Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kihasználnak az osztálytársaim...

Kihasználnak az osztálytársaim. Mit tegyek? L

Figyelt kérdés

Már szerencsére nincs sok, ameddig elvégzem a sulit, még csak 1 évem van ezen kivül. De olyan rossz helyzetben vagyok.

Én nem tartom magam okosnak. Tanulok azért, hogy érjem el a célomat, hogy legyen valami belőlem. Bevallom, puskázni is szoktam. A házi feladatokat itthon elkészitem, de ha nem volt időm, vagy fáradt vagyok, vagy épp más elfoglaltságom van, akkor az iskolában. De ez ritka alkalom. Tanulni is szoktam óráról órára. Iskolában szüneteken mindig átnézem, átolvasom a leckét azért, hogy ha véletlenül felelek, vagy felmérőt irunk, hogy tudjak. Az osztálytársaim ezért mindig megszólnak, azt mondják rám, hogy stréber vagyok, pedig a hátterét nem is tudják. 9.-ig azért tanultam, mert baj volt ha rossz jegyeket hoztam haza, viszont 9.-ben nagyon közel álltam ahhoy, hogy ösztöndijat kapjak, de mégse kaptam. Aztán elhatároztam, hogy teljes gőzzel hajtani fogok az ösztöndijért (a szüleimtől is tudnék pénzt kérni, de én úgy szeretem, hogy én dolgozzak meg érte+ az egész egy élmény számomra), most ezért tanulok.

Felmérők közben kell segitsek az oszálytársaimnak, ha nem megszólnak, házikat is kell adjak, mert ha nem addig követelik, ameddig az agyamra mennek. Nem az a baj, hogy kell segitsek, hanem az, hogy engem zavar, hogy én ameddig itthon kinlódok, ők 2 perc alatt lemásolják, aztán felmérókön annyit mondanak, hogy alig tudok odafigyelni. Még meg sem köszönik. Ez úgy jön ki, mintha nekem kötelességem lenne segiteni mindenkinek. Szivesen segitenék, ha foglalkoznának is velem, ha látnám, hogy nem csak a haszonért beszélgetnek velem. Egszer valamilyen foglamazást kellett irni. Én elég sokat irtam, aztán az egyik osztálytársam elkérte, és meglátta, hogy mennyit irtam, halottam, hogy beszéltek rólam a hátam mögött. Hogy szoktathatnám le őket arról, hogy ne kérjenek házit és hogy ne használjanak ki?



2014. nov. 13. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne add oda, ha legközelebb kérik. Akkor is kibeszélnek majd, de arra ne reagálj, akármilyen rosszul is esik. Tudom, hogy nehéz lesz megállni, de legyél következetes, és senkinek, semmit! Sok sikert!
2014. nov. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Ne hagyd, hogy kihasználjanak!
2014. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Hát velem is kb ez volt. Nem sikerült senkivel sem barátkoznom, eléggé kirekesztett voltam. De aztán rájöttek, hogy jó tanuló vagyok és segítettem nekik, így már szóba álltak velem. De tényleg csak addig, amíg segítettem.

Igen nagyon zavaró, mindig mondtam, hogyha kész vagyok a dolgozattal és marad idő, akkor segítek. Házikat odaadtam, az nem volt gond.

Csak az számított, hogy az én rovásomra ne menjen a dolog. Az, hogy ő nem tanult, meg 2 percet töltött a házival amivel én egész este szenvedtem, nem érdekelt. Mindenki úgy szurja el az életét, ahogy akarja.


Azóta eltelt már vagy 10 év, nekem sikerült egy jó kis karriert kiépíteni, teljesen elégedett vagyok vele, nem kell néznem az árcédulákat ha vásárolok.

Őket, már amennyire tartom velük a kapcsolatot (nyilván nagy barátságok nem alakultak ki), ruhaboltban dolgozik az egyik, a másik egy hotelnél ügyintéző...tényleg csak azoknak lett jó munkája és pénzügyileg problémamentes élete, akik tanultak az iskolában.

Utólag úgy látom teljesen megérte, ilyen érdekbarátokra amúgy se lett volna soha szükségem.

2014. nov. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy lehet, hogy most ők járnak jól azzal, hogy 2 perc alatt lemásolják a házit, de majd érettségin/ érettségi előtt milyen jó lesz látni a szenvedésüket.:)
2014. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En is jo tanulo vagyok es igazabol en is a sajat kedvemert csinalom az egeszet, nincs osztondij v ilyesmi se. En a hazikat ketfele sorolom: van az amivel kinlodok pl fizika, es azt azert irom meg mert ezzel gyakorlok es akk jo lesz a dolgozatom. Es vana tobbi amit fel perc alatt jatszi konnyedseggel megirok. Ilyenkor kb ha elolvasom a kerdest tudok adni egy szep hosszu valaszt. A fizikat odaadom nekik mert igy ok nem kapnak egyest leckehiany miatt de az a profitjuk sincs meg ami nekem a gyakorlasbol. Az irodalmat meg egyebeket altalaban mar nem irom meg mert ott van a fejembe a valasz es ha felszolitanak tudom. Ok pedig nem masolhatjak le ennelfogva. A dolgozatoknal csak akk segitek ha kesz vagyok es ebben sosem vitatkozom veluk. Altalaban megprobalom hamar befejezni es szokott is sikerulni. Egy ideig kerdezgettek amig irtam de mar megszoktak h meg kell varniuk amig leteszem a tollam. Utana en nagyon szivesen segitek nekik par kerdessel mert az egesz dogajukat ugyse tudom ledigtalni vagyis a jegyukert maguknak is dolgozni kell
2014. nov. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. nov. 22. 15:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is hasonlóan vagyok, de nem foglalkozok velük.

Ne add oda nekik ennyi.


Te neked a keresztneved Vanda?

2015. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szia! Nem az a keresztnevem
2015. jan. 17. 22:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szinte teljesen tudok veled azonosulni..anno kilencedikben én is szívesen adtam a házimat, segítettem, de aztán meguntam, hogy csak a lecke miatt jópofiznak velem, aztán egyre kevesebbszer adtam oda, persze az lett a vége, hogy bunkónak hívtak és kiközösítettek, ami nem volt szerencsés az 5éves suliban..szinte végig egyedül voltam és még 18-19éves fejjel is képesek voltak csúfolódni és papírgalacsinokkal dobálni..Én azt tanácsolnám neked, hogy ha nem szeretnéd már az utolsó, legfontosabb évedet elcseszetni, és nem szeretnél egyedül lenni, akkor add oda továbbra is a házid (persze nem ismerem az osztálytársaid, hogy mennyire rekesztenénem ki, de a jó tanulókat sehol sem szeretik)..vagy ird meg duplán csak az egyik füzetben használj rossz számokat vagy írj full hülye válaszokat a kérdésre, amilyen hülyék a leckekérők úgy sem veszik észre! Kár, hogy ez nekem annó nem jutott eszembe :D
2015. jan. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem tök ugyanez volt. Én most vagyok 9-es. 5-ben nagyon durván stréber voltam (az tényleg az volt) azóta nem, csak "szimplán jó tanuló" vagyok.

Igazából nem tudnám megmondani, hogy mi miatt változott meg ez az egész.Valószínűleg úgy érzik az egész életed tanulás és nem lehet veled semmi mást csinálni, illetve másról beszélni. Ha valamikor csoportosan beszélgetnek menj oda és próbálj meg bekapcsolódni. Hidd el azzal vannak jóban akivel van közös téma.Lássák h nem csak a tanulásról szól az életed mert különben elkönyvelnek "mocskos strébernek". Annyi, hogy ha csak kerülnek akkor próbálj meg kapcsolatba kerülni velük, ha ezen felül még bunkóznak is akkor legközelebb mikor szívesség kell nekik küldd el őket melegebb éghajlatra. Nekem tavaly volt egy nagy facebookos balhém. Azóta béke van én is elküldtem mindenkit tudjukhová ők is elküldtek engem. De kiálltam magamért ez pedig az osztály felének imponált a másik felével meg nincs olyan viszonyom h érdekelne a véleményük. Ja dogánál pedig fektesd le a szabályokat: amint te kész vagy súgsz akinek kell( és aki nem bunkó veled) de addig hagyjanak békén. Ennyi.

Bár már régebbi a kérdés remélem segítettem, vagy azóta már megoldottad. :)

2015. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!