Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg kellene változnom?

Meg kellene változnom?

Figyelt kérdés
Néha elég "gyerekes" tudok lenni. Ez alatt azt értem, hogy szeretem a mesefigurákat és kicsit idealista típus vagyok. Nagyon könnyen lehet jó kedvre deríteni, mert alapból jó kedélyű személy vagyok és hiszek olyan dolgokban, mint igaz barátság, ígéretek betartása, igaz szeretet stb. Ezért könnyen találok értéket a mindennapi dolgokban. Azt hittem eddig, hogy ez senkit sem zavar. De sajnos azt vettem észre, hogy az egyik barátom akihez eddig közel voltam, egyre kevésbé keresi a társaságom. Megkérdeztem az egyik haverját, hogy tudja- e mi az oka és azt mondta, hogy mostanában egyre inkább idegesíti a többieket a jellemem és hogy nemsokára felnőttek leszünk és én meg még mindig olyan vagyok, mint egy kislány. Elég rosszul esett és nem tudom mit tegyek. Én szeretek ilyen lenni, de félek, hogy előbb utóbb mindenki így fog gondolkodni rólam. Próbáljak megváltozni és megkomolyodni? 16/L

2015. okt. 5. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:

attól mert szereted a mese figurákat még lehetsz felnőtt...

viselkedésben és gondolkodásban kellene érned!

A naivitás sokszor hátrány, mert általában kihasználják az emberek...de te döntesz, hogy bízol e bennük ennyire vakon...


22F

2015. okt. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyan, most vagytok a kamaszkorban, van, aki itt tart érésben, van, aki meg ott.

Én 30 vagyok, a 38 éves párommal együtt szoktuk nézni az animációs filmeket. És? Nem ettől leszünk éretlenek. Persze nézünk mást is, mielőtt valaki beleköt... :D


Ha erőszakoltan akarsz megváltozni valaki kedvéért, annak úgyse lesz jó vége, szerintem maradj önmagad, majd beérsz te is.

2015. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Great Saiyagirl ***** válasza:
91%

Ezzel nincs semmi gond, sőt.. tartsd meg a jószokásod, légy pozitív és életvidám. Igen ritka ez a nagyszerű jellemvonás manapság, főleg a kamaszok körében, akik azt hiszik, hogy depisnek, bunkónak és önzőnek lenni menő, pedig nagyon nem.


Ami a mesefigurákat illeti, hidd el, nagyon nagyon sok nálad jóval idősebb ember gyűjti őket. A középiskolában engem is kinéztek, a Dragon Ball mániám miatt, de egy idő után hozzászoktak, és nagyon jó barátokat szereztem. És még arra sem volt különösebb gondjuk, hogy mit vegyenek szülinapra, névnapra. :D

Volt olyan osztálytársam az egyetemen, aki minden hónapban legalább 10.000 Ft-ért vett legót.


Az ember örök gyerek marad, van, aki változtat a játékszerén, van aki megmarad azoknál, amiket gyerekként kedvelt. Ez miatt igazán nincs mit szégyellned.

2015. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy életvidám és mosolygós vagy, az a lehető legjobb dolog, amit egy lányról el lehet mondani, ahogy az is, hogy hiszel az igaz barátságban és társaiban.

Ezt a mesefiguráékért való rajongást viszont tényleg csak mértékkel űzd, mert az valóban furcsa lehet néhány komolyabb egyénnek. Én például hidegrázást kapok az olyan lányoktól, akik a tizenéves koruk közepén, vagy akár még később is, még mindig plüssfigurákkal hajlandóak csak aludni és ezt nem is titkolják.

Én is sok tekintetben gyerekesnek tartom magam és szintén idealista vagyok (hajjjajj, de még mennyire!!!"), ugyanakkor tudom, hogy mikor szabad gyerekesnek lennem és mikor kell a felnőttesebb oldalamat mutatnom. Nem mindenki vevő a komolytalan énemre, ezt el kell fogadni.

Neked is csak ezt tudom tanácsolni, hogy őrizd meg ezt a természeted, de azért tarts benne mértéket! Lehessen veled komoly módon, komoly dolgokról is beszélni, ha a helyzet úgy kívánja és a barátaid is elsősorban a barátaidnak érezzék magukat, ne a baby sitterednek :D

2015. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!