Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a tanárom a barátnőm is...

Ha a tanárom a barátnőm is egyben akkor miért nem ajánlotta még fel, hogy tegezzem, mikor sulin kívül beszélgetünk?

Figyelt kérdés

Napi szinten beszélünk, mindent tudunk egymásról, sokszor találkozunk sulin kívül, sokszor mondta már, hogy a barátjának tart tényleg egy igazi barátság alakult ki köztünk mondta, hogy csak a suliban a tanárom, amúgy nem tart "kevesebbnek" magánál. Viszont ez, hogy magázom kicsit furcsa. Már mindenben sokkal közelebb állunk egymáshoz, ahhoz képest ez lenne a legkevesebb, de sose ajánlotta még fel. Az érthető, hogy suliban ne és eszembe se jutna, de azon kívül furcsa. Talán mégsem tekint rám egyenrangú emberként? Egyszer véletlenül letegeztem, de tényleg teljesen véletlen volt és olyan viccesen próbált célozni arra, hogy ezt ne, de láttam, hogy mérges is volt emiatt. Oké persze megadom neki a tiszteletet és nem zavar, hogy ha ameddig tanít addig még magáznom kell egyszerűen csak nem értem, hogy ha ilyen olyan nagy barátnőjének tart akkor ez most mi? Mert tényleg minden úgy van, ahogy leírtam.

Mindketten nők vagyunk én 18 éves ő 32


2016. okt. 29. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert hülyén nézne ki, ha az egész osztály magázná, te meg tegeznéd. Nem akarja azt a látszatot kelteni, hogy kivételezik veled. Most érettségizel? Ha elvégezted a sulit, biztos mondja majd, hogy tegezd.
2016. okt. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Ez így furcsa viszony! Középiskolai tanárod vagy milyen iskola ez? Ez esetben nem kellene magánkapcsolatot fenntartania veled, amíg odajársz.
2016. okt. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Tanárnőd etikátlanul viselkedik. Nem illik kiskorú tanítvánnyal mély kapcsolatba bonyolódni. Barátkozzon iskolán kívül vagy érettségi után.
2016. okt. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Sosem értettem, miért nem illik.. Mindenki azzal barátkozik, akivel akar, nem értem ilyet miért kell megtiltani..
2016. okt. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Sulin kívül nem a tanárod csak a barátnőd, hogy vagy képes egy barátnőt magázni most komolyan? Én megalázónak tartanám, és egyébként se magázok 18 létemre egy 32 éves személyt. (ezt utcára értem)
2016. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam suliban eszembe se jutna letegezni, van eszem, csak amikor épp barátnők vagyunk akkor igen az utolsó jól írta kicsit talán megalázónak érzem, hogy magáznom kell, valóban rosszul esik, mert ha tényleg a barátnőjének tart akkor szerintem nem kéne. Ha meg nem tart annak, akkor miért mondja állandóan és miért is viselkedik velem úgy és olyan közvetlenül, mint a legjobb barátnőim?
2016. okt. 30. 18:30
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
Azért, mert végül az iskolában is elszólná magát valamelyikőtök. Lehet, hogy ő. Ha nem tudsz ezen túllépni, akkor ne barátkozz a tanároddal. Mondjuk ő se okos, hogy a diákjai közül választ magának barátnőt.
2016. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért nem illik?

Milyen barátság már az, amit titkolni kell?

Olyanok, mint a szeretők, titkolóznak, magázódnak, egy kávézóba nem mernek beülni, nehogy meglássa őket valaki.

Mi van akkor, ha rosszul sikerül egy dolgozata, esetleg egy ponton múlik a jobb jegy?

Egy pedagógusnak lehetne annyi esze, hogy egy diákját nem hozza ilyen helyzetbe.

2016. nov. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Talán mégsem tekint rám egyenrangú emberként?"


Mint tanár, nem tekinthet rád úgy, és te sem tekinthetsz rá veled egyenrangúként. Ez egy szerepkonfliktus, amit leírtál, egyszerre érzed barátnődnek és tanárodnak ugyanazt a személyt, és a két "státutszhoz" tartozó szerepek kizárják egymást. A kérdés az, hogy mit tekintünk fontosabbnak, hogy két ember között lehet-e barátság, vagy azt, hogy a tanár és diák viszony felülírhatja-e ezt.


A válasz egyszerű: 18 éves és 32 éves csaj között lehet egyenrangú barátság, tanár és diák között viszont nem, és teljesen mindegy, hogy ilyen esetben ki hány éves.


Lehet, hogy nem fog tetszeni, amit írok, de egy normális tanár az utóbbit tartja helyesnek, és eszébe sem jutna egy diákját magával egyenrangú barátjának tekinteni. De nem kell ezt félreérteni, nem arról van szó, hogy a tanárok felsőbbrendűnek tekintik magukat, semmi ilyesmire nem gondolok, egyszerűen csak annyi, hogy ők felnőttek, te meg gyerek vagy (akkor is, ha 18 éves vagy), ő egy diplomás ember, pedagógus, te pedig a munkahelyén egy diákja vagy. Ez a helyzet egyszerűen kizárja azt, hogy ti egyenrangú barátnők legyetek és tegezzétek egymást. És ez nem lehet másképp, mert nem lehet úgy tanítani, ha egy tanár ezt nem veszi komolyan, és figyelmen kívül hagyja. Mert az ilyesmi mindig megbosszulja magát, csak a probléma van belőle. A tanár feladata a nevelés és oktatás, és nem az a dolga, hogy a rá bízott gyerekekkel barátnősdit játsszon. Ebbe nem akarok mélyebben belemenni, nem is várom el, hogy te megértsd.


Szóval vagy arról van szó, hogy a tanárod sincs tisztában azzal, hogy mi a dolga tanárként (tehát rossz tanár, és nem alkalmas a pályára, sajnos én is láttam már nem egy ilyet), vagy pedig arról, hogy te látsz bele olyat ebbe az egészbe, amit nem kéne. De valamelyikőtökkel gond van, az biztos.


Érettségi után viszont lehet barátkozni, az már egy teljesen más helyzet.

2016. nov. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Annyival még kiegészíteném, hogy ugye azt írtam, hogy nem lehet elvárni, hogy te megértsd ezt, hogy miért nem lehet tanár-diák között tegezős, barátnős viszony. És igazából nem is a te hibád ez az egész helyzet, hanem a tanárodé, ugyanis neki már értenie kéne, és felelősségteljesebben kéne gondolkodnia.


Sok gyerek azt hiszi, hogy ha egy tanár közvetlen velük és szinte a barátjuk, az de jófej tanár... Hát ez egyáltalán nem így van, jelen esetben is pl. csak annyit ért el ezzel, hogy itt szenvedsz rajta, hogy akkor most mi is van kötetek. Pl. ezért kéne egyértelműen neki, mint felnőttnek, felelősségteljesebben gondolkodnia és objektívabb viszont kialakítani veled.

2016. nov. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!