Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Előre izgulok.

Mit tegyek? Előre izgulok.

Figyelt kérdés
19/L vagyok.Szociális fóbiám van,és emiatt mindig nagyon csendes,szégyenlős,félénk voltam/vagyok. Általános iskolában 4.osztályban egy sráccal egy osztályba jártam,most megint osztálytársam lesz.Esti iskolába fogok járni,múlt héten volt évnyitó,és sorolták az ő nevét is,csak nem volt ott.De holnap jön.Nagyon ciki lesz,mert eszébe fog jutni,hogy én voltam a csendes lány akit mindig piszkáltak,megaláztak...Hogy nézzek a szemébe? És az osztálytól is előre tartok,mivel Szoc.fóbiás vagyok.

2016. szept. 4. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Első sorban nyugodj meg, ezt csak beképzeled az állapotod miatt. Már mindketten elmúltatok 18 és évek óta nem láttátok egymást, így nem hinném, hogy ez lenne a benyomása rólad. Nyugodtan nézz a szemébe, szerintem már rég elfelejtette hogy milyen voltál, ne parázz, mert csak rontani fogsz a helyzeten. Ha rendes a gyerek, nem valószínű, hogy ezt fogja terjeszteni rólad és bunkó lesz veled.
2016. szept. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szokott a buszon látni,mivel egy busszal járunk. Ő nem piszkált akkor,csak a barátai.
2016. szept. 4. 23:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj! :)

Nekem is hasonló problémáim voltak, én is átkerültem esti tagozatra emiatt, mert €n is szociális fóbiás voltam, a sok bántás és piszkálás miatt, mert ugye csendesebb voltam mint mások.

A legfontosabb hogy fogadd el önmagad, hogy te ilyen vagy, és hidd el, hogy te is ugyanolyan értékes ember vagy mint más, senki se jobb nálad semmivel, tehát nem kell félned a társaságtól! Állj pozitívan az egészhez, merj önmagad lenni, és ne foglalkozz más véleményével. Tudom, hogy nehéz lesz, de ha nekem ment, neked is sikerülni fog. De igazából nagyon egyszerű az egész. Csak bátornak kell lenned, el kell határoznod magad, és menni fog, nyugi. :) Leírom hogy mit tegyél:

- Fogadd el önmagad, és merj önmagad lenni, a megfelelő emberek így fognak szeretni, ahogy vagy!

- Ne görcsölj rá, vedd lazán az egészet, gondolj inkább arra hogy milyen jó lesz az egész, lehet hogy tök jó társaságba kerülsz!

- Ne stresszelj amiatt hogy lesz ott egy ismerős, mindenki változik, hát mutasd meg neki, hogy megváltoztál, és már nem az vagy, akit anno piszkáltak! ;)

- Ne foglalkozz mások véleményével!

- Tudom, most úgy érzed hogy nem fog menni, de hidd el, elhatározás kérdése minden. Hát határozd el, hogy mától NEM érdekel senki véleménye, te igenis önmagad leszel, te igenis jól fogod érezni magad az osztályodban, és hidd el, szeretni fognak. Ne stresszelj, gondolj arra hogy minden rendben lesz. :) Csak higgy magadban és ne számítson többé más véleménye rólad, ne stresszelj ezen, mert más véleménye nem a valóság rólad! ;)


Én bízok benned, hogy jól fog menni minden. :) Én is átmentem ezen, tudom milyen, nem könnyű, de én elhatároztam hogy hiszek magamban és nem félek többé más ember véleményétől. És így sokkal boldogabb lettem.:) Ha van kedved, beszélgethetünk is. :)


Ajánlom neked ezt a filmet, ami nekem is sokat segített:

[link]


És ne feledd, bízz magadban, és ne érdekeljen más véleménye! Jó lesz minden, csak nyugi! :)

2016. szept. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a te korodban már picivel érettebbek az emberek, ezért talán nem fog szétszivatni. És egyébként az élet egy játék, egy lehetőség, ki kell hozni az életből a legtöbbet, legjobbat. Szerintem lehet, hogy próbálhatnál kicsit az emberek felé nyitni , de nem olyan fontos.
2016. szept. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
En mar reg felnőtem, csaladom van. Altalanos iskolaban en voltam a csunya-vezna-csendes lany, akit kikozositettek. Ennyi ev elteltevel az akkori "főgonosz" fiu facebook-on ismerosnek jelolt, minden szulinapomon szorgalmasan felkoszont, ha nagyritkan megosztok kepet a gyerekeimrol, mindig gratulal, hogy szepek, ugy tesz, mintha mi sem tortent volna. Szerintem szegyelli, hogy akkor igy viselkedett. Ti is felnottek vagytok (nagyjabol), szerintem ebben a korban mar ez a kikozositosdi inkabb annak ciki, aki csinalta, nem annak, aki elszenvedte.
2016. szept. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elozo vagyok (5.) A 3. valaszadoval nagyon egyetertek. Vannak kifele fordulo es befele fordulo emberek. Egyik sem jobb a másiknál. Probald elfogadni, hogy te a befele fordulok koze tartozol es tudd, hogy ez nem hiba! Onmagunk elfogadasa a kulcs, en meg mindig csak tanulom, pedig 35 eves ketgyerekes anyuka vagyok...
2016. szept. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
gondolj arra hogy az se véletlen hogy ő is estire jár, lehet közben ott is voltak bajok
2016. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! :)

A #3-as válaszoló vagyok. Találtam egy jó kis cikket arról, hogy milyenek is vagyunk mi. Ez segít a saját magunk elfogadásában, szóval ajánlom mindenkinek hogy elolvassa. :)


[link]

2016. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!