Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek, tanácsolnátok...

Ti mit tennétek, tanácsolnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A minap futottam bele a következő történetbe, szerintem nagyon nehéz jó döntést hozni...

Adott egy család, második gyermekük fogant meg, tervezetten. Anyuka a két évessel van otthon GYES-en. Apuka sokat dolgozik, mint családfenntartó, előfordul, hogy napokig nincs otthon. Külső segítség nincs.

A terhességről pár hetesen kiderül, hogy veszélyeztetett, hematóma miatt. Az anyának be kell feküdnie a kórházba, meghatározatlan időre, de ha ki is engedik, feküdnie kell.


Az anya a terhesség megszakítása mellett döntött, a már meglévő gyermeke érdekében, hogy őt el tudja látni. (Az orvosok szerint a hematóma ellenére megmaradt volna, ha az orvosi utasításokat betartja.)


2016. márc. 8. 18:10
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
23%
azt, hogy nem is akarta igazán ezt a terhességet. Mindent meg lehet oldani, ha akarják.
2016. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
# 1: Te például mit tanácsoltál volna a családnak, hogyan oldják meg? (Úgy, hogy abban a kétéves a lehető legkevésbé sérüljön lelkileg.)
2016. márc. 8. 18:17
 3/57 anonim ***** válasza:
25%
vannak ilyen helyzetekre szociális segítők,akik kijárnak a családhoz takarítani. A kicsit ebben az esetben egyéni elbírálás alapján kötelesek felvenni bölcsibe. Valamint csak van olyan rokon,nagyszülő, keresztszülő, aki abban a pár órában, míg otthon van a csöppség tud rá figyelni. Esetleg szomszéd egy kis pénzért, apuka munka után.
2016. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:

# 3: Az anyukát hetekre be akarták fektetni a kórházba, tehát nem csak a napközbeni ellátásról van szó, hanem 24 órásról. Az apukának, ahogy írtam, olyan a munkája, hogy gyakran van vidéken, sokszor nem is alszik otthon, tehát ő sem tudná ellátni a kicsit. A munkájára, jövedelmére a családnak elengedhetetlenül szüksége van.

Az pedig, hogy egy két éves hetekig nem lássa az anyukáját, elég nagy lelki teher lenne számára, még akkor is, ha egyébként lenne, aki ellátja. (Itt főleg ez volt a döntő, hogy egy már meglévő gyerek lelki fejlődését ne tegyék kockára egy még meg sem született kedvéért.)

2016. márc. 8. 18:45
 5/57 anonim ***** válasza:
33%

akkor is...én biztos nem vetettem volna el. Megpróbálok annyi segítséget kérni amennyit tudok, sokat pihenni, és megadni az esélyt annak a babának is. Ha elmegy, akkor nem bírta ki, de az esélyt legalább megkapta. A kórházi tartózkodást meg lehet tagadni, és lehet kérni hogy a szükséges gyógyszereket otthon kapd meg.


Elárulom, mikor anyukám terhes volt az öcsémmel, én meg 3 éves, neki is hematómája volt, sőt, a lepény se a megfelelő helyen tapadt. Ő nevelt engem,persze nem emelgetett, de órákat feküdtem mellette miközben mesélt, játszottunk az ágyban, sőt, a mai napig emlegetem milyen jó volt vele egy ágyban piknikezni. A háztartást a mamám ás a nagynéném látták el. Megszületett az öcsém, igaz 35. hétre, de egészségesen.


De úgy látom, te vagy az a nő, aki ezt a döntést hozta, de mivel bűntudatod van, igazolást keresel arra, hogy jól döntöttél. Figyelj, megtetted, ezen már nem tudsz változtatni, felesleges ezen kattogni. TE így döntöttél, más meg máshogy döntött volna. De csak te voltál akkor, ott abban a helyzetben.

2016. márc. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

"A háztartást a mamám ás a nagynéném látták el. "

Ez a lényeg. Nekem is volt két éves a gyermekem, és akkoriban volt egy műtétem, ami miatt nem tudtam eléggé ellátni (pl. fürdetni), tudom, hogy a párom nélkül nem boldogultam volna.


Egyébként nem, nem én vagyok a nő, a kórházban volt szobatársam, és belegondoltam, hogy mit tettem volna az ő helyében. És megmondom őszintén, meg tudtam érteni, pont azért, mert nekem is van már gyermekem, akiért felelős vagyok, akire tekintettel kell lennem. Nekem van segítségem, de ha nem lenne, akkor biztosan én is hasonlóan döntenék.

2016. márc. 8. 18:56
 7/57 anonim ***** válasza:
12%
És miben jobb elvetetni, mint lehetőséget adni neki? Ha nem marad meg akkor elvetél és kész. De mi lett volna ha kibírja a baba? Mert erre is lett volna esély. Bár én teljesen abortusz ellenes vagyok. Gondolom te is ez miatt voltál a kórházban, különben nem lehetett volna a szobatársad..
2016. márc. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
35%
Nekem is volt hematoma a 3. babaval nem kellett befekudni emiatt..felszivodik. Inkabb kifogas az abortuszra en igy erzem! Persze ez csak feltetelezes :))
2016. márc. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

# 7: Kösz a személyeskedést. Igen, küretem volt, súlyos fejlődési rendellenesség miatt kellett elvenni a babámat. Valahol emiatt érintett meg a dolog, hogy itt van egy korombeli nő, akinek lenne esélye, és mégsem tudja megtartani. De megértettem.

Mindenesetre ami az abortuszellenességet illeti: volt a kórházban olyan doki, aki szerint hordanom kellett volna a magzatot, amíg meg nem hal, vagy ha kibírja, akkor megszülni, hogy újszülöttként haljon meg (élettel összeegyeztethetetlen betegsége volt, több orvos egyöntetű véleménye alapján).

Én emiatt nagyon berágtam a szélsőséges, szemellenzős abortusz-ellenességre.

2016. márc. 8. 19:05
 10/57 A kérdező kommentje:
# 8: Azért hematóma és hematóma között is van különbség. Volt olyan szobatársam is, akit 2 nap után engedtek haza, de neki első babája volt, és nem kellett senkiről gondoskodnia. Ennél a nőnél viszont komolyabb volt.
2016. márc. 8. 19:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!