Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van itt olyan, akit úgy...

Van itt olyan, akit úgy megaláztak általánosban/ középiskolában, hogy felnőtt koráig kiható lelki nyomai maradtak?

Figyelt kérdés
Beszélgettem nemrégiben egy sráccal, aki ezekről az élményeiről mesélt, és meglepődtem, hogy ennyire kihathat az ember egész életére az ilyen minden egyes nap átélt terror, miközben ezt a tanárok csendben nézik...rosszabb esetben még az áldozatból válik a problémás gyerek. Szívesen vennék véleményeket, történeteket arról, hogy az ilyen valóban képes-e megnyomorítani egy embert.
2016. szept. 22. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
képzeld igen megtudja nyomorítani az embert egy életre sőt beteggé tudja tenni az ha összeroppan idegileg.
2016. szept. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
De ismerek ilyent, felnőtt korára pszichiátria beteg lett.Párszor volt pszichiátria korházban.Iskolai megaláznál + közrejátszik "szülei" aljas gonoszok voltak gyerekkel.
2016. szept. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen pl én. Nem tudok úgy végigsétálni az utcán hogy ne érezzem magam rosszul. Ha egy fiatalokból álló csapat van az utcán inkább átmegyek a másik oldalra csak ne kelljen mellettük elsétálni. A tömegközlekedés ebből kifolyólag botrány... És még sorolhatnám napestig.
2016. szept. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kinézetem miatt zaklattak általános és középiskolában. Még mindig elkapok néhány jelet, bár lehet csak paranoia. Egyébként egy ilyen dolog teljesen le tud nullázni egy embert egész életére, annyira, hogy az utcán menve is látszódhat, hogy valami nem stimmel. Így működik az élet. 23/f
2016. szept. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elmesélitek a személyes tapasztalataitokat?
2016. szept. 22. 20:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak általános iskola végéig tartott ez, de az egész életemre kihat:


Vörös hajú fiúként állandó megaláztatásnak voltam kitéve. Az a legrosszabb az egészben, hogy nem érted, hogy miért bántanak, amikor senkit nem bántottál, senkinek egy rossz szót nem szóltál. Nem érted, hogy osztálykiránduláson vadidegen gyerekek jönnek oda és a pofádba üvöltik, hogy vörösróka. Nem érted, hogy a barátaidnak tartott emberek miért röhögnek a megaláztatásaidon a hangadókkal. Nem érted, hogy miért ilyen gonoszak a gyerekek (TISZTELET A KIVÉTELNEK!). Hozzá kell tennem, hogy a legnagyobb hangadók közül több is megkeresett általános iskola végén, illetve a nyári táborban is, hogy bocsánatot kérjenek, és őszintén bánták is, hogy milyen szemetek voltak.


Középiskolában és egyetemen nem volt semmi gond, sok barátom lett, viszont az álalános iskolai élmények annyira belém égtek, hogy a mai napig a lehető legrövidebbre vágom a hajam, így nem vöröslik annyira + baseballsapkát húzok minden nyilvános helyen, ha lehet. A baseballsapka az egyik legnagyobb találmány az ilyen embereknek, mint nekem! Segít elvegyülni a tömegben és átlagosnak látszok.

2016. szept. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!