Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, hogy ne frusztrálj...

Mit tegyek, hogy ne frusztráljon az iskolai közeg?

Figyelt kérdés
Sajnos még hátra van két évem. Most 11.-es vagyok. A jelenlegi sulimból nem iratkozhatok ki, se nem mehetek másikba. Mivel anya semmihez nem adja az engedélyét. Ő folyton azt mondja; hétköznap dolgoznia kell, nincs ideje elintézni az átiratkozást. A suliban, az osztályban senkivel sem vagyok beszélőviszonyban. Ez talán még nem is annyira nagy probléma. Viszont az, hogy az iskolatársaim, akikkel elütjük az időt a szünetekben két hetes szerelmi bánatoktól vannak a padlón, folyton facebookoznak, chatelnek, zenét hallgatnak, mosdóba csak cigiznni mennek csoportosan. Ha hívnak magukkal, néha igent mondok és velük tartok. Szóval e téren nem vagyok különb. Folyton keresem a társaságot, próbálom lekötni magam. Egyszerűen unalmas és iszonyat frusztráló számomra a padban ülés napi hét-nyolc órában. A "barátaim"folyton fáradtak, senki sem akar sétálni a folyosón. Inkább az osztályukban, a teremben ülnek. IIgyekszem lekötni magam, kiélni a mozgás iránti vágyam azzal, hogy biciklivel közlekedem suliba is. Viszont jön a tél és a rossz idő, így nem használhatom minden nap. Szeptember eleje óta sokszor van helyettesítés, lyukas óra. Semmi értelme ilyenkor bent maradni, de muszáj. Utálom az iskolarendszert! Sokkal jobban éreztem magam, amikor diákmunkában dolgoztam. De vagy a jegyeimmel foglalkozom és teszek a jövőmért, vagy pedig suli után munkába megyek, estig dolgozom, aztán másnap csak alszom az órákon.

2016. okt. 20. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek. Én is egész nap, csak a padban ülök sajnos...De nekem tényleg nincs senki, akivel beszélgetni tudnék.
2016. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha jól èrtem, tèged több dolog idegesít, amik a sulihoz kapcsolódnak. Próbálj egyenkènt megoldást találni, ùj filozofiát beèpíteni a gondolkodásodba. Válaszolj arra magadnak, mit mièrt csinálsz. Az èlet sajnos nem egyszerű, de ha megtudod a cèlod, ès tisztán látod mit akarsz, akkor rajta kell lenni a megvalósításon!
2016. okt. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!