Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Félek az osztálytársaimtól?

Félek az osztálytársaimtól?

Figyelt kérdés
Idén ősszel kezdem a középiskolát, sajna egyedül, egy ismerősöm se megy oda, ahova én. Ezért kicsit parázok. Eléggé félénk vagyok, és nehezen tudok beszélgetést kedvezményezni, HACSAK nem ismerem jól az illetőt, akkor csak úgy árad belőlem a szó. De valamiért félek, hogy itt már nem lesz ugyanaz. Túlságosan másnak érzem magam, nem vagyok az a "mai tini", akit csak az érdekli, hogy párt találjon magának, meg hogy milyen a telefonja, márkája a ruhájának. Lehet, hogy ezért nem fognak kedvelni? Általánosban se beszéltem sokat, bár van egy jó barátnőm, kezdünk eltávolodni egymástól, valahogy már vele se igazi beszélgetni, bár ennek talán lehet az az oka, hogy ilyen a természetem, mert bár csendes vagyok, könnyen felkapom a vizet. Apukám szerint magamnak való vagyok. Lehet, hogy igaza van? Félek az új iskolától, legszívesebben beülnék a sarokba, és meg se mukkanék egész álló nap, csak olvasnék vagy gondolkoznék a magam dolgain. Az sem egészséges dolog, ha nincsenek barátai az embernek, akik a közelében vannak, igaz? Nem tudom, interneten van jó pár barátom, akikben megbízom okok miatt, és egész álló nap tudnék beszélni velük, mint ők. Talán kicsit gyerekes vagyok, én legalábbis ezt látom magamban, kissé túl energikus, meg fel tudok pörögni, imádom a rajzfilmeket és még játék figurát is gyűjtök, bár már nem játszom velük. Így tényleg magamnak való vagyok?
2016. júl. 21. 18:20
 1/8 találdki? válasza:
Szerintem az a legjobb ha megvárod amíg ők kezdeményeznek. Ha akad olyan aki ezt megteszi azzal próbálj barátkozni. Ha zavarja hogy rajzfilmet nézel vagy figurákat gyűjtesz akkor hagyd a pics@ba! (De ezeket csak akkor mond el neki amikor már olyan "igazi barát" félék lettetek mert lehet csak kihasznál. És ha így van akkor lehet utánna mindenféle pletykát fog terjeszteni. ;) ) Szóval a léyeg: maragy amilyen vagy, mosolyogj és nem lessz baj. Ha pedig piszkálnak szólj vissza és ne búj el mert akkor annál inkább piszkálni fognak. :)
2016. júl. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor várj amíg ők kezdeményeznek, ameddig oldódik a hangulat. Majd úgy is lesznek csoportos tevékenységek, meg házi kérések, tehát úgy is szóba fogsz állni velük valahogy, majd pedig észre sem fogod venni és már is beszélgetsz velük.
2016. júl. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Az utolsó tanácsát ne fogadd meg.


Nem így működik a középiskola. Én most leszek 10.-es, szerencsére eléggé jó beszélőkém van.


Elmondom velem mi volt:

Odamentem mindenkihez beszélni, hülyéskedni, viccelődni, keresték a társaságomat, mert én is kerestem az övékét. NEM szabad flegmáskodni, idegbetegeskedni, nem lenne jó első benyomásnak. Később visszavettem ebből a jópofizásból, vannak barátaim az osztályomból, minden szép.


Mi történt azzal, aki várt a kezdeményezésre?


Egyedül ülnek a padban, és olvasnak.

2016. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző!

Neked eljutott valami az agyadig, abból, amit a kérdező leírt? Nem őt akarom megsérteni és lehúzni, de ő pont az a típus aki ül a padban inkább és jobban el van 1-2 emberrel. Semmiképp ne kezdj el mindenkivel jópofizni, ez a legnagyobb baromság amit tehetsz. Add magad, ne nyalj mindenkinek be, hogy észrevegyek. Jobb felszínesnek, álszentnek meg hazugnak lenni? Hát igen. Meg lehet azok akik a padban ücsörögnek és olvasnak, jobb időtöltést csinálnak mint te előző, ameddig te üres dumákat nyomatsz 9.-es, 10.-es korodban, ők legalább tanulnak valamit, fejlesztik magukat.

2016. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"legszívesebben beülnék a sarokba, és meg se mukkanék egész álló nap, csak olvasnék vagy gondolkoznék a magam dolgain."


Akkor tedd azt. Ha hátul sok a hülye, gyere előre.


"Az sem egészséges dolog, ha nincsenek barátai az embernek, akik a közelében vannak, igaz?"


Ha te úgy érzed magad jól, akkor neked az a normális. Valahol a kannibalizmus normálisnak számít, na akkor ez hogy is van ez? Nyilván, ha te jól érzed magad egyedül, nem vagy kötve senkihez sem, nem kell hallgatnod ki hogyan kocsmázott, kinek hány barátnője van, akkor ülj egyedül. Sajnos ezt sokan össze keverik a gyávasággal. Én is mindig egyedül ültem, de nem azért, mert gyáva voltam kezdeményezni, hanem mert ki nem állhattam őket. Rendkívül gonosz és rosszindulatú osztálytársaim voltak, így hát jobban jártam, ha távol tartottam magam tőlük. Soknak sajnos nem tudják, hogy a gonoszkodás nem az iskolába való. A sok kemény macsó srác keménykedjen, gonoszkodjon egymással, ők úgyis vevők egymásra!

2016. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azóta kissé megismertük egymást az osztállyal, egész rendesek, bár még mindenki vonakodó. :)
2016. júl. 29. 21:11
 7/8 anonim válasza:
Szia! Hogy tetszett az 1. éved?:o
2017. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oh, haha, mázli hogy észre vettem a kommented. Köszi a kérdést, nekem tetszett! Igaz, először nem igen ment a barátkozás, de előbb-utóbb sikerült szereznem barátokat és nagyon jóban vagyok velük. Persze, így is vannak személyek, akikről lerí, hogy nem kedvelnek engem, ám nem zavar a dolog, mert nem harcolunk (nem mintha nagy szájhuszár lennék, haha), vagy ilyesmi. Bár az osztály háromnegyedével nem igazán barátkozom, azért elvagyok velük is egy fecsegős szinten.
2017. aug. 22. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!