Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Középsulisok, volt középsuliso...

Középsulisok, volt középsulisok! Titeket mennyire szokott ez bosszantani a suliban?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenkinek ismerős ez a 2/3/5 kis egyes egy naplós egyes sztori. Van egy jól tanuló emberke,aki néha-néha elfelejt kisebb szöveget megtanulni v. házit írni,ezért kap egy kis egyest. Év vége van,van 3 kis egyese(5 a megengedett),szóval elégé rezeg a léc,hogy azt a kettőt össze ne szedje.Teljesen váratlanul kap 2-t,megvan a naplós egyes. Szomorúan ballag ki "beváltani". Év vége van,csak 5ösei vannak, rengeteg,sok *-gal.A tanárnő ránéz meglepődéssel:Hogy szedted te ezt össze?? Nem leszünk így jóba.

Majd megszólal az osztály felé,hogy emeljük a határt,6-ot kell gyűjtögetni azért a gyönyörűséges jegyért.

Jegy nem múlott rajta,szerintem még egy témazáró egyessel is meg lett volna a diák 4,7-je,csak a dicséretet nem kapta volna meg.Rá egy hétre következő témazárót,az év utolsó jegyét,"köszönetként" 5*ra írta.


(Az illető az egyike azon kevés tanulóknak,aki mindig tud tisztelettel beszélni a tanárral.)


Általános iskolában ezért még következő életükre is megutálták az "tanárpicikedvencét"

Középsuliban ezért mennyire ítélik ez az embert?


2016. aug. 24. 09:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
semennyire, sz@rtam rá.
2016. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
31%

Nem nagyon izgatott.. kit érdekel egy egyes?

A dicsérettel meg fölösleges foglalkozni, úgysem ér semmit.

2016. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kettes, nem az egyes a kérdés, hanem hogy tanárpicikedvence....


Attól függ, hogy hova mész. Ha egy C kategóriás szakmunkásba akkor készülj a legrosszabbra. Ha jobb szakközépbe/gimibe akkor nem lesz ebből gond.

2016. aug. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem is értem hogy mire vonatkozik a kérdés...az idegesít e hogy valaki a tanár kedvence? vagy hogy sok kis egyesből lesz nagy? Azt se értem hogy jön össze a kettő, de mindegy. Az nem érdekel hogy ki a tanár kedvence, ha nem ő nyalta be magát akkor nem nézek rá rosszallóan. (a tiszteletteljes beszéd és a jó teljesítés nem az) Nálunk meg elég kevés tantárgyból volt ilyen rendszer hogy sok kis egyes egy nagy, de nekem akkor se sikerült összegyűjteni 6 év alatt annyit hogy ilyenből egyesem legyen...sőt kettes volt a legrosszabb jegy amit kaptam:D Meg nálunk akkor is adtak dicséretet a tanárok amikor nem csak 5öse volt az illetőnek ha megérdemeltnek tartották.
2016. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Leszarom... ennyire :D
2016. aug. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Bocsi,hogy ha nem volt egyértelmű. :)


A kérdés arra vonatkozik,hogy a tanulónak elengedték az egyesét,azzal,hogy feljebb emelték a határt.Az egyes nem változtatott volna semmit a jegyén,csak dicséretet nem kaphatott volna. Azt is mondhatnám,hogy kivételezett a tanár,de ez így nem igaz,csak egy,a tanulónak kedvező módosítást tett,hogy ne kelljen beírnia azt a nem túl szép jegyet.(És ezzel egy másik áldozat is megmenekült,végül neki is kihúzták az egyesét.) De először a másik diák jelentkezett az egyeséért,meg is kapta,utána következett a soron a kérdésben szereplő diák.(De mint írtam,egyikőjük sem kapott egyest végül.)

2016. aug. 24. 12:23
 7/13 Firedoom ***** válasza:

"Egy egyes nem egyes"

Teljesen lesz**tam volna, ha nem kapok *-ot az 5 melle... Kozoltem volna a tanarral, hogy irja be mert ez nem fair (marmint a gyerek helyeben)

2016. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk matekórán nincsenek kis egyesek. Ha nincs ott a számológép (igen, a számológép), akkor beírja a tanár a nagy egyest... Ha pl körző hiányzik, el lehet kérni a másikét, de számológépen nem lehet osztozni sem. Nem egy osztálytársam kapott emiatt év végén rosszabb jegyet.

Ez középsuli.

2016. aug. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a tanár kivételezik, aztán a gyerek szívja meg... tipikus... kb. leszarom, de azért bennem lenne, hogy kivételeznek vele
2016. aug. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát ha én már kaptam volna korábban emiatt egyest, akkor biztos nagyon kiakasztott volna, és lázongtam volna. :D


Egyébként nálunk ennél durvább kivételezés ment. (pl. kedvencem az volt, mikor én és a tanárnő kedvence lemaradtunk ugyanarról a dolgozatról, ennek eredményeképpen kedvencke simán kapott egy 5-öst dogaírás és felelés nélkül, mertmértne, nekem pedig le kellett felelnem egy olyan anyagrészből, amit még át sem vettünk :D - jó, azért hozzáteszem, hogy engem meg kifejezetten nem kedvelt ez a tanár, de azért akkor is - meg ezután nyilvánvalóan tettem egy látogatást az igazgatónál). Én sosem haragudtam ezekre a diákokra, nem ők tehetnek arról, hogy a tanár egy idióta, és megkülönbözteti a diákokat egymástól. Nem ők kérték. Az osztálytársaim sem haragudtak rájuk.

2016. aug. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!