megfelelő fizikummal is rendelkezni kell.


2.) Érdekes, hogy válaszok helyett itt mindenki történeteket meg eseteket mond, ahelyett, hogy konkrétan a kérdésre válaszolnának.


3.) Mindez amit mondtál, az agresszivitás hiánya miatt van. Az agresszív, gyűlölködő, másokat kibeszélő, verekedős, nagypofájú embereket mindenhol kedvelik. Hogy pontosan miért is, azt nem tudom, talán mert probléma van a lakosság agyával. És ahelyett, hogy az ilyen szemétládákat közösítenék ki, vagy bántatnák folyamatosan, ellenkezőleg teszik. Pont azt bántják, aki nem tett semmit. Fogalma sincs mitől lehet. Anyukám azt mondta, hogy ez nem csak a neveléstől van. Egy 18 éves gyereknek már kell lennie annyi eszének, hogy felfogja, mit is cselekszik, akármilyen könyéken is nőtt fel. Szerintem, és még sokak véleménye, hogy ez az agresszív viselkedés, és a gonosz emberek felé húzás a genetikájuk miatt van. Egyszerűen ilyen beteg nyomorult genetikával rendelkeznek, hogy nem tolerálják a kedves embereket, hanem a nagypofájú idiótákat. Mind amiatt van. A lakosság nagyszámú lecserélésével megoldódnának a problémák.

2016. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

*agresszivitás hiány = nincs benned elég agresszió


"nem vertek, csak lelkileg bántottak"


Sokszor hallom, hogy 6-7 éves kissrácok minden 3. szava baz*megoldás, nem csoda, hogy ilyenekké válnak nagyobb korukra. Egyszerűen erre van igényük, egymással is így beszélnek, és fel sem fogják, hogy vannak, akik ezt nem szeretnék csinálni. A tanárokat is sokszor elküldik a francba, a szüleik meg nem szólnak rájuk, mert szerintük ez a normális gyerekkor. Ők is ebben nőttek fel, a gyerek is ebben fog. Aztán meg csodálkoznak, hogy "Jé, a te gyereked nem baz*megol, meg nem verekszik? Nincs igazi gyerekkora.." Az igazi gyerekkor nem az utcán való káromkodás és verekedésről szól, legalábbis normális esetben.


Egyszerűen undorító, és utána csodálkoznak, hogy felnőtt korukban milyen ocsmány undorító férgek lesznek ezekből. Nem fognak változni semmit, ugyanazon a leépült agyi színvonalon lesznek, és meg lesznek győződve arról, hogy az a tudatlan, aki nem ismeri a különböző drogok 25 különböző megnevezését.

2016. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Aki gyerekkorban rossz, az felnőtt korban is az lesz, nagy eséllyel. Ezért kell már gyerekkorban jóra tanítani a gyereket, és arra ösztönözni, hogy tanuljon, mert csak úgy viszi valamire az életben.
2016. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"A tanároknak nem felelősségük az, hogy a diákok egészséges lelkületűek legyenek?"


A tanárok többsége ugyanúgy dohányzik, mint mások, ugyanúgy képesek voltak rászokni valamire, ami tönkre teszi az egészségüket, csak hogy elfogadják őket, és valahova tartozzanak. Ők is pletykálkodnak, és egyáltalán nem olyan különb teremtmények. Sok alsós tanár már olyan alacsony színvonalon van, hogy 13-14 éveseknek már képtelen lenne bármit is tanítani. A gyerekeket sem a tanulásra, sem a jobb viselkedésre ösztönözni nem tudja, szarik mindenkire. A többség amúgy szintén természetesnek veszi a verekedést, mert szerintük a gyerekkorhoz tartozik, a b*megolással együtt. És azt tartják furcsának, aki nem csinálja. Persze, hogy akkor ilyen lesz a társadalom.

2016. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"A tanároknak nem felelősségük az, hogy a diákok egészséges lelkületűek legyenek?"


De vegyük azt, hogy ez nem felelősségük. De az már igen, hogy olyan légkört biztosítsanak, ahol ő maga is le tudja adni az anyagot, illetve ahol a leadott anyagot a diákok zavartalanul megtudják tanulni.


Ha ezt a tanár nem biztosítja, és nem érdekli a dolog, vagy arra hivatkozik, hogy a zavaró tényezőt (a hülye gyereket) úgysem vennék föl máshova, akkor bizony vétséget követ el! A tanár felelőssége az lenne, hogy a saját munkahelyén megteremtse a megfelelő légkört a tanuláshoz és a tanításhoz. Ha erre nem képes bizonyos (idióta belepofázós) személyek miatt, akkor KÖTELESSÉGE az igazgató felé ezt jelezni, akinek kötelessége tenni valamit az ügyben, azaz ha nem mennek a nagypofájú, órákat zavaró gyerekkel semmire, akkor KÖTELESEK eltávolítani az iskolából.


Az iskolákban a tanári szigor nem egy konzervatív hülyeség, hanem egy olyan dolog, ami elengedhetetlen a tanuláshoz!

2016. júl. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt sokan félre értik, és a szemét hülyére nem szólnak rá, miszerint ő már úgysem fog változni, mert ő ilyen.(genetikailag ilyen?)

Aki normális meg nem zavarja az órákat, arra meg rászólnak a semmiért.

2016. júl. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Amúgy lány vagyok... A válaszaitokból úgy tűnt, azt hiszitek fiú vagyok.

Nem hibáztatom a tanárokat, csak nem tudom felfogni, miért nem tűnt fel egyetlen felnőttnek sem hogy ez nem normális. Se a tanároknak, se az osztálytársaim szüleinek, de még az iskolapszichológusnak sem (egyszer persze beszólt, hogy úgy nézek ki mintha Auschwitzból jöttem volna, micsoda motiváció volt, édesistenem!)

Ha feltűnt nekik akkor miért nem tettek valamit? Szerintem egy tanárnak legyen elhivatottsága, szeresse a gyerekeket és akarja őket jóra tanítani. Máskülönben minek megy tanárnak?

2016. júl. 20. 20:47
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, de te is szedd össze magad, legyél határozott, állj ki maghadért, és szólj vissza, ha kell.

Utána meg szard le őket. Egyél rendesen, és többet ne legyenek buta húzásaid.

2016. júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!