Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ibidenről mit tudtok? Órabér?...

Ibidenről mit tudtok? Órabér? Szállás?

Figyelt kérdés

Tudom, sokszor volt már a kérdés, de azért kellenének friss infók.

Érettségivel, 2 (tök különböző) szakmával, targoncáas papírral (tapasztalat nélkül) mik az esélyek felvételnél?

Órabér mennyi ? Szállás tapasztalatok ? Milyen a közeg? Pontosan milyen a munka (tudom hogy légszűrő elemeket gyártanak).

Meg úgy összességében mik a tapasztalatok.

Illetve mennyire jó ugródeszka ahhoz, hogy az ember egy esetleges jobb munkahelyre váltson idővel?



2016. szept. 10. 20:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tiéd az utolsó kérdés, ezért erre válaszolok.

Tök mindegy mennyire vagy képzett a lényeg, hogy meglegyen 8 általános(sajnos). Ez látszik is ott bent.

Az órabér már munkakörtől és eltöltött idő függvényében különböző. 3 hónap próbaidő 6 hónapos határozott idejű szerződés a kezdő, utána hosszabbítanak határozatlanra. 3. és 6. hónap végén értékelnek. Ha nem vagy egy NAGY s*gg aki azt hiszi, hogy csak mert idekerült 2 hete, már ő itt a jani és pofázik orba szájba, akár vissza a főnöknek + munkakerülő, akkor senki se csodálkozzon ha nem hosszabbítanak neki. Nagyon erős indok kell ahhoz, hogy az Ibiden valakit elküldjön kapkodnak mindenki után (sajnos).Ez is látszik, nagyon lejjebb adta a színvonalat az Ibiden már. Munkaerő kölcsönzősöket meg nem az Ibiden alkalmazza, tehát ha őket elküldi valaki akkor az nem az Ibiden. Fogja fel mindenki már végre!!! Rengeteg az elmenetel okkal. Ők saját maguktól mondanak fel okkal.

A szállás putri. Rengeteg már az együgyű kisebbség (sajnos). 4 ágyas szobák vannak (ingyenes). Pároknak, rokonoknak 2 ágyas ha igénylik (havi 15e, áprilistól 20e), 3 ágyas nincs.

A közeg hosszútávon elviselhetetlen. A munka rabszolgameló vegyítve az alkalmatlan vezetőkkel, káosszal, csináld magad ahogy tudod megoldásokkal. Általános mentalitás: Ha nincs eszközöd old meg, ha gond van old meg.Rengeteg hiány van a gyártás szabályozásában sok a csináld magad megoldás ebből következnek a konfliktusok amik mindennaposak. Szabályosan rabszolgameló ami bent megy (vezetők nem látnak bele a folyamatokba), és óriási a stressz még operátori szinten is.

Nem tudom mennyire jó ugródeszka, de legalább munka amiért fizetnek. Bár nem tudom meddig bírom még csinálni. Nagyon leterhel szellemileg és fizikailag, ami bent folyik. Senki se ért meg és senki sincs a segítségedre...

2016. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Szia!

Érdekelne még, hogy az órabér mennyi, illetve a targoncásoké mennyi. A szállásról viszont eddig jót olvastam (Góliát hotel). Arról tudnál mondani valamit, hogymiért olyan rossz? Meg a 3 pihenő nap ki vannak adva?

És azalatt (gondolom) maradhat az ember a szálláson? Meg milyen szálláshelyek vannak még Góliát hotelen kívül? Meg maguk a munkakörök milyenek? És a hely? Zajos? Poros? A közvetítő mennyire kiszámíthatatlan? Stb

2016. szept. 20. 01:36
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Targoncas külön nincs. Bizonyos területeken szükséges lehet, de ők is operátorok ugyanannyi pénzért. Nem tudom most mennyi az oradij de pár hónapja emelték. 920 Ft bruttó volt akkor. 1000 Ft körül van most.

Éjszaka +30% pótlék.

4 műszak van. A műszak nappal akkor a B műszak éjszaka, utána C nappal D éjszaka megy addig az AB pihen. Utána fordítva, aki nappal volt most megy éjszakára.

A pihenőt megkapod de kedvelik (igazából elvarjak) hogy szükség esetén tulorazz a szabad napok terhére. 50% pótlékot adnak rá.

12500 Ft jár a kártyára amit benn az etteremben/büfében lehet elkölteni. 4500 vagy 8000 Ft Erzsébet kártya havonta. Az összeg a teljesített darabszamoktol függ. (Mostanában 4500 Ft).

6000 Ft szép kártya havonta.

Szallorol rosszat hallottam. Mivel az egyik a 3-ból megszüntet így a másik 2be zsufoltak be az embereket. Tomegnyomor van és van belőle balhe meg hisztizés.


Igaza van az elsőnek a főnökök hozzá nem erteserol. Kevés olyan vezető van az alsóbb szinteken (csoportvezeto és muszakvezeto) akiknek van ott helyük. Érthetetlen hogy némelyek hogy lettek azok amik.

Buta primitív emberek akik abban jók hogy éjszaka aludjanak az irodában és kijarjanak cigizni.

Az értékelési rendszer pofára megy. Kit javasol a csoportvezeto pl.negyedév dolgozója jutalomra?

Akivel jóban van.

Ezek sokszor azok akik semmit nem csinálnak csak jól helyezkednek.

Kiből lesz csoportvezeto? Aki jóban van a csoportvezetokkel és a muszakvezetokkel. Aki meg raer nyalni meg haverkodni az pont nem az aki dolgozik.

Ha nagy az igazsagerzeted akkor ne menj oda. Ha munkanélküliség elől menekülsz és kell munka és fizetés akkor próbáld ki.

160 körül van a nettó egy átlagos hónapban. Lehet kicsit kevesebb is és több is de hasonlóra számíts plusz a juttatasok. Annyira ez nem rossz ahhoz képest, hogy 8 altalanossal vesznek fel betanitott munkára.

Én már nem vagyok ott, nekem nem jött be az ami ott ment. Értelmes társaságra vágyom és ezt ott nem találtam.

2016. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. A másik válaszoló teljesen korrekt és valósághű képet festett le. Főleg az igazság érzet körül. Azt egy az egyben el is felejtheted. Már az 1. nap jön a szembesülés, hogy amit ígérnek, hogy 3 hónapig csak "tanultok" a másik operátor mellett az kamu. Beállítanak azzal a szöveggel, hogy csináld ezt és hozd is le a db számot. Ha nem sikerül felvenni a tempót, akkor meg jön a köpködés, hogy miattad nem jön le a db szám. Kész a konfliktus és te meg már ott se vagy. Te meg elmész valami kamu dumával, hogy nem erre számítottál meg találtál mást stb. De azt senki se mondja, hogy ja bocs átvertetek se betanítás (most az tanítson be, aki normál esetben is alig tudja lehozni a db számot?), se csökkentett db szám (ilyenre ne is számíts). Se ésszel teli vezetők, akiknek a keze szintektől különbözően, azért meg van kötve a keze. Minél fentebb van egy vezető annál inkább hiszi azt, hogy Ő ért a legjobban a területhez és banális dolgokat akarnak ránk kényszeríteni. A gond az, hogy erre többet és egyre sűrűbben. Persze ezeket nem adják ki oktatásba csak egyszer csak bejössz dolgozni és hopp, már máshogy kell ezt csinálni vagy azt. De hogy pontosan, hogy na ekkor kell a kisujjadat használni, hogy kiszívd belőle.

Na, sikerült már megint egy kisebb fajta regényt írni.

2016. szept. 27. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%
Senkinek nem ajánlom. Főleg ha 30 év feletti vagy, gépbeállítói fizetésről ne is álmodj (azaz könnyű fizikai munka). Nekem az volt a kedvencem amikor, az egyik teljesen más területről átjött egy csoportvezető és elkezdett utasítgatni mit hogy kell. :) Vannak ilyenek. 3 hónapig kibírható utána már nem. Rengeteg a fizikai meló. Igazából felvételiztetni sem kellene, mert van rengeteg ember aki nem dolgozik, így mással akarják elvégeztetni a munkát. Ez az Ibiden lényege: felveszünk csak dolgozz más helyett. Nekem 1 év alatt volt 10 szobatársam és 30 munkatársam. Mind felmondtak.
2017. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom miről beszélsz. A gépbeállítói (ami a folyamat elején van) egyáltalán nem könnyű fizikai meló. Ezt csak a másik területen dolgozók állítják, mert nem értenek hozzá. Sőt azt se tudják felfogni, hogy beállítani a gépet mennyi stresszel jár.

Nagy az elvándorlás az tény, de az elvándorolt kollégáid számából nézve te a folyamat végén voltál, ahol az igazi operátori munkakör folyik.

2017. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%
A te kérdésed még frissnek mondható így erre válaszolok. Barátnőm nemrég jött haza végleg. Egy évet volt ott. Órabér brutto 1040 körül van most. Szálló olyan, mint egy getto. Nem a Hotel Hilton vártuk, de még ez engem is sokkolt. Több esetben loptak tőle és a szobatársától az új lakók akiket beköltöztettek pl. kaját, testápolóját elhasználták ilyenek. Másoktól telefont vagy dohányt vittek el. A gyári közeg hát...gépbeállítónak akarták betenni, de többet látta a felmosót és a mosogatót mint a gépet, majd amikor szólt hogy szeretne a géppel is foglalkozni az arrogáns főnökei azonnal rászálltak, két férfi egy nő ellen. Én a kutyámmal sem beszélek úgy ahogy ők a nőkkel. Dicséretes...az új embereket tényleg csak takarításra veszik fel. Kivéve a gyártás végén. Ott nagyobb az emberhiány több pakolós munkát kell végezni, nem könnyű meló. A barátnőmnek van középfokú nyelvvizsgája angolból, németből. Konkrétan kiröhögték, hogy mit keres itt. Beadta a pályázatokra is a jelentkezését, egyikre se válaszoltak.
2017. jún. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
BIKICSUNÁJ :) Ezzel elmondtam mindent XD
2017. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Klajos71 válasza:
80%

"Nem könnyű fizikai meló", értetted egyáltalán az előző választ? Különítsük már el a szellemi és a fizikai melót. A géphez vagy van érzéked vagy nincs. Ez a két opció van.

Órabér: 1040 + 8 % béremelés + cafeteria + féléves és éves bónusz (ami szintén fejre megy és a legtöbbet nem azok kapják akik dolgoznak)

Szállás: "csak jót hallottam róla"

Ha szereted azt hogy csapkodják éjjel-nappal az ajtót, ordibálnak, buliznak, meglopnak, akkor csak ajánlani tudom.

10 éve nem volt takarítva a cég jó néhány területén. Oké gyári meló, van por meg zaj, de nem mindegy milyen koncentrációban. Előrelépés itt nincs.

A nagy cégvezetés 10 év alatt nem tudott megalkotni egy olyan gépet ami segíti a bevonósok munkáját, hogy ne kelljen emelgetni 12 órán keresztül a 20-kg-os filtereket. Mindenki mutogat a másikra, mocskos dolgokat terjesztenek az emberek egymásról aztán csodálkozol miért kerülnek az emberek. Sok vezető úgy tölt be pozíciót hogy se nyelvtudása, se szakmája, se rátermettsége. Bocsánat tévedek: nyelvtudása addig terjed amíg néz egy nőt. Aztán ordít vele és kirúgatja. Kompenzálni kell valahogy, hogy nincs családja, boldogsága akkor másnak se legyen jó. Ugródeszkának ne használd én kerestem másik melót és az első kérdés az volt a HR-es hölgytől: maga hogy bírta ennyi ideig? Úgyhogy van hìre a cégnek. Nem kell dicsekedni vele, hogy itt dolgoztál. Nem marketingépítő elem az biztos.

2017. jún. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

"Az elvándorolt kollégáid számából ítélve te a folyamat végén voltál ahol az igazi operátori munka folyik" Én azt nem értem hogy a cég részéről miért elvárás hogy felmondjon valaki, miért nem tesznek ellene? Alkalmatlan a vezetés. Felvesznek 20 embert, marad 3 jobb esetben. Én nem szerettem az Ibident. Nekem is van szakmám. Most augusztusban csinálom a nyelvvizsgám és lépek tovább. A vállhuzogatás, a teszek az egészre munkastílus nem jött be. Fejlődési lehetőség itt nincs, azt el lehet felejteni. A napi 12 óra nem 12 óra, hanem 14, busz miatt. Szálló nem ingyenes, ahogy hirdetik. A 3as gyár az valami borzalom. Oda nem ám akárkik kerülnek be. Csak a protekciósok. A HR-ről meg ne is beszéljünk. Oda valami tökös csaj kellene, aki rendbe szedi az embereket, hogy ne legyen ennyi visszaélés.

Élethelyzet:

Vezető: Te figyelj milyen a bringa amit múlt héten csináltattam neked.

HRes: Jó minden oké.

Vezető: ha már itt tartunk, rakd már el innen ezt a csajt, h.... mint a ...

Így mennek a dolgok. A saját fülemmel hallottam. Ezért van az, hogy egyik nap mèg itt vagy, másik nap ott. De jó tudni, hogy egy ember megélhetése egy bringányit ér. És nem a folyosón kellett volna nyíltan megbeszélni szerintem. Ez az Ibiden. Nem vagyok jó véleménnyel róla, de inkább az emberek miatt.

2017. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!