Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elegem van. Valami lelkesítő...

Elegem van. Valami lelkesítő tanács?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Tavaly voltam 8.-os.A felvételi miatt olyan keményen tanultam mint még addig soha,de jó eredménnyel.Volt elég szabadidőm azért h kikapcsoljak.Sok barát, szerelmes voltam. Egyszóval minden tökéletes volt.DE a nagy tanulásnak köszönhetően bekerültem egy mat-fizes osztályba.Egy igaz barátom sincs,senki se nevet a poénjaimon,stb.,épp hogy csak beszélőviszonyba vagyunk.Ettől tök depis lettem.A tanulni való már most tul sok beleadok amit tudok de az eredmény sz@r,úgy érzem nem bírom,és ezért a szüleim és én is csalódotak bennem.Semmi szabadidőm nincs h kikapcsolódjak.(most vettem egy ps4et azt használni se tudom az ídő szűkébe.Kialvatlan vagyok.A szerelem is elkerült.A stressz nagyon kikészít,néha már az egézségem kárára...Egyszóval a csúcsrol szakadékba estem.Mint egy rémálom.Nem látok kiutatt. Valami bíztatás? :'(

2016. okt. 14. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:

mindenkinek nehéz a váltás, főleg ha erős iskolába kerül ismeretlenek közé

szóval ne aggódj ennyire amiatt, hogy romlottak a jegyeid az igyekezeteid ellenére

be fogsz illeszkedni és az új tempóhoz is hozzá fogsz szokni

a lényeg, hogy ne add fel, mert ha lemaradsz, nehéz behozni

tényleg csak idő kérdése és könnyebb lesz


az osztálytársaiddal kapcsolatban meg próbálj meg nyitottabb lenni, biztos fogsz itt is olyat találni akivel jóban lesztek, de ehhez meg kell ismerni őket

2016. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A tanulni való már most tul sok beleadok amit tudok de az eredmény sz@r,úgy érzem nem bírom,és ezért a szüleim és én is csalódotak bennem."


Nem csoda! Lássuk be, túl erős neked az a suli. Úgy látszik a többiek jobbak mint te, jobban is bírják. Átmehetsz másik suliba, de vigyázz, mert gyengébb suliban sokkal másabb a tanulók magatartása is! És ott sem biztos, hogy fognak nevetni a vicceiden! Az én középiskolában a napi téma a kocsmázás volt, nem biztos, hogy te ott jól éreznéd magad. Csak és kizárólag gúnyos megjegyzéseket tettek, egymásra is, meg mindenkire, órát nagyon tartani sem lehetett miattuk. A tananyag meg lehet olyan gyenge lenne, hogy egyáltalán se sem kötne! Hidd el, nem éri meg elmenni onnan, ahol most vagy! Nem azért tanultál hónapokig keményen, hogy most feladd! A tananyag tök könnyű, a gond ott van, hogy nem érted. Ha valaki valamit nem ér, akkor az nehéznek és túl soknak tűnhet számára. Én volt hogy napi 10 kérdést tettem fel a tudományok és a házi feladat kategóriába, és vagy 5 lettem a ranglistán, csak a kérdések feltevésével! Annyit tehetsz fel, amennyit akarsz. Ha kérdésed van, tedd fel, és amit válaszolnak rá, azt kegyetlenül tanuld meg! A szüleid meg biztos fizetnének matek-fizika tanárt, ha megmondod nekik, hogy sokkal jobban teljesítenél, ha valaki személyese is elmagyarázná az anyagot. Kérdező, az ne feledd, hogy felnőtt korodban egyáltalán nem fog annyi ember nevetni a vicceiden, mint eddig. Ez a középiskola felkészít erre, az meg, hogy nem vevők a vicceidre, csak azt jelenti, hogy ők komolyabban veszik a sulit, mint te. Szokd meg, hogy ha beszélgetni akarsz velük, akkor mindig a tananyagról kérdezd őket. A tanárokkal is beszélgess szünetekben vagy óra után a leadott anyaggal kapcsolatban, hátha másképp is elmagyarázzák neked. Ha kérdésed van, legjobb, ha magtól a tanártól kérdezed meg. Óra közben is ha valamit nem értesz, akkor kérdezd meg.

2016. okt. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mintha csak a tágról beszélnénk... Nálunk is ez van.
2016. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az általános iskola és a gimi között nagyon durva a váltás, mindenki visszaesik egy kicsit, de idővel jobb lesz. Az osztálytársakkal meg majd ha kicsit jobban megismeritek egymást szintén közelebb fogtok egymáshoz kerülni. Idővel. Aludj sokat, az többet ér, mint az éjszakai tanulás, és ha vannak délutáni külön elfoglaltságaid azokból próbálj meg visszavágni. (döntsd el hogy mérnök/fizikus vagy sportoló/zenész szeretnél lenni. Egyszerre minden nem fog menni....)
2016. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!