Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Én vagyok túl idealista, vagy...

Én vagyok túl idealista, vagy a kortársaim nagy része elvtelen?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy az iskolai környezetemben van néhány ember, akik rendszeresen szívatják, megalázzák, kiröhögik a csendesebb, visszahúzódóbb társaikat. Ezek az diákok rendkívül népszerűek, szinte nincs olyan (rajtam meg néhány, nagyon kevés emberen kívül), aki ne haverkodna, barátkozna velük. Még az alapból normálisabbnak, értelmesebbeknek tűnő diákokat is gyakran látom ezzel a néhány féreggel (elnézést a kifejezésért) együtt poénkodni, viccelődni.


A kérdésem az lenne, hogy én vagyok túl idealista, vagy szerintetek sem kellene ilyen emberekkel haverkodni?



2016. okt. 31. 18:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Próbálj meg keveset elvárni az emberektől, és így nem érhet csalódás."


Azt azért mindenkitől elvárnám, hogy HAT társával együtt ne kezdjen el szívatni EGY magát megvédeni nem tudó, csendes gyereket. Ugye, ez nem baj? :)

2016. nov. 28. 15:01
 12/18 anonim ***** válasza:

Kérdező! Támadásnak vetted a hozzászólásomat vagy csak egyszerűen szőrszálhasigató vagy. Persze ez nem baj és ahogy az sem az, hogy a megvédeni nem tudó embert alázzák. Kiforgattad a szavaimat amivel én nem tud9ok mit kezdeni. Ajánlanám hogy olvasd el még egyszer a hozzászólásomat, de most alaposabban.


A tanításokról pedig még csak plusszban annyit:

"az ember azt várja el mindig a többi embertől, hogy őt megértsék, viszont az ember nem képes megérteni a többi embert! Amint ezt a hidat meg tudod lépni, onnastól kezdve boldog életet élhetsz!"


:)

2016. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem vettem támadásnak.


"Persze ez nem baj és ahogy az sem az, hogy a megvédeni nem tudó embert alázzák."


Mi? Nem baj, hogy alázzák a megvédeni nem tudó embert? Hogyhogy nem baj? Nem baj, hogy neki fáj?

2016. nov. 28. 16:33
 14/18 anonim ***** válasza:

"az ember azt várja el mindig a többi embertől, hogy őt megértsék, viszont az ember nem képes megérteni a többi embert! Amint ezt a hidat meg tudod lépni, onnastól kezdve boldog életet élhetsz!"


Nem tudom ezt miért írtad ezt ide, mert sehogy se illik ide. Egyet tudok. ha valaki azt várja, hogy megértsék, akkor talán fogalmazza meg a problémáját! Akit bántanak a szülei, az akkor tudassa a világgal, hogy bántják a szülei!! De ne adja tovább másnak! vagy ha nem meri elmondani senkinek, akkor négyszemközt rendezze le a szüleivel! ha valakinek problémája van, és azt akarja, hogy megértsék, akkor a lehető legrosszabb, ha elkezd másokat cseszegetni, mert úgy se nem fogják megérteni, se nem segít magán és a helyzetén. És nyugodtan kijelenthetem, hogy nem tudom megérteni azokat, akik ártatlanokat bántanak. Próbálom, de nem megy. Nem megy, mert nem értem, hogyha őt mások bántották, akkor miért nem nekik adta vissza a sok szenvedést. Miért egy ártatlannak. nem értem. És a legrosszabb, hogy akik ezt meg akarják értetni másokkal, azoknak se megy. Nincs mit érteni azon, hogy ha valaki kegyetlen. Nincs értelme. És főleg nincs értelme annak, hogy hogy azzal haverkodunk, aki bánt, és azt bántjuk, aki nem bánt, mert ennek nincs értelme!

2016. nov. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Persze ez nem baj és ahogy az sem az, hogy a megvédeni nem tudó embert alázzák."


És meg tudod mondani, hogy ez miért nem baj? Őszintén, téged ki pénzel, hogy ilyeneket írj? Vagy az apád kisgyerekkén elhagyta anyádat, és most lelkibetegként bebeszélted magadnak, hogy mindenki szenvedjen csak, attól erősödik? NEM! Tudd meg, hogy egymás piszkálása, kínzása, csesztetése, csak idegbeteggé, ideggyengévé teszi az embert! A másik felé bizalmatlan lesz az ember, normális családi életet nem fog tudni élni, ráadásul nekem az az életképtelenség nem kell, hogy olyat bántsak, aki nem érdemli meg! És azzal meg haverkodjak, akit gyűlölök, és akitől félek. Itt vagy példának te, hisz ez a nézet téged is félig pszichiopatává tett, tele gyűlölettel. Legszívesebben kibeleznél egy nőt és a szarját szétkennéd a falon! És tudod miért? Mert KEGYETLEN VAGY! Régebben az ilyeneket egyszerűen kitaszította a közösség, vagy agyonverték. Még az őskorban, amikor egymásra utaltak voltak az emberek. Sajnos ez az életképesség már kiveszni látszik az emberekből, és a sok lelkibeteg mások csesztetésében látja az egyetlen örömet, és utána ráfogja, hogy ettől lesz erős.. Meg hogy ő jót akar... kamu szöveg. Kérlek, annak verd szét a koponyáját, aki téged bántott, aki veled jól kicseszett! Annak add vissza, és ne annak, aki egyáltalán nem tett ellened semmi rosszat!

2016. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Az élet valamilyen területén hiányosságot érez, pl nem kap elég figyelmet, nincs jó anyagi helyzetbe, unalmasnak tartja magát, nem elég kitartó, balszerencsés, testi hiányosságai vannak, kisebbségi komplexusban szenved."


Rengeteg ember van, aki szegény! Mégis jó lelkű! Van, aki egyáltalán nem kap figyelmet! mégis jó tanuló, és nem utcagyerekekkel kezd barátkozni! Rengeteg testi fogyatékkal rendelkező személy van, aki inkább sportol, vagy elvégzi az egyetemet, vagy éppen annyira boldog és jókedvű, hogy nem is nagyon lehet látni ilyen egészséges embert. Úgyhogy bár igaz, hogy ezek a dolgok haragot, irigységet, bosszúvágyat keltenek az emberben, mert "őneki több pénze van, mert ő szebb, mert ő egészségesebb".... De ez NEM így van! Legtöbbször pont hogy azokat bántják, akik csúnyák, vagy már nem élnek a szüleik, vagy éppen testi fogyatékjuk van, vagy éppen egyszerűen nem akarnak ordibálni vagy verekedni csak azért, hogy ne bántsák. És kik bántják őket? Akiknek nincs SEMMI olyan bajuk, amiért mást bántaniuk kéne! Vagy ha van, akkor az olyan, amiért mindenki mindenkit bánthatna!

2016. nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Soha nem ismertem olyan középiskolát, ahol nem ilyen a közösség. Majd kinövik, ne aggódj. Mióta elballagtam, jónéhány év eltelt, és ezek 23 évesen is ugyanott tartanak, mint 16 évesen.
2017. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Tul idealista vagy. Mindenkit szivattak a suliban, van akit jobban van akit kevesbe. Aki ki tudott allni magaert az felnottkent se volt csicskitva. Aki csak nyafog meg gyakorira jar masok pszihejet elemezni, az egesz eleteben el lesz nyomva.


En szivattam masokat es velem is beprobalkoztak. Meg csirajaban elfolytottam az ilyen torekveseket. Azok akiket szivattam, meg okkal kaptak. Tanuljon meg alkalmazkodni es normalisan viselkedni, akkor nem lesz baja.

2017. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!