Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárkollégák! Ti mit viseltek...

Tanárkollégák! Ti mit viseltek egy-egy munkanapon?

Figyelt kérdés

Én eddig (1,5 évig), farmert viseltem, hétköznapibb blúzokkal, ingekkel, fűzhető sportcipőt, vagy egy elegánsabb balerinapapucsot. Viszont a kollégák között nagyon megoszlik a vélemény. Egyesek csak szoknyában,ruhában, elegánsan jönnek dolgozni, egyesek meg tipikus kínai ruhákban, csilivili minden és mindenhol, gagyi feliratokkal. Nem tudok kiről vegyek példát. Állítólag a szülők tettek megjegyzést a túl "otthonias" viseletemre. Hogyan öltözzek akkor, hogy ne lépjem túl a határaimat? Mert nem tudom elképzelni, hogy napont magassarkúba, kinyalva tipegjek be munkába. Feleslegem is van sajnos, úgyhogy megterhelő is lenne a mindig elegáns viselet.

Elsősorban azt szeretném tudni, Ti mit viseltek? Miből áll a ruhatáratok? Kort is írjatok, ha lehet :) Én 23/L vagyok.


2016. aug. 8. 21:57
 1/8 anonim válasza:
55%
Igazából én is mindig kényelmes, egyszerű ruhákban járok. Többnyire farmer és egyszerű póló kombinációt részesítem előnyben, néha-néha szoknyát, esetleg ruhát is viselek. Ez alapján mondhatni, hogy a sportos vonalon mozgok. Rám még soha senki nem tett megjegyzést (legalábbis nem tudok róla), de ha tenne se viselnék mást, mert ha magassarkút és miniruhát kéne viselnem, hát eléggé feszengnék és szerintem nem is menne annyira a munka rész sem így. 25/L
2016. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Általában farmert vmilyen blúzzal. És nálunk ez az általános. Természetesen férfiaknál póló/ing. Idősebb kolléganők hordanak szövetnadrágot, szoknyát. De szerintem nem mindegy,h milyen szabású a farmer. Ha bővebb fazonú, tényleg kelthet slampos benyomást. Ráadásul én mindig magassarkút hordok - 6-9 cm. Nagyon fájós lábam van, úgyhogy Scholl cipőket vettem,h ne okozzon gondot az ácsorgás.
2016. aug. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lemaradt: 35/N
2016. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem így is tetszene tanár néni! :)
2016. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
52%
Farmer és fehér póló. kor
2016. aug. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem kell feltétlenül magassarkút viselni ahhoz, hogy kicsit elegánsabban öltözzön az ember, én sem szoktam magassarkút viselni, inkább fekete v. barna lapossarkú bőrcipőket - én sportcipót nem hordok.


szerintem ha lecseréled a farmert néhány szövetnadrágra, térdig érő (nem mini) szövetszoknyára, vagy a farmer mellé elegánsabb blúzt (nem inget) v blézert veszel, mindjárt más stílusban tudsz öltözködni.


Szerintem a kiegészítők is nagyon fontosak az eleganciához: ha néhány mutatósabb, elegéns bizsut v sálat felveszel, az is nagyon sokat dob a viseleten.


Amikor hallgató voltam, akkor a mentortanárom (egy 50-es hölgy) nálunk erre külön kitért, hogy hogyan öltözködjek. Akkor egy kicsit megsértődtem rá, de most már örülök neki, hogy erről is mondott pár gyakorlati dolgot, igyekszem azt követni.

2016. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Ne látszódjon, hogyha beizzadsz. Ne látszódjál nagyon szexinek benne.
2016. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne érdekeljen a szülők véleménye. Gyerekek jobban szeretik a lezser, "szakadt" viseletet, mintha valaki tip-top. Ha nevetnek néha, akkor is szimpatikusabb a szemükben mint egy kiskosztüm.
2016. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!