Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen volt az első napotok a...

Milyen volt az első napotok a középiskolában?

Figyelt kérdés
Mindenre kíváncsi vagyok. Mit csináltatok az elsőn nap; hogyan kell beilleszkedni; ti hogyan illeszkedtetek be; milyen volt a hangulat; amikor elsőnek bementetek az osztályotokba néma csend volt vagy tudtatok már valamiről beszélgetni; a suli előtt nyáron chatteltetek-e már.. stb.

2016. júl. 24. 01:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én majd most megyek középsuliba és nekünk már volt egy találkozó szerűség. Nagyon kevesen mentünk el, és sokan már az elején leléptek. Igazából jól el voltunk. Bár igaz, hogy nem volt könnyű, mert senkit se ismertem. A végére már csak 4-en maradtunk, de nagyon jót beszélgettünk :) Van egy csoport amiben mindenki benne van, de kb csak 5 ember szokott chatelni egymással.
2016. júl. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nagyon rossz volt.

Senkit nem ismertem az osztályból de még a suliból sem.

Egész nap egyedül ültem azt sem tudtam mivel töltsem el az időt ültem a padban és a tankönyveket lapoztam mert azon kivül nem tudtam mit csinálni...és ez így ment még pár hétig életem legszarabb korszaka volt depressziós lettem (bár ezt senki nem vette észre én sem tudtam konkrétan hogy az voltam csak éreztem, hogy minden szar) akkor annyira szar volt az életem, hogy csak a kaja tudott egy kicsit felviditani (nem vagyok kövér sőt még hizhatnék pár kilót) akkor abban az időszakban sokszor azt kivántam bárcsak halálos beteg lennék és meghalnék hogy ne legyek ebben a szartengerben...kb ilyen volt nekem mondjuk nagyban közre játszott az is hogy a családtagjaim közül senki nem volt mellettem (mindenki el volt vagy más városban tanult vagy más országban dolgozott) és az is, hogy introvertált (zárkózott) vagyok.

2016. júl. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nalunk az elso nap evnyito volt, amit az ultra jofej igazgatonk lezavart kb.15 perc alatt :) utana 4 osztalyfonokit tartottak, na ez ritka unalmas volt. De oda kellett figyelni, mert itt mondta el a ofonk, hogy mi hol talalhato (nagyon nagy az epulet), csengetesi rend, tanev rendje, golyabal, osztalykirandulasok, DOK-tudnivalok stb. Utana megkaptuk a konyveket, hat en folemelni alig birtam oket, volt vagy 20 kilo osszesen a csomag :$ szerencsere hazavittek kocsival.

En inkabb a legelso tanitasi napot mondanam izgisnek, foleg, hogy nem a sajat termunkben kezdtunk, hanem mashol es ha nincs ott egy rendes felsobb eves, biztosan nem talaltam volna oda xD asszem 5 vagy 6 orank volt aznap, meg elso heten sok el is maradt. De egy igazi kaland volt belerazodni es mindenhova odatalalni meg persze megismerni a tanarokat :) a legjobb a tesi volt, mivel azt nem az iskolaban tartottak, hanem par utcaval odebb egy sportcsarnokban. Plusz nekem bonusz volt meg az is, hogy bejaros vagyok videkrol es elso heten allandoan izgultam, hogy te joeg, le ne kessem a HEV-et.

A beilleszkedes nalunk nem volt nehez, mert egyreszt szerencsere nagyon jo osztalykozossegunk van *kopp kopp*, masreszt mar a felvetelrol ertesules utan elkezdtuk keresni egymast, eloszor pont ezen az oldalon. Szep lassan osszegyultunk, aprilis vegen jott az ertesito es majus 10-en mar tartottunk egy evfolyamos talalkozot kb.20-30 fovel :) az iskola is szervezett egy golyaismerkedo napot, ahol sokan megjelentek es kaptunk mindenfele vicces feladatot, aztan a nyar folyaman fokozatosan osszeszedtunk majdnem mindenkit, talalkoztunk is parszor, vegul elerkezett a golyatabor. En azert feltem, hogy biztos megalazo feladatok lesznek, de SEMMI ilyen nem volt, nagyon jol osszekovacsolodtunk, evnyiton pedig mindenki beszelgetett mindenkivel. Es azok a gyerekek sem voltak kirekesztve, akiket ott lattunk eloszor. Azota persze mar vannak klikkek, de hat hol nincsenek? Es nalunk nincsenek bandahaboruk, az ilyen barati tarsasagok kozott van atjaras es van, aki szeret inni, bulizni, de messze nem olyan alpari modon. Ja es ribik meg pawak a mi osztalyunkban esku, hogy nincsenek, de az evfolyamban is keves van *kopp kopp ujra*

Ugyhogy nalunk nagyon jo hangulat volt, ilyet kivanok tiszta szivembol neked is :) ne felj, nyiss batran mindenki fele es fogadd a kozeledeseket is!

Udv

16/L, tizedikbe keszulo gimnazista

2016. júl. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan semmilyen, csak ültem és néztem ki a fejemből, vártam, hogy mikor lesz már vége a napnak. Az legalább nyugtatott, hogy voltak ismerőseim az osztályban, velük nem volt nehéz megtalálni a közös hangot. Sok olyan ember volt, akik nem voltak szimpatikusak, de végül ők lettek a legjobb haverjaim.
2016. júl. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt valami kellemes élmény. Mikor első nap beléptem az ajtón, igazából már egy összeszokott társaságot láttam. Az volt a baj, hogy nagyon sokan már ismerték egymást - akár kiskoruk óta/általánosból. Így beilleszkedni meg nehéz volt, hiszen már a kezdettől fogva kialakultak a klikkek. Én egy ideig elvoltam azzal a 2 emberrel, akit ismertem általánosból, de idővel eltávolodtunk egymástól. Ja, meg volt ilyen gólyanap augusztusban (tábor helyett), ami elég szar volt, egyrészt mert 1 nap semmire nem elég, még szinte mindenki kuka, másrészt mert a csapatok hülyén voltak összerakva, nem is osztálytársakkal kerültem össze. Bocsi, hogy nem egy pozitív válasz, attól még nem kell ráparáznod. :D
2016. júl. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Az első pár órában szinte néma csend volt. Senki sem ismert senkit nálunk. Az osztályból én sem ismertem senkit, de a suliban azért voltak ismerősök felsőbb évfolyamokból. Leültem két srác mellé és annyira jól sikerült az összeszokás, hogy a 4 éven keresztül ők lettek a padtársaim mellettem és mögöttem.:) AZ első évben kialakult ez, hogy hol ültünk, kikkel, milyen társaság alakult ki. A tanárokat megismertük, a tantárgyakat, stb. A szünetekben nem történt semmi extra. Nem sokat beszéltünk, mentünk büfébe, de a kajaszünet is csendben telt. Mindenki udvarias volt mindenkivel ugye, mert még akkor nem ismertük egymást. Így visszagondolva nevetséges volt az egész, de életem legjobb évei kezdődtek el akkor. 28/F
2016. júl. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is most fogom kezdeni az ősszel és hát egy kicsit izgulok. Na jó igazából nagyon félek mivel általánosban nagyon jó tanáraim voltak (tudom, hogy nem de szerintem a legjobbak) és az osztályomat is imádom és így az utolsó évben nagyon jóba lettünk (bár addig sem voltunk rosszban).

Nekünk a gimis osztályommal van egy chat csoportunk ahol beszélgetünk és most csütörtökön találkozni is fogunk. Többen jelezték, hogy ez az időpont nem jó neki mert nincsenek itthon de úgy egyeztünk, hogy akkor lesz majd egy találkozó még augusztusban is. Az összerázónk pedig suli előtt egy héttel lesz 5 nap, úgyhogy biztos jó lesz.

Nálunk a beszélgetés azzal kezdődött, hogy együtt kerestük a még meg nem talált embereket. Meg első nap szerintem nem lesz kínos csend hisz addig már ismerjük egymást. Úgyhogy ha még nincs akkor szerintem csinálj egy chat csoportot és ott beszélgessetek mert könnyebb lesz.

Plusz nekem még szerencsém van mivel két iskola van egy épületben és emiatt 16-on vagyunk "szomszédok" az általános oszt.társaimmal, úgyhogy mi ott leszünk egymásnak legrosszabb esetben :)

15/l

2016. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!:) Már van egy osztálycsoportunk facebookon csak nem tudunk nagyon miről beszélni:/, szóval ha van valami téma ötletetek nyugodtan leírhatjátok:D.

Nagyon félek, mert nem ismerek senkit az osztályból... és ezért ki fog mellém ülni?:'( lehet senki..

2016. júl. 24. 18:48
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsabban ment a megismerkedés, mert a koliban is van egy csomó osuzálytársam.
2016. júl. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Na de kerdezo, miert nem szerveztek egy szemelyes talalkozot? BIZTOS, hogy lesz, aki beszelgetni fog veled, hiszen mindenkinek uj minden es tuti lesz meg olyan, aki nem ismer senkit (nalunk speciel a teljes osztaly frissen kerult ossze).

En egyebkent ugy mentem a sulimba, hogy elotte azt sem tudtam, hogy letezik, sot meg Budapestet sem ismertem tul jol (videki vagyok). De teljesen jol beilleszkedtem, pedig altalanosban nagyon visszahuzodo voltam, nem voltak barataim, az emberek sokat bantottak engem is es egymast is. Egy igazi feludules volt a valtas :) nem lesz semmi baj, csak legy pozitivabb, hidd el, nem mindenki szemet. Batran vegyel reszt egy talalkozon, ha lesz es legy mosolygos, baratsagos, ha te nem kozeledsz, akkor legalabb fogadd a tobbieket. Egy vidamnak tuno szemelyhez oda fognak menni meg akkor is, ha vadidegen, mig egy mufurc alakot inkabb elkerulnek.

2016. júl. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!