Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi lehet velem? Egyáltalán...

Mi lehet velem? Egyáltalán velem van a "gond", vagy velük? Leírom a történetet. Hosszú sztori.

Figyelt kérdés

12 éves vagyok és lány. Azt tudni kell rólam hogy írtó csendes vagyok, csak akkor beszélek amikor kell. Az osztályomat ki nem állhatom. Vagyis a nagy részét. Alsó tagozatban rossz társasággal barátkoztam, így amikor új osztályba kerültem (a felső tagozatba) senkim sem volt. Elrontottam az elején lehet mindent. Mint egy célt, kitűztem hogy depressziós leszek és nagyjából sikerült is, de inkább csak önbizalom hiányom volt. Volt olyan, hogy napokig nem szóltam senkihez, csak ránéztem és a szememmel gyilkoltam. Nagyon mérges voltam azokra a barátnőimre akik cserben hagytak. Minden este sírtam. Borzalmas volt. A stílusom hanyagolt volt. Lenge, lila nadrág, régi cuccok, mert úgy éreztem hogy a sok telefonozás átírányítja az agyam. Csak hogy hülyének néztek egész 5. évben. Lehet az is vagyok/voltam.

Aztán hatodikban kezdtem jobban lenni. Mosolyogtam, de csak amikor valaki megnevettetet. Kialakultak barátságok, és lett egy 8.-os hódolóm. Természetesen megosztottam az új "barátaimmal" de nem kellett volna. Iszonyatosan kipletykáltak,elhordtak mindennek. Csak a fiú barátaimban tudtam bízni. Lett 2 fiú barátom, akik akkor a "lelki társaim" voltak. Jó volt meg minden, mert sokat nevettünk, de észrevettem hogy ők úgy csinálnak mintha ott se lennék és egy idő után kezdtem úgy érezni hogy nem rajtuk/velük együtt nevetek, hanem magamban. A padtársam maradt nekem, aki lány, viszont iszonyatosan buta. Nagyon kedves de néha annyira az agyamra megy. Na aztán 6. év végen úgy örültem hogy nem kellett iskolába menni közéjük, de a nyáron senki se hívott, senki se keresett hogy menjek találkozzak velük. Ez nagyon rosszul esett.

Most 7. osztályos vagyok és a padtársam ugyanaz. Itt egy példa arra hogy miért sík hülye: pakoltam ki a táskámból a következő órára, töri atlasz, töri könyv már kint volt, alaposan megnézi a könyveket majd rám néz és megkérdi: milyen óránk lesz?! Meg folyton tőlem kér fésűt, de már nem adok neki. Vonalzót, hibajavítot, mindent tőlem kér. Meg diktálja a tanár a szöveget, többször elmondja hangosan, lassan, érthetően, de a padtársam úgy tesz mintha meg se hallaná és miközben és írom odahajol felém és megkérdi "most akkor mit kell írni???" de a tanár még a táblára is felírta. És csodálkozik hogy ha lehet más mellé ülök, aztán jön oda hogy mi a bajom. Meg ő úgy csinál mintha én lennék a "bff"-e, ölelget, meg minden, közben meg kibeszél ha én éppen nem kezdek el vele csevegni.

Elkövettem tavaly egy óriási hibát az egyik volt fiú barátommal, és lebuktam, mert őt nem kevertem bele. De még egy köszit se mondott. Maradt egy egész normális fiú de ő csak viccelni tud. Mindig néz, de mindenben a vicceset látja. Nagyon jófej, de már elegem van az éretlen osztálytársaimból. Én vagyok az osztály szürke egere.

Ma megkérdeztem egy lányt az osztályból hogy szerinte csendes vagyok-e. Azt mondta hogy igen, nagyon. Ma hazafele sírtam. Az osztályból senki nem érti meg a helyzetem, nincs igaz barátom. Csak felszínesek mind. Nem tudok úgy bemenni és beülni az iskolapadba hogy mosolygok. Nekem az alap arcomon nem tudok mosolyogni! Aztán jönnek oda a rendesebb osztálytársaim hogy mi a baj, ki bántott. Miközben senki, csak ilyen vagyok.

Túlságosan komoly. Rendszerető vagyok, maximalista, mindenem a rendezettség. A többiek ezeknek az ellentéte.

Tanítás végén mindenki keresi a barátait, a "csapatját" és velük megy haza. Én meg egyedül gyalogolok, senki nem kérdi meg tőlem hogy megyek-e vele. Folyton én kezdeményezek. Utálom ezt a helyzetet. Az osztályfőnökömet imádtam, addig amíg le nem buktunk. Vagyis én még mindig imádnám őt, és ő is szeretett engem, de írtózatosan csalódott bennem. Már nem tekint rám úgy mint tavaly. Pedig tavaly mindig úgy éreztem hogy különleges vagyok. Néha apróbb jelzéseket is adott erre. De lehet csak beképzelem. Mindegy. Ráadásul még a melleim is nagyon kicsik és a családban minden nőé, tehát a genetikám is szar. Az orrom nagy. Nagyjából ennyi. Mostanában egyedül járok mindenhova, a sík hülyéket kizártam az életemből. Viszont ez így annyira rossz. Miért én vagyok az osztályból a más milyen?? Szeretném hogy ha végzek az általánossal az osztálytársaim, legalább a normálisak emlékezzenek rám, és az emlékezetükben legyek jófej, kedves, egyéniség. De nemhiszem hogy ez meg fog valósulni. 8. végén mindenki elfelejt majd.

Emlékezetes, egyéniség szeretnék lenni.

Bocsánat a helyesírási hibákért. Igazából erre a kérdésre nincs is mit válaszolni. Inkább csak ki akartam ezt írni magamból.

Előre is köszi a válaszokat.

Én szerintem nem vagyok az a tipikus magányos szürke egér, de valahogy mégis úgy érzem. Lehet valamiért különleges vagyok. Vagyis ezt beszélem be magamnak. De akkor most sajnáltatom magam vagy éppen egoista vagyok?

Aki akar az nyugodtan írhat privátba, szívesen beszélgetek. Írhatok konkrét sztorikat is, ha kíváncsiak vagytok rá.



2016. szept. 26. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Én mindig különc voltam mert kiálltam másokért( akit kiközösítettek azt megvédtem de a vége mindig az lett hogy engem utáltak meg mert elrontom a "játékukat"). Idén új iskolát kezdtem és minden megváltozott. Mint ha más ember lennék, nem barátkozok, nem beszélgetek velük ( nem találok közös témát) és erről ki tehet én vagy ők? Az embereket nem érdekli ha jól csinálsz mindent akkor is ha egyszer hibázól csak azt fogják nézni. Volt osztálytársam pont ilyen helyzetben volt. Ne légy depi kitartás! Barátkozz, beszélgess de ne szállj rájuk mert akkor hülyének néznek. Több "tanácsot" nem tudok adni mert nem vagyok egy könnyen barátkozó tipus. Sok sikert és kitartást!😉 13/f
2016. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
* 13 Fiú
2016. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugi velem is ez van/volt. Az osztályomban nem volt barátom többsége mind p*csa fiúkkal meg nem jöttem ki eleve ott. Komoly voltam én is vagyis csak kb néztem ki a fejemből xd ennek az oka hogy baszogattak..az óvodás ismerőseim mind a másik osztályba voltam ezért hetedikbe át is mentem de ott is csak 3 barátom van. :'D Na szerintem úgyan ez van mint ami velem volt.. Csak engem még hülyének is hisznek..talán azt tudnám tanácsolni hogy közös hobbin keresztül keress barátokat :)
2016. szept. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a tanácsokat:)
2016. okt. 1. 15:50
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Ha a lányom lennél, jól megráználak, hogy ébredj fel. Nulla élet van benned, szerinted mégis ki akarna barátkozni egy ilyen savanyú fapofával, mint te. Elolvasni is nyomasztó volt, amiket itt összezagyváltál.

Az a rész viszont nevetséges volt, hogy éppen te ostobázod le a másik ostobát. Mégis milyen alapon gondolod, hogy ő rosszabb, mit te?

Ez a te bajod, kislány, hogy másokat lenézel, hogy mindenkit lenézel, hogy nulla alkalmazkodókészség van benned, mégis ki a franc akar egy ilyen sótlan, savanyú, ostoba pi.chát a nyakába venni? Csodálkozol, hogy nincs barátod? Ki lenne a megfelelő a számodra?

Ébresztőőőőő!

2016. okt. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocs hogy nem vagyok egy össze-vissza mozgó nagy pofájú tudod mi.
2016. okt. 23. 16:26
 7/7 BexiSzJGBábel válasza:
Az én történetem színte úgyanez. Veled egyidős vagyok és az a tanácsom, hogy légy önmagad, ignoráld azokat akik lehuznak és probálj javítani ott ahol lehet.
2017. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!