Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kihasználnak az osztálytársaim...

Kihasználnak az osztálytársaim. (? )

Figyelt kérdés

Érettségi előtti osztály vagyunk, és folyamatosan tőlem kérdezgetnek, ha nem értenek valamit, én nagyon szívesen segítek, csak néha már azt is a szájukba kell rágni, ami tök egyértelmű. Gyakorlaton is azt várják el, hogy én csináljam helyettük, mert ha nem teszem meg, akkor engem is lecsesznek és rosszabb gyakorlati jegyet kapok én is, hiába más feladata volt, ami nem lett elvégezve...(kórházi gyakorlatról van szó, tehát azért van tét...)

Ha kapunk valami hosszabb, kifejtősebb feladatot ( pl. érettségi tételt kell kidolgozni) és a tanár elmondja többször is, részletesen, hogy mi a feladat, akkor tuti, hogy délután megint engem zaklatnak, hogy nem értik. Nem tudom, hogy miért nem ott kérdeznek rá a tanárnál... Lehet, hogy önzőnek tűnök, meg beképzeltnek, de nem szóltam egy rossz szót sem senkinek, csak már kiakadtam, hogy kb. lassan helyettük kell leérettségiznem, és nem elég a saját bajom... Amúgy magamtól nem szoktam okoskodni...

Valaki valami tanács? Esetleg volt valaki hasonló helyzetben? 18/L



2016. szept. 25. 17:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Azt lehet kihasználni, aki hagyja. Tanulj meg nemet mondani. Ennyi az egész. Azért vagy balek, mert azzá teszed magad.
2016. szept. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreértettél, első, mert nem arra gondoltam teljesen, hogy készen odaadom nekik a feladatot, hanem mindent kétszer- háromszor el kell nekik magyarázni. Meg mindent tőlem kérdeznek, ha nem értik :)

Azért köszönöm a balek jelzőt, igazán kedves vagy :)

2016. szept. 25. 17:40
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne érdekeljen ennyire,h mit fognak szólni,ha nem segítesz. Megmondod,h épp elég neked a te feladatod / más dolgod van / pont ugyanazokat hallottad órán, mint ők. Esetleg "visszavághatsz" a saját fegyverükkel; előzd meg őket, kérj te segítséget tőlük.

A gyakorlatnál meg csak egyszer kell bevállalni a rosszabb jegyet. (oké,h kórház és van tétje,de akkor ez mindenkire érvényes)

2016. szept. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Már ne is haragudj, de te vagy az, aki szenvedsz azért, mert másoknak melózol. Te mit mondanál olyasvalakire, aki azt mesélni neked, hogy (idézem):

- folyamatosan tőlem kérdezgetnek

- azt várják el (??), hogy én csináljam helyettük

- ha nem teszem meg, engem is lecsesznek (??)

- délután megint engem zaklatnak

- nem szóltam egy rossz szót sem senkinek

- lassan helyettük kell leérettségiznem, nem elég a saját bajom



Én ezt hívom baleknak. Te milyen jelzőt használnál valakire, akit rendszeresen kihasználnak, ő nem akarja, de egyetlen rossz szót sem szól senkinek, csak lehajtja a fejét és teszi, amire mások kérik. Nevetséges. Ébredj fel, állj ki magadért! Mondj nemet és kész! Odajön, kérdez, válasz: Olvass utána! Kérdezd meg a tanárt! Ha pedig még jobban nyomulnak: Old meg magadnak, engem hagyjál békén!


Tudod, felnőtt embert nem lehet pincsiként ugráltatni és kihasználni. TE döntesz !

2016. szept. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

Igaza van az első válaszolónak. Ne hagyd magad kihasználni. Ne magyarázd el, ha nem érti elsőre, mondd, hogy most nincs ehhez időd/türelmed stb, keressen rá a neten. Vagy bocs, de most nem tudok ezzel foglalkozni, kérdezd meg a tanárt, ha nem érted.

Nekem úgy tűnik, hogy egyesektől ez csak egyszerű lustaság, nem figyelek, nem csinálom, majd xy úgyis megoldja. Nagyon sok ilyen kölyök van, sajnos, aki erre épít. Ja, és mi van akkor, ha pl. azt mondod, hogy te sem érted? Ők elmagyarázzák neked? Mert ez a segítség szerintem oda-vissza kellene, hogy működjön.

2016. szept. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
KB 1-1,5 éve kezdték ezt, előtte nem nagyon érdeklődtek, csak amióta az én jegyeim sokat javultak.. amúgy még nem próbáltam segítséget kérni, inkább neten néztem utánna, ha kellett valami. De ők még erre sem képesek.. Köszönöm a kicsit keményebb válaszokat, lehet, hogy ez kellett már ahhoz,h észrevegyem..
2016. szept. 25. 17:56
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
1.5 éve? Igen, kellett a kemény válasz. Ez rengeteg idő!!!! Tehetséges, szorgalmas lány vagy, ne engedd ezt meg nekik! A saját életeddel foglalkozz! Tiszteld magad annyira, hogy ennek véget vetsz!
2016. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Én tudom miről beszélsz, volt egy osztálytársam, aki a végefelé már a Google fordítót sem volt képes megnyitni és olyanokat kérdezett (angolból) hogy ez meg az mit jelent - nem voltak bonyolult szavak. Amikor először fogta és csak elém tette a megoldandó feladatot (másik csoportban volt) akkor szépen visszadugtam az orra elé, hogy elmagyarázni szívesen elmagyarázom, havan időm, de nem fogom megcsinálni. Utána mást zaklatott vele. :)


Szerintem sem normális, hogy elvárják, de akit ki lehet használni, azt ki is fogják. Egyszerűbb, és azt hiszik, nem veszed észre, mert nem teszel semmit ellene. Mondd meg, hogy ez nem a te feladatod, megvan a saját dolgod és menj odébb.

2016. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem csinálná ezt amit te.
2016. szept. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle hozzáállást tudnék javasolni.

1. Mindenkinek olyan lenézően, pökhendien magyarázd el a dolgokat, hogy ezután se értse, de legalább érezze, hogy hülyének tartod. Ezzel hamar leszoktatod őket arról, hogy kérdezzenek tőled.

2. A válladat vonogatod, hogy te sem érted, fogalmad sincs, hogy kell megcsinálni. Aztán valahogy te mégis megcsinálod, ők meg le vannak sz...va magasról. Akkor is rájönnek, hogy kár téged kérdezniük, nincsenek előbbre veled.

2016. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!