Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elfajult a helyzet. Mit...

Elfajult a helyzet. Mit tehetnék egymagam az osztálytársaim ellen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ebben a tanévben kezdtem a gimnáziumot. Semmi baj nincs az új osztálytársaimmal. Csak egyetlen egy dolog zavar nagyon. Kinézték maguknak az egyik embert és egyre durvább dolgokat csinálnak.

Én introvertált személyiség vagyok, jobb szeretek egyedül lenni és szünetekben könyvet olvasni, vagy hasonló. Nem beszélnek velem, sokan nem is köszönnek nekem vissza, de NEM KÖZÖSÍTENEK KI. Én választottam az egyedüllétet, de szoktam azért beszélgetni velük. Vagyis próbálkozom. Nem vagyok csodabogár, úgy vettem észre, hogy senkit sem érdeklek, ami nekem megfelel.

Szóval az egyik osztálytársam kicsit furcsa modorú, és kövér is, ezért kinézték maguknak. Eddig csak szavakkal bántották, de mostmár eléggé eldurvultak. Valaki lefényképezte a fiút egy szál alsógatyában és elküldte az egyik lány osztálytársamnak, aki végigmutogatta mindannyiunknak. Ez már túl sok. Messzire mentek ezzel. Annyira szeretnék, de egyszerűen képtelen vagyok kiállni bárkiért! Nekem sincsenek barátaim, egymagamban pedig nem érek semmit. Ha hozzájuk szólok, úgy tesznek, mintha nem hallanának meg, vagy elkezdenek beszélni valaki máshoz. Ha leülök melléjük, akkor felállnak és elmennek. Hogy tudnám rávenni őket, hogy hagyják abba másoknak a bántalmazását?! Annyira el vagyok keseredve! Szánalmas vagyok, félek kiállni másokért! Félek, hogy akkor engem is el fognak kezdeni piszkálni! Félek, hogy kinevetnek! Honnan tudnék erőt meríteni? Hálás lennék, ha valaki ellátna egy jó tanáccsal. Köszönöm.



2016. okt. 17. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

azért nekem úgy tűnik hogy téged is eléggé kiközösítenek,de ha te egyedül jól elvagy akkor mindegy.az osztálytársadhoz menj oda szünetekben,beszélgess vele,nem kell feltétlenül az osztályban történő dolgokról,kb.akármiről,hogy mi érdekli,stb.Csak az a lényeg hogy ne faggasd :D.próbálj vele összehaverkodni,hogy ne legyen teljesen egyedül mert tudom hogy mennyire sz_r érzés ennyire utálva lenni.ha már kicsit jobban kijöttök szerintem beszéld rá hogy szóljon a szüleinek,tanároknak vagy valakinek akiben megbízik.az a lényeg hogy te is támogasd.

amúgy nagyon nagy köcsögök az osztálytársaid,már bocs :D -.-


ja és bocsi hogyha nem sok értelme volt annak amit írtam csak elég fáradt vagyok :D azért remélem nagyjából érthető volt :3

2016. okt. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy szánalmas, hanem ők. Jogosan félsz attól, hogy ha kiállnál az osztálytársadért, téged is piszkálnának — valószínűleg tényleg ez történne.

Sajnos az ilyen primitív, bunkó emberek ellen semmit nem tehetsz, esetleg iskolán kívül beszélj a kiközösített társaddal, hogy a saját érdekében talán jobb lenne, ha átmenne egy másik osztályba/iskolába. Most egyesek azt fogják írni, hogy "de bunkók mindenhol vannak", de ez nem teljesen igaz, nem minden közösség ugyanannyira bunkó.


Amúgy nézd meg Az osztály című észt filmet, ezt a témát dolgozza fel, de ott nagyon elfajulnak a dolgok.

2016. okt. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
még annyi,hogy igen,meg van az esélye hogy téged is elkezdenek cseszegetni,de akkor legalább már együtt szenvedtek (király felfogás ugye? :D),és lehet hogy még pár értelmesebb is mellétek áll (már ha van az osztályotokban értelmes emberke rajtad kívül)
2016. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit az osztálytársaid tettek a dagadttal, az bűncselekmény. Törvény büntetni rendeli. A kérdés, van-e neked bátorságod ahhoz, hogy tegyél valamit, vagy csak itt a Gyakorin vagy ilyen elszánt!? Nem bántásból írom, de tartok tőle, hogy amikor tevékeny cselekedni kell, akkor te is visszakozni fogsz.
2016. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Egy férfi nem bántja a gyengét. Egy férfi megvédi a gyengét.

Légy férfi! Te leszel az iskola hőse, a csajok szemében pedig egy isten.


Komolyan fél azoktól, aki a gyengét bántja? Ne viccelj!

2016. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
utolsó,ez rohadtul nem így működik :D
2016. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, az általános iskolás osztálytársaim voltak ilyen állatok. Nem te vagy a szánalmas, hanem ők nem tudják, hogy hol van a határ. Szerintem az ofőnek vagy az igazgatónak okvetlen tudnia kellene erről, mert ha ez így fog folytatódni, és senki nem tesz semmit, akkor abból a szerencsétlenből egy lelki roncs lesz.
2016. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nem így működik. Sajnos kettesnek igaza van, nem kell előadnod a hős megváltót, mert csak te húznád a rövidebbet. Ezek primitív srácok, megkeserítenék a te életedet is.

Nem hiszem el, hogy a tanárok ne vennék észre, mi zajlik a kövér srác körül, mégis kussban vannak, pedig ők tanárok és felnőttek. Ők miért nem adják elő az iskola hősét, naaaa?

2016. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Es ha szolnal az oszinak, de a lelkere kotned, hogy ne mondja el, hogy te szoltal? Vagy egy olyan tanarnak, akiben megbizol, jofej, segitokesz.
2016. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
vedd úgy, hogy bármikor rád is rádszállhatnak, mert - a leírtak alapján - te is zsír ki vagy közösítve, ha megunják a dagit te is lehetsz a következő.
2016. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!