Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek az ilyen fajta...

Szerintetek az ilyen fajta félénkség, szorongás még normális?

Figyelt kérdés
suliban vannak ezek a bemutatkozó órák év elején és 1-2 mondatban beszélned kell magadról. Na én ilyenkor nagyon begörcsölök, elkezd hevesen verni a szívem, elvörösödök, a hangom alig érthető, halk. Már azelőtt hogy rám kerülne a sor. Ilyen vagyok nem szeretek mások előtt beszélni, órán se szólok hozzá az anyaghoz, nem kérdezek, nem jelentkezek ha tudom a választ, meg se hallanák a hangomat ha csak úgy bemondanék valamit. viszont vizsgaszituációban amikor felelni kell a vizsgabizottság előtt akkor kevésbé stresszelek és könnyebben megy, érettségin például egyáltalán nem szorongtam csak egy kis idegesség volt jelen és ez így fura. Mindig mondják a tanárok hogy gyakoroljuk a mások előtt szereplést, mert ha nem akkor vizsgán le fogunk blokkolni stb.
2016. szept. 2. 17:01
 1/5 A kérdező kommentje:
érdekes én nem blokkoltam le vizsgán
2016. szept. 2. 17:01
 2/5 A kérdező kommentje:
19 éves fiú
2016. szept. 2. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. Nagyon sok ilyen embert ismerek az egyetemen. Ettől függetlenül ez nem egy legyőzhetetlen dolog. Gyakorolni kell, ahogy a tanáraid mondják. Minél több féle szituációban szólalsz fel (TDK, konferencia, kis előadás) annál többször kerülsz abba a helyzetbe, amit gyakorolnod kell és egy idő után természetessé válik majd. Vizsgán nem blokkolsz le, hiszen egy begyakorolt meglévő személytelen dologról kell számot adni. Amikor viszont magadról kell mesélni az egyfél improvizáció is. A különböző mások előtt való szereplés egy idő után oldja a gátlást, amit egy rakat idegen képedbe bámulása vált ki és egy idő után természetessé válik, hogy beszélned kell. Így utána már könnyebb lesz akár a lábgombáról is társalogni, ha az jön szóba.
2016. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A többi diák miatt izgulsz. Félsz, hogy nevetni fognak azon, amit mondasz.
2016. szept. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kis kozonseg pl csalad elott kell gyakorolni. Szokni kell a szereplest. En zenelek tancolok hiaba nem szoktam embetek elott beszelni soha nem vagyok lampalazas mert megszoktam, es elmult. Gyakorolgass barmilyen szereplest!
2016. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!