Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik szerint csak azokat...

Akik szerint csak azokat közösítik ki, akik lúzerek, alkalmazkodni képtelen és nem közösségi emberek satöbbi, azok szerint mit tud tenni valaki (aki mondjuk nem lúzer) a kiközösítés ellen?

Figyelt kérdés

Felsorolok néhány szokásos választ erre a kérdésre:


a. Szólj vissza nekik! - Láttam már ilyen esetet. Az illetőt, aki visszaszólt, a kirekesztők jól kiröhögték, majd tovább szívatták.


b. Gyúrd ki magad, és verd meg őket! - Ez esetben megbüntetnek, javítóintézetbe küldenek. Plusz akármennyire is kigyúrod magad, ha egyszer megvered az egyiket, következőnek ő 6 haverjával fog jönni, és 7 embert nem biztos, hogy meg tudsz verni, inkább ők téged.


c. Ne reagálj a szívatásokra, akkor majd abbahagyják! - Nos, könnyű ezt mondani, de hiába nem csinálsz semmit, nem szólsz be, nem vered meg őket, úgyis látják rajtad, hogy zavar a szívatás, ezért folytatni fogják.


d. Alkalmazkodj hozzájuk, hogy befogadjanak! - Konkrétan hogyan? Ha önmagadat adod, az nem tetszik nekik, és szívatnak miatta. Akkor viselkedj másként, mint amilyen vagy? Kezdj el te is márkás ruhákba járni, akkor is, ha nem szeretnél, csakhogy ne közösítsenek ki? Beszélgess olyan dolgokról, ami nem érdekel, csakhogy ne légy egyedül és csendben, hogy nehogy szívassanak miatta? Kezdj el te is szívatni másokat, mert akkor majd befogadnak? Az a gond, hogy egyes közösségek csak akkor fogadnak be, ha olyan szinten alkalmazkodsz, ami már a személyiséged/elveid feladásával jár.


e. Ha van egyéb ötlet, leírhatjátok. Én eddig ezeket olvastam.


2016. szept. 22. 19:57
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom. Én szerintem lúzer vagyok, de sose közösítettek ki. Semmit sem tettem, mégis szerettek, minden közösségben volt/van olyan, aki elkezdett velem barátkozni.

De nem csak engem, soha senkit nem közösítettek ki azokban a társaságokban, amikben eddig én voltam.

Aki egyedül volt, az önszántából volt egyedül, mert olyan magának való volt, és hiába akartak vele barátkozni, nem volt rá vevő.

2016. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
# 1: Nyilván, vannak rendes közösségek is, ahol nem közösítenek ki valakit csak azért, mert visszahúzódó. Viszont most arról beszélek, mikor valaki egy olyan közösség tagja, ahol durván beszólogatnak a csendesebbeknek.
2016. szept. 22. 20:04
 3/38 anonim ***** válasza:
83%
Beszélj velük. Ne visszaszólj, hanem értelmes ember módjára próbálj velük beszélni. Kérdezd meg teljesen higgadtan és normális hangnemben, hogy mi a problémájuk veled és bárhogy is reagálnak így kell folytatni is. Érzetesd, hogy kettőtök közül te vagy az értelmesebb.
2016. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

# 3: Őket nem érdekli, hogy ki az értelmesebb, csak az, hogy ki a menőbb.

Kb. ez történne egy ilyen esetben (A - akit piszkálnak; B - akik piszkálják):


A: - Ne haragudjatok, de miért szólogattok be nekem? Én semmit nem ártottam nektek.

B: - Hahaha! (röhög) Jaj, szegény! (ironikusan)

2016. szept. 22. 20:54
 5/38 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudok elképzelni ilyen társaságot, ahol mindenki ilyen retardált lenne. Inkább az egy-két ilyen hülye "menőt" közösítik ki. Tényleg nem láttam még ilyen, pedig nem elit társaságokban mozgok, tök átlagos osztályokba jártam.

Sőt! Ha pl. valaki más osztályból vagy egy tanár beszólt egy osztálytársunknak, mindig megvédtük.

2016. szept. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
# 5: Pedig van ilyen, hidd el!
2016. szept. 22. 21:13
 7/38 anonim válasza:
100%

Én nem tudom.

Aki bekem beszólogat az általában a hülyegyerek típus.

Ha le$z@rom nem esik le neki és folytatja.

Ha elküldöm a halál hímvesszőjére az meg nem érdekli.

Ehez az illetőnek egy büdös nagy önbizalom kell,h semmire se reagáljon,de akik beszólogatnak azoknak van csak ekkora magabiztosságuk.

14l

2016. szept. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
93%

_Ne haragudjatok, de miért szólogattok be nekem? Én semmit nem ártottam nektek.-Helyett:


Tudtok értelmes indokot mondani, hogy miért szólogattok be vagy ez csak arról szól, hogy feldobjátok a szörnyen unalmas életeteket?


_Röhögés..lúzer..stb


Inkább az a lúzr, aki nem tud értelmesen kommunikálni és ilyen nevetséges gyerekként viselkedik. Ne haragudjatok, de én nem alacsonyodok le eddig.


Majd egy fölényes mosollyal otthagyni faképnél.. Ha ezután is piszkálnak, akkor pedig mindenegyes alkalommal megkérdezni, hogy: Már megint kezded? Menny inkább és játsz a pajtásaiddal, én nem alacsonyodom le hozzád.

2016. szept. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim válasza:
100%
Ha egy rossz hírű iskola rossz hírű osztályáról van szó, akkor én mielőbb elhúznék onnan. Vedd körbe magad értelmesebb emberekkel, ha te magad értelmesnek tartod magad. Másképp csak lehúznak téged.
2016. szept. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Szerintem a butaság ott kezdődik, hogy eleve a kezdő kérdésedből az sugárzik, hogy olyan mintha te "eldöntötted volna" magadról, hogy "lúzer vagy".

Vannak olyan pszichologusok, akik ilyenkor azt mondanák a gyereknek, hogy egy adott ponton nem jó megcímkéznie magát. Sok embernek megvan az életéen az, hogy egy adott helyzetben lúzernek érzi magát, de amennyiben talpraesett is tud lenni, szerencsés, olyan helyzetek is érik, amiben sikeres.

Szóval neked ehhez képest az a kérdésed, hogy "mit csináljon egy lúzer, alkalmazkodni képtelen ember", akkor már le is írtad a problémát lényegében ami az, hogy az ember eldöntötte magáról, hogy ő olyan.

Más amikor valaki azt kérdezi, "mit csináljon egy ember aki ilyen helyzetben van és változtatni akar?"

A leírtakhoz leginkább csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy két lehetőség van:

1. Eleve kivételes esetként társaságoddal van baj, begyepesedett bunkó közösség, és nem éri meg beilleszkedni, azért egyáltalán nem is kell probálkozni.

2. Ha a közösség normális, akinek van egy kiismerhető érthető "elvárás rendszere", amihez alkalmazkodni akarsz, akkor megpróbálsz tudatosan aszerint alkalmazkodni. Nagyon egyszerű példa, ami általában a legérthetőbb (amiért az én volt osztályomban is utáltak embereket) amikor valaki nem mosakszik rendszeresen és azért szívatják mert ápolatlan, büdös, ilyesmik. Érthető, hogy ahelyett, hogy panaszkodna azon hogy őt elítélik, alkalmazkodik ilyen téren. Meg sokféle példa van, amiért valamilyen szinten érthető, ha valakitől idegenkednek, a legtöbb esetben lehet változtatni.

2016. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!