Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan szóljak hozzá? Mit...

Hogyan szóljak hozzá? Mit takar ez a vallás?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Most kezdtem a 9.osztályt és van az osztalybol egy lany akinek a szulei es o is jehova tanui es nagyon egyedul van nem foglalkozik vele senki es en tudom milyen erzes kikozositve lenni es en szeretnek vele baratkozni meg beszelgetni de nem tudom hogy mit mondjak neki?mit takar ez a vallas?van valami szabaly hogy ezt csinalhatod.ilyen rohadt hordhatsz?vagy mi mert eleg furcsan oltozkodott.ha tudtok nekem segiteni nagyon halas lennek.

Bocs a fogalmazasert.

Elore is koszonom


2016. szept. 1. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
a vallásról neten is utána tudsz nézni utána meg csak oda mész és elkezdesz vele beszélni ennyi
2016. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézd meg A hit fogságában című filmet, abból megtudod:

[link]

(Ez nem egy őket dicsőítő blog, hanem egy őket elég kritikusan bemutató)


Röviden (a fenti film is az tipikus jehovás mentalitást mutatja):

Első ránézésre normálisnak tűnnek, szép család, jól nevelt gyerekek. De rendkívül bigottak, hitük szerint természetes, hogy mindenki rajtuk kívül a pokolba kerül, akármilyen jó ember a hétköznapokban. Aki ki akar lépni közülük, azt azzal fenyegetik, hogy soha többé nem tarthatja a kapcsolatot, jehovás családtagjaival, barátaival, mert kiközösítik. És ezt az agy-mosott jehovások meg is tartják, még ha saját gyerekükről is van szó. Ennek a filmnek a végén az egyházból szerelme miatt kilépő csajnak azt mondja a faterja, hogy már nem szereti a lányát, mert neki fontosabb mindenható atyja (isten) és az általa kínált túlvilági élet. A csaj meg csak annyit mondd neki, hogy ez bizony eléggé nagy önzőség.

2016. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!