Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok állandóan keresik...

A tanárok állandóan keresik velem a szemkontaktus!?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre,hogy szinte minden tanár keresi velem a szemkontaktus,de mással meg az osztályból nem igazán. Tehát beszél,mondja az anyagot,közben meg szinte végig a szemembe néz a tanár. Kb. 2-3 másodpercenként mélyen a szemembe néz,gyorsan elkapja a tekintetét,majd ez történik újra és újra,szinte végig a 45 perc alatt.

A történelem tanár meg szó szerint szinte csak engem néz,engem még soha nem feleltetett szóba,és írásba is csak ha témazáró van,máskor soha nem írta velem semmit.Mindenkit a vezetéknevén hív,tehát pl. Kovács,meg Kiss engem enyhén becézgetni szokott. A történelem esetében lehet,hogy köze van annak,hogy dicséretes ötös vagyok,plusz az országos versenyen hatodik helyezést értem el,de a többi tantárgyból nem vagyok ilyen jó,közel sem.

Vajon miért keresik állandóan a tanárok a szemkontaktust velem?


2016. okt. 13. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Biztos egy agresszív állat vagy és félelemből lesik, hogy mikor borul el az agyvized, hogy tudják: most menekülniük kell.
2016. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdésre a következő választ várod:

Imádnak a tanárok, te vagy a kedvenc. Érzik, hogy figyelsz és szinte vonzod a tekintetüket.

2016. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, inkább gyanús kinézete van, ezért az igazgató parancsba adta az egész tanári karnak, hogy a tanítási idő 6-7-8(megfelelő aláhúzandó) órájában tartsák szemmel a kérdezőt! Ha valami szokatlant észlelnek azonnal jelentsék!


Egyébként meg állítólag egy előadó "annak mondja" az anyagot, aki érdeklődően hallgat, netán mosolyog vagy legalábbis nem unott fejet vág, szóval lehet te ilyen érdeklődő fejjel ülsz órán, ezért neked beszél a tanár.

2016. okt. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom értelmes tekintetet keresnek.
2016. okt. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg látják, hoyg érdeklődsz és/vagy olyan irányba ülsz, amerre jó bambulni. Én pl megfigyeltem, hogy egy adott teremben, ahol többször adok elő, általában meg van az a pont amerre elakad a tekintetem időnként. Sok embernél a hátrébb ülőknek nem is tudsz igazán az arcára fókuszálni. Én jártatom a tekintetem a termen, de van, hogy egyszer csak azt veszem észre, hogy már egy ideje egy irányba "bámulok", lehet, ha épp ott ül az ember, azt hiszi őt nézem.
2016. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!