Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Első nap a suliban Németország...

Első nap a suliban Németországban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén költöztünk Németországba, és szeptembertől kezdem itt az iskolát. 7 éve tanulok németül, mindig is jó voltam benne, viszont rettenetesen félek az első naptól, és attól, hogy német nyelven kell tanulnom minden tantárgyat. Tudom, én vállaltam ezt (a szüleim megkérdeztek a költözésről természetesen) és örülök is a lehetőségnek, de nemsokára kezdődik az iskola és nem tudok aludni, annyira félek. Hogy nem lesznek barátaim, nem tudom magam megértetni, és hiába vannak jó képességeim, nem sikerül majd jó jegyeket szerezni a nyelv miatt. Nem tudom hogyan tudnám magam megnyugtatni. Tudnátok segíteni? 17/L

2016. aug. 28. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már 7éve tanulsz,akkor biztos menni fog.Csak légy laza.Ne idegeskedj ezen,mert akkor nagyon nehéz lesz.
2016. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2016. aug. 28. 23:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hamar bele fogsz rázódni. Én 15 évesen kerültem külföldre hasonló okokból, és egy olyan országba, amelynek egyáltalán nem beszéltem a nyelvét, kicsit se (Hollandia). Persze azonnal jártam nyelvtanfolyamra, suli mellett is heti 12 órát pluszban, és mivel egész nap ezt a nyelvet hallgattam, gyorsan "ragadt" rám. Tényleg a nulláról kezdtem és pár hónap után azt vettem észre, hogy az órák többségét nagyjából megértem (tudtam jegyzetelni!), és amit akartam azt el is tudtam mondani. Egy év után már egyáltalán nem éreztem magam kellemetlenül semmilyen helyzetben, mindent megértettem, folyékonyan beszélgettem bármiről, persze mindig voltak szavak, kifejezések, amik épp nem jutottak eszembe vagy még nem ismertem, illetve a nyelvtanom is később rendeződött hibátlanra, de a mindennapokban nem okozott gondot.


Szóval a nyelv miatt szerintem egyáltalán ne aggódj. Ha itthon 7 éve tanultad és jó voltál belőle, akkor gondolom középfok körül lehetsz már, vagy felette, akkor tényleg semmi okod a félelemre, nagyon gyorsan fogsz fejlődni. :) És a suliban is elnézőek lesznek a tanárok és a többi diák. Ezekben az országokban sokkal jobban hozzá vannak szokva, hogy külföldi diák érkezik, nem közösítik ki az embert, sőt nekem sokat segítettek.


Engem első nap megkértek, hogy mutatkozzam be az osztálynak, olyan nyelven ahogy szeretnék. Addigra persze néhány hollandórán túl voltam, ezért mondtam pár szót hollandul (honnan jöttem, hány éves vagyok, stb.), rögtön meg is tapsoltak, ez jól esett. :) Utána angolul folytattam, mert abból kb. középfok szintjén voltam akkor. Utána csak az én "tiszteletemre" átrendezték az osztálytermet, körbetették a padokat és ismerkedős játékot játszottunk. :) Így már az első nap tudtam a nevét szinte mindenkinek.


Szünetben többen odajöttek hozzám, mondták (angolul) hogy ha bármiben tudnak segíteni, csak szóljak, valamint mondták hogy aznap délután kb. 10-en az osztályból mennek egy rendezvényre, ha van kedvem nyugodtan tartsak velük. Elmentem velük és nagyon jól éreztem magam, csomót kérdeztek tőlem, és nagyon hamar sikerült beilleszkednem az osztályba. Ahol egyébként a 20 diákból 13 volt született holland... :)


Nekem sokat segített, hogy az elején is tudtam velük kommunikálni, angol nyelven, de hamar áttértünk a hollandra. De neked sem lesz ezzel gondod, hiszen te már tudsz is németül!


Ami a tanulást illeti, az elején természetesen figyelembe vették, hogy nem tudok még hollandul, így nekem másfajta teszteket kellett írnom, illetve volt amikor angol feleletválasztós tesztet írtam az adott anyagból. De kb. fél év után már részt vettem én is, ahogy írtam pár hónap után már jegyzeteltem hollandul. :) Annyi volt hogy év végén kellett egy külön holland nyelvi vizsgát is tennem minden fontosabb tárgyból, hogy eléggé elsajátítottam-e a szükséges szakszavakat, stb., nem volt vele probléma. Meg van itt szervezve alaposan, hogy a külföldi diákokat hogyan integrálják, nem olyan, mint Magyarországon, ahol ez nem annyira jellemező. Szerintem Németország ilyen szempontból hasonló Hollandiához.


Én is tartottam a költözéstől, beilleszkedéstől, de jól érzem magam. :)) Otthon 2-3 jó barátnőm volt, velük most is tartom a kapcsolatot, de mások nem nagyon hiányoznak a régi sulimból. Itt jobban érzem magam, és több barátom is van. :)


Ha gondolod, nyugodtan írj privátot, ha bármi kérdésed van, vagy csak szeretnél beszélgetni a költözésről. :)


18/L

2016. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Németországban sokkal kedvesebbek egymással a diákok, nem kell félned.
2016. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia! én is 17 éves lány vagyok és most költöztünk ki mi is :)

Ti merre laktok Németországon belül, ha szabad megkérdeznem? Sajnálom hogy nem a kérdésesre válaszolok

2016. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Én meg azt sajnálom, hogy ilyen sokan költöznek ki. Kicsit számomra ez olyan, mint a bevándorló séma. Elmenekülnek az emberek, mert otthon nem akarnak rendet teremteni, és mert túl gyengék/gyávák, hogy a néhány szemétkedő főkolompost (akár a suliban, akár a munkahelyen) elintézzék,vagy megkapja a méltó büntetését. Annyi bevándorló hal már meg az ide út során csak 2015-ben, hogy egy ennyi halálos áldozatot szedő forradalommal már rég rendet és békét teremthettek volna a hazájukban. Nem értem, hogy ahelyett, hogy kiköltöznek az emberek, miért nem változtatnak a jelenlegi helyzeten az eredeti hazájukban, Magyarországon. A sok gonoszkodó diák közül persze megint csak majd olyanok fognak kikerülni vezetőknek, akik utálni fogják mind a saját társadalmukat, mind az embereket, és megint csak lopni fognak. Persze nincs tökéletes kormány, de a nettó 100-120 ezret minimálbérként el kellett volna már érnünk, főleg, hogy mennyien dolgoznak külföldön (és hogy mennyien költöztek már ki).
2016. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A harmadik sorban lévő sulis dolgot a magyarországi helyzetre értettem, bocsánat, kicsit kevertem a dolgokat. De gondolom a lényeg érthető.
2016. szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

5-ös írtam privátot :)

6-os, sajna nem ez volt a kérdés, szeretem az ilyen embereket, akik csak úgy véleményt nyilvánítanak, mikor senki nem kérdezte őket. Németországban van jövőm és itt jól érzem magam. Nem mintha elszámolással tartoznék neked...

2016. szept. 2. 16:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia:)

mi a nyáron költöztünk Ausztriába, és nekünk 12-én kezdődik a suli. Én 6 éve tanulok németül, így remélem nem lesz túl sok gond a nyelvvel. Magyarországon 2 évem lett volna az érettségiig, itt ismétlek egy évet, hogy bele tudjak rázódni.. Rettenetesen félek az első naptól, semmi segítséget nem kaptam a suliból, mondták, hogy menjek be amikor mindenki más is, a terem és a névsor a bejáraton ki van írva.. Hát kíváncsi leszek mi lesz ebből :D


16F

2016. szept. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!