Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van még itt olyan, aki úgy...

Van még itt olyan, aki úgy érzi béna a munkához is? Kiközösítik a melóhelyén? Hogy lehet ez ellen tenni, változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén végeztem az egyetemen. Most munkát keresek,mellette nyelvvizsga felkészítőre járok,hogy megkapjam a kemény fedeles diplomám. Már vissza jeleztek pár helyről,hogy a nyelvvizsga megszerzése után próbálkozzam újra,mert addig nem alkalmazhatnak,míg nincs kézben a diplomám.

A gondom a következő lenne: Nagyon félek magától a melótól is. Eléggé szolid, félénk, csendes lány vagyok. Persze tudok beszélgetni,nyitott is vagyok rá,de eddig akárhol dolgoztam (nyári diák munka,gyakorlatok)úgy érzem,hogy kinéztek ezért,furának találnak. Igazából bénának is tartom magam,aki nem jó semmire :( Nehezen ment a főiskolai gyakorlat a személyiségemből adódóan. Néha amiatt kerülök cikis helyzetbe,mert félek,szorongok. Ahol voltam legutóbb gyakorlaton,aki betanított eléggé nagyképű volt. Legalábbis velem,soha nem mosolygott. Beszélni azért beszéltünk,akadt néha témánk. Többünket foglalkoztatott,de valahogy őket jobban bírta. Talán,mert nagyobb is volt a szájúk és érdekesebbnek találta őket. Pár napja apukámnál fizetett az a nő,aki ott tanított és apu kérdezgette,hogy ugye ő ott dolgozik-e és én is nála voltam-e. Konkrétan apu úgy érezte,hogy nagyon lekezelő volt vele,válaszolni se akart,nem is mosolygott és kínosnak érezte,hogy le kell alacsonyodni erre a beszélgetésre.Apum úgy érezte mivel ő nem nagy ember (nem végzett főiskolát sem) így kicsit lenézte. Én ezt magamra vettem,hogy így bánt apuval. Lehet azért,mert engem bénának tartott :( Nem tudom...

Arra a helyre lehet a jövőben mehetek dolgozni,de gondolkodom,hogy inkább mást vállalok,mert félek a légkörtől. Egy áruháztól kaptam most visszajelzést,hogy oda mehetnék eladónak. Lehet elvállalom,csak félek a kasszázástól,mert még sosem csináltam és nyilván ott is az emberektől. Hamar kiszúrnak a személyiségem miatt és úgy érzem kiutálnak.

Valaki hasonlóan érezte,érzi magát? Jó lenne tudni,hogy ezekkel a félelmekkel nem vagyok egyedül :( Bele lehet jönni ezekbe a dolgokba?



2016. szept. 14. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Én hasonlóan érzem magam, ahogy te. Az egyetem mellett dolgoztam diákmunkát, az első hosszabb helyen majdnem egy évig voltam, a munka tetszett, de olyannyira nem voltam egy hullámhosszon a munkatársakkal, hogy miattuk ott kellett hagynom. Irodai munka volt, én jobban szeretek csendben, magamban elmélyedve dolgozni, ha épp nincs munka akkor olvasgatok, stb., míg ők ha unatkoztak akkor hangosan beszélgettek, poénkodtak. Mikor egyszer a konyhából jöttem vissza hallottam, hogy arról beszélnek, hogy én alapvetően jó fej lennék csak szerintük fura vagyok. Mivel hétvégén is kellett dolgozni észrevették, hogy én gyengébb vagyok és mindig úgy csinálták a beosztást, hogy én dolgozzam hétvégén, ha előre szóltam hogy programom van (pl esküvőre mentem nyáron), akkor elintézték annyival, hogy "elfelejtettük". A végén betelt a pohár és otthagytam.


A következő hosszabb munkahelyemen 1 évig dolgoztam, mint pénzügyi gyakornok. Egy irodában 6-an voltunk, egyedül a pénzügyi vezető dolgozott, mindig nagyon elfoglalt volt, ha épp nem akkor próbált poénokat mondani, amin nevetni kellett volna. A többiek folyton panaszkodtak, hogy sok a munkájuk, ehhez képest mindig csak azt láttam, hogy egymással vihorásznak, körmöt reszelnek vagy épp esznek. Én abszolút nem illettem be a képbe, hisz nem vagyok az a nagy társasági ember, néha próbáltam bekapcsolódni a beszélgetésbe, de nem tudtam hosszan fenntartani, mert nem érdekelt a sok pletyka és összehordott baromság, amit napi 8 órában leadnak.

Rájöttem, hogy számomra egy olyan munka lenne a megfelelő, ahol nem kell emberek között lenni, bár sajnos ilyet nehéz találni. A páromnak hasonló problémája volt, bár neki csak annyi , hogy nem akart minden nap ugyanazokkal az emberekkel ülni egy irodában, mert fárasztóka voltak neki, így elment tanárnak. Ezt nagyon élvezi, 45 percet van csak egy osztályban, folyton változnak az arcok, a kollégákkal pedig csak max. a szünetekben fut össze 10 percre.


Én a helyedben olyan helyre mennék el dolgozni, ahol nem kell emberek között lenni, így nincs esély arra, hogy kiutáljanak. Mivel említetted, hogy eladó lennél ez nem rossz ötlet, bár én a helyedben nem egy áruházban próbálkoznék, hanem egy kisebb ruhaüzletben, butikban, pékségben vagy valami hasonló kis üzletben, ahol egyedül lehetsz és csak a vásárlókkal kell pár találkoznod, de folyton cserélődnek az emberek.

Én három alkalommal voltam pénztáros a Tescoban, igazából tetszett, csak lehúzkodtam a termékeket és kész, a vevők nem szóltak semmit csak jöttek és mentek. Azért hagytam ott, mert a diákokat mindig leellenőrizte ugyanaz a személy (megvan-e az összeg) és engem kiszúrt magának az illető, első alkalommal nem volt gond, második alkalommal állítólag 30 000 ft körüli hiányom volt, a következő alkalommal pedig 100 000 feletti többletem. Közben kiderült, hogy a nő ismeri anyukámat és nem bírják egymást, szóval többet nem mentem oda.

2016. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szociális fóbiád lehet...én is így voltam még egy 2 évvel ezelőtt, rettegtem az első melóhelyemen, minden szirsz.r dolgon napokat agyaltam, 100% felett próbáltam teljesíteni. Aztán jobb lett, most már átestem egyfajta lesz.rom fázisba, könnyebben is megy minden, sőt többre tartanak, mivel az embereket is lesz.rom. Ezt persze leírni könnyű, a gyakorlat más, de te is bele fogsz majd ebbe jönni. Tudatosítsd magadban, hogy az olyan személyiségű embereket, mint te vagy én, akik első körben próbálnak mindenkinél jó arcok lenni a leghamarabb nyomják el, ha élesbe fordulnak a dolgok. Nem a világot kell megváltoztatnod és nem is magadat, csak találni olyan célokat, tevékenységet, amelyben képes vagy hinni és haladni felé. Akkor a mindennapi sz.rságok idővel el fognak törpülni.
2017. márc. 11. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!