Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz, hogy a pszichológusok...

Igaz, hogy a pszichológusok sokszor maguk is "segítségre szorulnak"? Ha ez igaz, akkor lehetek még pszichológus? , nem kell ahhoz nagyon erős személyiségnek lenni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 17:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek vannak kisebb-nagyobb gondjai a mai rohanó világban. Nincs ebben semmi. Ha megtanulod a dolgokat, lehetsz pszichológus, nyilván. Nem az ép elme, hanem a jó tanulás a lényege. Nézz körül, milyen pszichomókusk járkálnak. Én ismerek vagy hatot, ebből 5 elmebeteg :D
2012. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert jelenleg engem is depresszióval és szociális fóbiával kezelnek, amiből egyenlőre nem látom a kiutat :/ Bár ha másoknak segíthetnék attól biztos jobban érezném magam, mert tudnám, hogy valami "hasznosat" teszek, csak nem tudom, hogy úgy mennyire lennék "hiteles", meg azt sem, hogy mi kell ahhoz, hogy (JÓ) dilidoki legyek : )

Ja meg az a baj, hogy tiszta pillanataimban tényleg szeretném ezt, de nagyon sokszor inkább a "semmi nem érdekel, felőlem mindenki felfordulhat velem az élen" állapotban vagyok :S

2012. dec. 3. 17:27
 3/19 anonim ***** válasza:

Ez nem túl szerencsés, de így magadat is könnyebben megismerheted.

Elfogulatlannak kell lenned mindenféle körülményeknél.

2012. dec. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Még lehet,hogy formálódnod kell, alakulnod, hány éves vagy? Az is lehet, hogy direkt jót tesz majd a pszichológia szak, ez azért nem olyan súlyos betegség, hogy meggátoljon a szakmában. Önismerettel eleve nagyon sokminden gyógyítható. Ha pedig kiderül,hogy mégsem a te területed, bumm, annyi baj legyen, keresel mást.
2012. dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, lehet, hgoy picit már elkéstem...?
2012. dec. 3. 17:42
 6/19 A kérdező kommentje:
egyébként milyen készségekkel kell rendelkeznie egy pszichomókusnak?
2012. dec. 3. 17:43
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbántani, de ha 20 évesen elképzelésed sincs milyen készségeket nem ártana birtokolnia egy "pszichomókusnak", akkor szerintem hanyagold ezt az irányvonalat. Ez olyan, mintha óvónő szeretnék lenni, és megkérdezném, hogy egyébként mit kell kezdeni egy gyerekkel? Ha lenne affinitásod, utánaolvasnál (legalább annyit, hogy mik a követelmények egy pszichológia szakon, hogy lehet oda bejutni), elmélyednél a témában, esetleg próbálgatnád képességeidet önkéntesként.
2012. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Talán elsősorban késztetésnek...
2012. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az előzőnek sajnos igaza van. 20 évesen azért már tudnod kéne, hogy mi az, amivel rendelkeznie kellene egy olyan embernek, aki ilyen irányt nézett ki magának.

[link]

2012. dec. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

bocsánat, hülyén foglalkoztam! Én olyanokra gondoltam, hgoy mint pl bioszt kell tudni, és hogy ehhez hasonlók mik vannak... :S

Oké, hgoy empátia, meg késztetés, elkötelezettség satöbbi..

2012. dec. 3. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!