Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyes tanárok miért érzik...

Egyes tanárok miért érzik jogosnak, hogy bármikor megalázhatják a diákot mindenki előtt?

Figyelt kérdés

Alapiskolában, középsuliba és most főiskolán is ezt tapasztalom, hogy a tanár olyan nyugodt szívvel aláz meg mást. És itt most nem a tanárnak visszabeszélő, tiszteletlen diákokról besszélek.


Nálunk fősulin pl. van egy tanár, aki óvónő is egyben, engem is tanít. És valami hihetetlen irritáló modora van, ugyanis olyan szinten megaláz bárkit, ha vki vmit rosszul csinál, hogy az hihetetlen. Hogy engedhet meg magának ilyet egy tanár?


Vagy akár középsuliban is. Nagyon sokszor tapasztaltam olyasmit, hogy ha a diák nem tudott egy kérdésre válaszolni, akkor egyből ment az alázás.


Ti is tapasztaltatok hasonlót? Szerintetek ez mire jó egy tanárnak?


21/L


2016. aug. 26. 10:30
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
86%
Kiégtek, idegesek, ez sokszor előfordul a szakmájukban. Próbáld ignorálni szerintem.
2016. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
92%

Nem az a durva. Hanem amikor elkezdi nálunk a srácot elhordani mindennek és megalázni, a srác pedig egy szóval visszaszól akkor ki vannak borulva és vérig vannak sértődve.

Példa:

- Ennyi ésszel vagy megáldva? Komolyan hogy lehetsz ilyen nyomorék? Rád a szemetemet nem bíznám! Mégis mi akarsz lenni?

- Hát nem akarok, de ezek szerint matektanárnak elmennék.

Itt például haverom mehetett az igazgatóiba ennyiért.

2016. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
25%

1. A megalázás és az irritáló modor nem ugyanaz.


2. Ha valóban megaláztatás ér egy diákot, nem itt kell panaszkodni, és nem is a tanárnak kell beszólni, hanem illetékes helyen kell jelezni, és akkor történhet valami. Másképp nyilván igazgatói a vége - hiszen a tanár jól teszi, ha nem hagyja, hogy csak úgy beszólogasson neki egy diák, hanem jelenti az esetet az igazgatónak, aki ilyenkor igazgatóit ad. Így működik a világ.

2016. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudom Kérdező,hogy alaptalanul miért aláznak meg diákokat,mert ilyet még nem láttam egyik iskolámban sem. Nálunk ha pl ilyen "megalázás" (inkább humoros figyelmeztetés vagy kis vicc,illetve szembesítés) van,akkor annak mindig rendes indoka is van. Mondjuk amikor valaki nem tud a kérdésre válaszolni,akkor az azért fordul elő,mert nem figyel a gyerek egész órán,pedig a tanár csak azt kérdezte,amit 5 perccel ezelőtt mondott. Szerintem ilyenkor teljesen jogos a "megalázás". Valamint általában azok vannak tanárok által leszólva,akik beszélnek,esznek,játszanak az órán ahelyett,hogy hagynáka többit tanulni.
2016. aug. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
93%

Engem is aláztak már meg tanárok, hiába voltam mindig is kitűnő tanuló. Főleg úgy, hogy nem is szólogattam be, hangoskodtam az órákon...


A megalázás SOSEM jogos!...

2016. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Pontosan ugyanazt akartam írni én is, hogy a megalázás sosem jogos. Egyébként nem engem aláztak meg, csak nagyon sokszor láttam már ilyet. Tipikus példa az is, hogy amíg középsuliba jártam az egyik szegényebb rétegből származó osztálytársamat folyamatosan alázta az osztályfőnök.

Meg fősulin is. Azért szerintem ha 20 diákból 19 nem érti az anyagot, nem biztos, hogy a hülye diák a hibás. De persze a tanárokat soha nem lehet kérdőre vonni, és esetleg szólni, hogy bocsi de nem magyarázná el jobban, hogy esetleg az is megértse, akit nem áldott meg éles ésszel a jóisten.

2016. aug. 26. 13:44
 7/39 anonim ***** válasza:
74%

Összegy tanárt ismertem egész életemben, aki ok nélkül alázgatta a diákjait, mi szóltunk az igazgatónak, hogy mit csinál, tanítani sem tanított, az osztály eredménye abból a tárgyból nagyon gyenge volt, kitették az iskolából, kaptunk új tanárt, aki tanított is, érdekes módon már a következő fél évben sokat javult az osztályátlag az érintett tantárgyból.


Másik hasonló tanárt nem ismerek, aki ok nélkül cseszegeti a diákjait, általában van előzmény, ha a tanár úgy viselkedik, ráadásul feszültek és túlterheltek, én nem csinálnám, szóval kalapot emelek azok előtt, akik kitartanak a szakmában és lelkiismeretesek.

2016. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
75%
Valamiért megakadt a billentyűzetem, elnézést, szóval még egyszer: "Összesen egy..." stb. stb. stb.
2016. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
27%

"Tipikus példa az is, hogy amíg középsuliba jártam az egyik szegényebb rétegből származó osztálytársamat folyamatosan alázta az osztályfőnök."


Ez nem példa, hanem épp csak utalás egy esetre.


"Meg fősulin is ... bocsi de nem magyarázná el jobban, hogy esetleg az is megértse, akit nem áldott meg éles ésszel a jóisten."


Az mit keres a fősulin?

2016. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
81%

Azért én hozzátenném ehhez a témához azt, hogy ez a dolog nem kifejezetten a tanárokra jellemző, hanem emberi vonás. Szóval nem azért aláz meg, mert tanár, hanem mert ilyen ember, akiből valahogy (sajnos) tanár lett. Nekem pl. a körzeti orvosom ilyen, hogy úgy beszél a betegekkel, mint a kutyával, tökre lenézi őket, mintha a betegek hibája lenne, hogy megbetegedtek. Amúgy engem nem érdekel, mert szerencsére ritkán vagyok beteg, de ismerek pár embert, akik átmentek másik orvoshoz.


Na, tehát ez a dolog nem tanári vonás, hanem emberi vonás, akármilyen ember lehet ilyen paraszt...

2016. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!