Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen fajta büntetést kaphatok?

Milyen fajta büntetést kaphatok?

Figyelt kérdés

A történet röviden:

Az osztálytársamtól tanórán elvette a táskájába belenyulva egy tanár nő a dohányát ami álléás pontja szerint "nagyipari" ( 40g dohány, hüvely illetve a töltöjét). Erre felépve, mert az a tanárnő félelembe tartja az osztályát más jogait és érzéseit nemkimélve. Igy utána néztem hogy jogosan tette-e? A házirendben nem tiltoták a birtoklását az iskolába és tudtommal csak a az árusítását tiltja a törvény birtoklását nem. Ezért mikor visszakérte órák után illedelmesen akkor nemet mondot ( máskor visszaadta) ekkor átadta a szót és közöltem tanárnővel hogy ez igy ebben a formában eltulajdonítás. (ő ugy fogalmazott rágalmazás miat vagyok fegyelmin mert azt mondtam lopot). Ezekután igazgató helyetesibe vitt minket mikor ezeket mint a védő ember meséltem többször belevágott a szavamba amit késöbb jeleztem is felé, hogy mi végighalgatuk szeretnénk, hogy tanárnő is végighalgatna. Erre megfogott és az ajto felé lőkött, többször is és azt mondta takarodjak kifelé. Az első fegyelmi napon ( ami 1 nappal az eset után történt) írásosan bocsánatott kértem, de a többi esetet mint pl. a jogaival visszaélve a szabad jogom gyakorlásában megakadályozva, illetve az hogy emberi méltoságommat sértete továbbá a többi emberit ( megjegyeztem, hogy sajnos félnek tanuskodni, de bízonyitékom van.( pl hogy megpofozott diákot, fenyegetőzött, le hülyézte nyomorékozott osztályokat vannak).



2016. okt. 14. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Nézd át rendesen az iskola házirendjét, illetve valami hozzáértőbb jogász embertől kérj tanácsot, eltulajdoníthatja-e a tanár az ilyen eszközöket.

Ha igazad lesz, akkor jön majd a tanár személyes bosszúja, tehetsz bármit, megbuktat, feleltetni fog, stb.

Valószínű gyűlöli a gyerekeket, nem értem, az ilyen miért megy el tanárnak.

2016. okt. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerencsémre nem tanik többiek azért félnek. De mégis milyen büntetést kaphatok?
2016. okt. 14. 16:49
 3/10 anonim válasza:
87%
Most nem azért, de vannak olyan emberek, akikkel szépen nem lehet. Nem rád értem, úgy általánosságban írtam. Nekem azt ne mond, hogy a semmiért pofozott fel valakit. Ilyesmire ok kell. Csak náluk az a probléma, hogy mindenki igen tudja a jogait, de a kötelességeit nem igazán. Egyes diákok, akár emberek kifejezettem szeretnek más idegein citerázni, a végsőkig. Utána meg ha elpattan a húr, még ők a sértettek. A fegyelem sosem szül baj, de a túl nagy szabadság annál inkább.
2016. okt. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Semmi más büntetést nem adnék az apád helyében, csak egy nyaklrvest, éppen csak akkorát, hogy a takony menetet vágjon a nyakadon.

Ha időben adja, talán később nem kerülsz majd börtönbe ilyen hozzáállással Talán...

2016. okt. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A barátomat védtem ezzel mi a baj?

De érdewmi választ nem kaptam... csak nethuszárkodást...

2016. okt. 14. 17:55
 6/10 Firedoom ***** válasza:
100%
Nem kaphatsz ezert semmit. Te csak egy tanu vagy aki teljesen jogosan kozolte a tanarral amit akart. Es mint tudjuk: a tenyek tisztelete megkoveteli azok kimondasat. Ha nem hagyja abba akkor jarj az igazgatohoz a tobbi serelmezettel egyutt es ne hagyjatok annyiban. Ha beken hagy akkor szard le.
2016. okt. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmilyent.
2016. okt. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nálad találták a dohányt, tehát téged ezért nem büntethetnek. Viszont azt mondtad, hogy jogtalanul cselekedtek. Ami jogos kijelentés, amennyiben igaz. És rágalmazás, amennyiben nem igaz.
2016. okt. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"40g dohány, hüvely illetve a töltöjét"


Egy gyerek miért visz el ilyeneket a suliba? Miért nem otthon tölti be a cigijét?


Nálunk is a srácok táskájában minden volt, láncok, piciklipumba, lakat, öngyújtó, gyufa, meg ezektől kezdve minden szar. De tollat meg füzetet már szartak elvinni a suliba. Mindent úgy kellett kölcsönkérniük, miközben tök fölösleges cuccokkal tele volt a táskájuk.

2016. okt. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, kisbarátom, hogy a jogaitok meg a cigitöltőtök jobban érdekel titeket, mint a tanulás. Ezzel az írásképpel max kisegítős lehetnél egy jobb és boldogabb univerzumban, nem pedig a magyar oktatást szégyenítenéd, te szerencsétlen.

Tudod, vannak nekem diákjaim, akik az "illedelmes visszakérés" alatt kábé azt értik, hogy "aggyamááávisszaaaaa". Na ilyenek s**gfejek lehettek ti is.

2016. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!