Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ilyen helyzetben mit tanácsoln...

Ilyen helyzetben mit tanácsolnátok nekem?

Figyelt kérdés

Az utolsó évemet kezdem a középiskolában. Kb 2 éve az osztály 2 részre szakadt. Én azokkal, akik a másik "csapatban" vannak is beszélek. Kivéve 2 lányt. (Én is lány vagyok). Akkor 2 éve volt egy nagy vita az osztályban, akkoriban alakult ki ez a két társaság. A helyzet viszont köztem és a másik két lány között azóta is borzasztóan rossz.


Kezdődött a beszólogatásukkal. Aztán jött az, hogy a dolgaimat nem lopták el, de az öltözőben elpakolták, szóval minden tesi óra után valamit keresnem kellett. Persze nem tudtam rájuk bizonyítani, de egyértelmű volt. Aztán 4x meg akart ütni az egyik. Egyszer sem tette meg végül, mindig volt valaki, aki közénk állt. Ezen kívül kiabálnak velem és volt, hogy szándékosan alázni próbáltak az iskola előtt. Nem szóltam, mert értelmesebbnek tartom magam és ők nagyon csúnya stílusban beszélnék, ahogy én képtelen lennék. Ezt a stílust nem is akarom felvenni egyébként. Az egyetlen szerencsém, hogy vannak barátaim. Ők kiállnak értem és egyébként tőlük tartanak is ezek az osztálytársaim. De ha nincsenek ott nagyon csúnyán viselkednek velem.

Én nem vagyok olyan, hogy veszekedjek velük. Szégyellném magam, ha leállnék velük kiabálni. Az utolsó 2 hónapban a suliban, viszont annyira kiborítottak, hogy szinte minden nap sírtam (legtöbbször suliba is, bár próbáltam nem előttük). Nem látom a dolog végét. A volt osztálytársainknak is folyamatosan lejáratnak. Már teljesen belefáradtam. Az iskola vezetősége tud róla, és azt tanácsolták, hogy menjek át másik osztályba. De nem tudom, hogy az mennyire lenne jó ötlet. Vajon akkor abbahagynák? Vagy akkor sikernek éreznék?


Ti mit tennétek a helyemben?



2016. aug. 13. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:

hagyd rajuk az egeszet.. Ha beszelnek hozzad dugd a fullhalgatot a fuledbe es huzd fel a zenet:D

Egyebkent meg biztos unatkoznak es kell nekik valakit cseszegetni, De az is lehet hogy fel akarnak annyira idegesiteni hogy nekik ronts..(velem is megesett es nem jol jartak:3) a tanarok pedig semmit nem fognak csinalni..

2016. aug. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Horvát Éva válasza:
Kedves kérdező. Én 12 éves vagyok, tapasztalatlan kis pisis. De ismerem ezt a szituációt, úgyhogy gondoltam segítek. Engem nem lányok, hanem fiúk cikiztek/cikiznek. Sopronban lakom a Deák Téri Általános Iskolába járok. Ebből a buliból egy ,,putri" lett. Az én osztályomba összesen 6 bukott jár, (egyenlőre, de idén jönni fog még vagy 3). A bukottak nagy része fiú. Van ,,ezek" a gyerekek közül 3 aki egyfolytában szekálgat. Leégett, ha órán elrontok vmit, megaláz. A tanárok nem csinálnak semmit, mintha elmenne a fülük mellett. Későn érő típus vagyok, még nincs nagyon alakom, és emiatt is cikiznek. Amiről én nem tehetek. Vannak barátnőim, megvédenek de nem előttük. Szerintem félnek hogy őket is cikizni fogják. Az a baly, hogy ezeknek a fiúknak tekintélye van az osztályban. Sőt az évfolyamában. Én is otthon sírok magamban, előttük próbálom nem mutatni. Néha még rugdosnak is. Pedig nem vagyok lúzer az összes többi gyerek az osztályban kedvel és nem szekálgat. Szerintem mióta nem igazán reagálok az agyatlanokra, azóta kevésbé cikiznek. Mióta látják, hogy nem reagálok. Talán ez a megoldás. Szeretnék veled privátban beszélni. Szia 😉
2016. aug. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Az emberek ilyenek. Ez annak az oka, hogy vagy neveletlenek, vagy csak az egyiknek( vagy mindkettőnek) volt valami nehéz és rossz időszaka az életben, ami ennyire kiborította, hogy másoknak is rosszat akarjon, már ha neki valaha rossz volt. A tanárok nem azért nem tesznek semmit, mert nem akarnak, egyszerűen nem lehet nekik. Ők azért kapnak, ha két gyereket megkülönböztetnek, vagy bizonyíték nélkül gyanúsítanak valamilyen gyereket.


Utolsó: Nálunk hasonló a helyzet, hozzánk 4-en buktak, 32-en voltunk 6.-ban (Az osztályt pedig nem tudták szétbontani teremhiány miatt, és mert ha a romákat, azokat, akik nem tudnak viselkedni, és a magyarokat szétszedik, akkor az lesz a baj, és nekiállnak a tanároknak meg az igazgatónak. Ez volt a helyzet 1. osztályban is.) Aztán itt ültünk 6. ban. 4 órán voltunk megbontva (matek-angol, matek-infó, nyelvtan-irodalom, ebből a tanáraink mások voltak, meg matekból). Most megyek 7.-be és elvileg 28-an leszünk. Sok sikert nektek és jó tanulást. :) A fiúkkal meg ne foglalkozz, főleg, ha buktak, ők már csak ilyenek. Engem azért zaklattak, mert nincs mellem (mégis hogy lenne nagy mellem 148 centi és 38 kg vagyok, tudom hogy sovány, de egyszerűen nagyon nehezen hízok). Meg persze 1.-2.-ban hogy alacsony vagyok/voltam. Tehát sz@rd le őket :)

2016. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Utolsó vagyok: 13/L :)
2016. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Akkor 2 éve volt egy nagy vita az osztályban, akkoriban alakult ki ez a két társaság."


Őszintén, milyen nevetséges pitiáner dolgon vesztetek össze? Érdekes, hogy az iskola vezetőségét ennyire nem foglalkoztatja a dolog. Szerintem ezért ne menj át másik osztályba. Ebben az osztályban is vannak barátaid, úgy talán még őket is elveszítenéd. Maradj ott, ahol vagy, ebben az utolsó egy évben.

2016. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!