Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha autósként egy motoros elé...

Ha autósként egy motoros elé hajtanál, és kis híján koccanás lenne belőle, jogosnak tartanád hogy megüssön? Hozzáteszem nem gyorshajtás miatt történne.

Figyelt kérdés

Ma egy figyelmetlen nő láthatta hogy ott megyek el előtte, de rálépett a gázra és centiken múlt hogy ne jöjjön oldalról belém, szinte feljött a torkomba a szívem, megálltam kértem hogy szálljon ki és magyarázza meg mi volt ez az egész, és azt hazudta hogy nem látott, akkor majdnem pofon is vágtam mi az hogy egy belátható főúton elkerüli a figyelmét egy 230kg-s motor. Ráadásul nem 300-al mentem, hanem legalább 50-el


Én figyeltem egyébként hogy balra jobbra nézelődik hisz mindig félek az ilyen fő út melletti kis utcáktól mert sose tudni milyen barom állat hajt fel körültekintés nélkül.


Az eszem megáll amikor valaki egyszer pillant csak a lámpára közben pedig tégla nagyságú telefon takarja a fél fejét....


2016. jún. 6. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Megütni azért nem kéne, mert még a végén téged szednek elő. Egy fejleordítás szerintem elég. :D

Amúgy a nőknél hihetetlen, hogy mennyire elterjedt a telefonozás, de még az üzenetírás!!!! is. Van olyan ismerősöm, aki már belement az előtte levőbe, mert messengerezett. Ezt így tök normálisnak gondolja. Másik ismerősöm megpadkázta az autóját, mert telefonozás közben lement az útról.

Én egyszer próbáltam, hogy milyen, de kb. 20-szal mentem, és 1-2 mp-nél tovább nem tudtam lefele nézni. Eszembe sem jut írogatni vezetés közben, de még telefonálgatni sem nagyon. Ahhoz ott a kihangosító.

2016. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ütni nem érdemes. Határozottan elküldeni egy bizonyos irányba viszont belefér. Nincs ilyen kifogás hogy nem látott. Egy mozgó "tárgyat"...

Jól teszed egyébként hogy ott van mindig a fejedben hogy oldalról is jöhetnek és számítasz rá.

2016. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Engem is sokszor elkapott az ideg ilyenektől, még régebben Simsonnal, és mostanában Ducatin ülve is, de ezzel a nagymotorral már nehezebben kerülhető el a baj, nagyobb is meg gyorsabban is megyek vele.


Nem olyan régen volt egy pali, aki a Suzukijával majdnem letarolt: az M7-esen, a völgyhídon mentem át, és a külső sávban mentem 100 körül, néztem a Balatont és a naplementét. Mögöttem jött egy autó, amit kielőzőtt a forma a Suzukival, aztán mintha ott se lennék, visszasorolt mellém, és a kerítéstől milliméterekre kellett lehúzódnom, hogy ne csattanjon nekem, ezután még dudált a tag meg mutogatott, miközben én csak egyenesen mentem, ahogy kell! A pumpa felment, kilómétereken át vágtam be a kocsi elé és lassítgattam be előtte, mire végül pár perc után sikerült leszorítanom a leállósávba, ahol megállt mögöttem. Komolyabb ordibálás lett a dologból, a csávó végülis megpróbált behúzni nekem egyet, de végül ő lett megfejelve a bukósisakommal.


Szerintem ebben a helyzetben rohadtul jogos volt.

2016. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A bunkósági versenyt utcahosszal megnyerted.

Akkor is ilyen bátor lettél volna, ha egy kopasz, kétajtós szekrény ül a volán mögött?


"azt hazudta hogy nem látott" - hallottál már a holt térről?

Nem mentesíti a nőt, nagyot hibázott, de ha nem néz be az autós a holt terekbe is, igenis elképzelhető, hogy nem vesz észre lényeges dolgot.

2016. jún. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, az simán lehet, de ezért kell a holtteret is ellenőrizni.

A holttérről annyit tudok mondani, hogy 2 autó ment egymás mögött, előttük egy teherautó. A hátsó autó elkezdett előzni, az előtte levő pedig úgy gondolta, hogy ő is elkezd előzni, csak rohadtul nem nézett hátra, a mögötte levő autó pedig a holtterében volt. Így szokásos módon, az ártatlan szívta meg. Félre kellett rántania a kormányt, és felborult. Ráadásul pont a ballagására ment az emberünk... Az autó totálkár, de neki nem lett nagy baja.

Ismerősöm rokona a vétkes, de remélem elveszik a jogsiját...

2016. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Hja, aki a holttérből jön azzal szemben elsőbbségem van vagy mi? :D
2016. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mentem fel a nőt, csupán arra hívtam fel a figyelmet, nem biztos, hogy hazudott, előfordulhatott, hogy valóban nem látta a motorost.

Tanulságos eset lett volna pofon nélkül is.

2016. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hibázott egy dolog, bárkivel megesik, de ha szándékosan megütsz egy nőt, hát az no comment. :D
2016. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!