Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elegem van de nagyon. Hogyan...

Elegem van de nagyon. Hogyan lehet ilyen emberekkel normálisan beszélni?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, szóval ha már eddig kibírtam, akkor tovább is ki fogom. Csak szeretnék kísérletet tenni arra, hogy beszéljek vele normálisan, hátha észbekap.


Mondhatni az osztályomban soha sem a "menők" közé tartoztam, inkább csak semleges voltam. De ettől függetlenül mindig engem találtak be, ha valami hülyeséget akartak csinálni. Ezen belül is van egy srác aki elkezdte ezt az egészet és nincs jobb dolga mint engem cs*sztetni (senki mást). Nem mondhatnám magam strébernek, de azért mindig jó jegyeim voltak, ami azt illeti neki is (bármilyen meglepő) és ha valami nekem jobban sikerült vagy több pontot értem el, mint ő, akkor elkezdett reklamálni, hogy biztos valami el lett rontva, valamit félreszámoltak, nem lehet, hogy az enyém jobb..

Volt, amikor mentünk a folyosón, ő szembejött velem, fogta magát és elgáncsolt. Vagy éppen utánam kiabált olyan dolgokat, hogy mekkora egy szerencsétlenség vagyok, csak lúzerek fognak velem szóbaállni. Egyszer mellém ült és kérdezte, hogy nekem mekkora odalent, mire mondtam, hogy semmi köze hozzá és erre olyat kaptam, hogy biztos szégyellem olyan kicsi és ezért nem akarom elmondani. Makd elkezdett arról ódákat zengeni, hogy ő tavaly óta elkezdett edzeni és biztosan sokkal erősebb nálam, szóval ne is gondolkozzak rajta egy percig se hogy majd egyszer lenyomom. Ha már itt tartunk..

Tegnap amikor tesink volt, én egy kicsit előbb lementem, hogy hamarabb végezzek, mert semmi kedvem az ő hülyeségeit hallgatni, akkor láttam az egyik lánnyal, akivel már bent voltak és először az történt hogy ledöbbentem hogy mit keres ott egy lány. Másodszor pedig azon, hogy miért félmeztelenek. Erre a srác kilökdösött és megütött, majd mondta, hogy semmi keresnivalóm itt. Én visszaütöttem és erre elkezdett hisztizni, hogy hogy képzelem hogy hozzáértem :D Csak kinevettem és otthagytam. Mást úgysem tudtam volna tenni. Erre odament az ofőhöz, azt mondta, hogy megütöttem, a csaj meg helyeselt is hozzá, ezért kaptam egy beírást..

Ma reggel pedig ott állt a suli előtt (gondolom miattam..) és mondta, hogy felejtsük el ami tegnap történt és adjak neki egy pacsit. Mondom felőlem... erre megfogta a kezem és elégette rajtam a cigijét.

Azért nem szóltam az ofőmnek még, mert szerintem ezt el lehetne intézni normálisan is anélkül, hogy ő beleavatkozna.


Szóval nagyjából ilyeneket csinált velem az elmúlt években is. Csak már jön az érettségi és arra szeretnék koncentrálni, nem pedig arra, hogy milyen idiótaságot talál ki már megint.


(Mindketten 18 éves fiúk vagyunk)


2016. okt. 5. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.


Az ilyen barmok egy golyót érdemelnének a fejükbe, de nehogy ezt tedd, mert te is megszívnád, gondolom, nem akarsz dutyiba kerülni.


Szólj az ofőnek nyugodtan, nehogy az legyen már, hogy ő akármit megtesz veled, nincs következménye, de ha te visszaszívatod, akkor már megy árulkodni, és téged büntetnek meg.

2016. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez valami szakmunkásképző, a színvonalból ítélve.
2016. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha beszól, szólj neki vissza. Ha megüt, üss vissza. Ne kezdeményezz, de mindig arányosan vágj neki vissza.
2016. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet az ilyenekkel értelmesen beszélni. Meg sem próbáld. Azt se hidd el, hogy meg fog változni érettségiig. Mert nem fog.

Meg fog változni, sok év múlva. De most nem érett még hozzá.

Gyanakodva fogadd, bármilyen normálisan is kezd el hozzád közeledni.

És soha ne hagyd magad! Szólj vissza, üss vissza.


Azt, hogy mi volt tornateremben, az öltözőben, mindenképpen mondd el az osztályfőnöködnek. Nem azért, hogy bosszút állj. Kicsit sem. Hanem azért, mert ha abban a hiszemben marad az osztályfőnököd, hogy te ütötted meg a srácot, és ő egy kis ártatlan bárányka, akkor ha legközelebb ilyen, vagy hasonló történik, bármilyen helyzet, ahol kettőtök közti konfliktust kell rendezni, akkor te már nem fogsz egyenrangúként indulni. Hanem te leszel az osztályfőnököd szemében a "balhés srác", és így is fog veled viselkedni. Magyarul a másik gyereknek hamarabb igazat ad, téged könnyebben megbüntet. Most ez a legeslegfontosabb, hogy ezt tisztázd!


Fontos, hogy hasonlóan csináld: kérj az ofődtől öt percet, hogy szeretnél valamit megbeszélni vele. Elmondod azt, hogy mi történt a tornateremben. Az igazságot. A srác korábbi szemétkedéseiről is beszélhetsz neki.

Ezután mindenképpen mondd el, hogy nem akarsz semmit megváltoztatni a múlton. Vállalod a beírást, és ami ezzel jár (hiszen te is ütöttél) és nem akarod bemószerolni a hülyegyereket. Pusztán azért mondtad el, hogy lássa az ofő is a teljes képet. És tudja, hogy mi van a háttérben. Megköszönöd és elmész.

Ne hagyj elvarratlan szálakat, mert te szívod meg a végén.

2016. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!