Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szülők, ti foglalkoztok...

Szülők, ti foglalkoztok pluszban a gyereketekkel otthon? Olvasás, számolás stb?

Figyelt kérdés
Kezdő tanító vagyok. Szülői értekezleten kértem a szülőket, hogy otthon is foglalkozzanak a gyermekükkel, olvassanak vele, írjanak, rajzoljanak. Mindenki bólogatott, nem volt ellenvetés. Aztán a hátam mögött szépen kipecézték, hogy én a saját munkámat akarom velük elvégeztetni, mert én arra vagyok, hogy ezeket tegyem velük. Oké, csakhogy 31 gyerek jár az osztályomba, 1-2 perc jit mindenkire. Plusz a fegyelemtartás, a konfliktusok megoldása, és egyéb teendők. A gyerekektől kérdezem, hogy gyakoroltak-e otthon, vagy mesélték-e mot tanultunk, de bem túl pozitív válaszokat kapok. Persze van kivétel, de pont azok a gyerekek, akiknek szükségük lenne plusz foglalkozásokra, nem kapják ezt meg. A szülők nem segítenek neki, mondván: ez az iskola dolga. Nyilván nem arra kértem őket, hogy vegyék át a tananyagot, csak rögzítsék, gyakorolják be. Szülők, hogy vagytok ezzel? Én kértem túl sokat? Nincs jogom ilyenhez? Vagy ezek a szülők furcsák kicsit? Mit tehetnék?
2016. nov. 8. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
En azt latom a kornyezetemben, h divat egymasra mutogatni. A fiam meg csak ovis, de a jatszoteren tobb tucat szulot hallgattam mar vegig, ahogy egymasnak szidjak a tanarokat, eldicsekednek azzal, h ki hogy olvasott be egy-egy tanarnak. Nem tudom, h milyen allalotban van az iskolarendszer, mennyire leterheltek a gyerejek es a tanarok, h mi szulok valtoztunk meg hozzaallasban vagy az iskola, mint intezmeny valt ennyire konfliktusossa, de vegyes erzelmekkel "tekintek" a jovobe. A szülők reszerol kritikus szemleletet, a gyerekek reszerol meg agressziot tapasztalok. A minap meselte a 9 eves unokahugom, h az osztalytarsa szunetben hasba rugta.
2016. nov. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szülőként mondom azt, hogy egy osztályból a szülők max. 20 százaléka foglalkozik ténylegesen a gyerekével. Nem hogy nem kíváncsi arra, hogyan olvas, számol már a gyereke elsősként, de még arra sem veszi a fáradtságot, hogy pici korában foglalkozzon vele, amíg nem jár iskolába.

Elnézem, lehozzák a játszótérre, anyukák hanyatt vetik magukat a padon, kibeszélik az anyóst, barátnőt, szomszédot, mindenkit. Készítenek néhány szelfit - messziről, már aki tudja, hol ténfereg a gyereke.

No meg nyomkodja azt a rohadt telefont egész idő alatt.

Tanító néni! Nem a te gondod. Végezd el a saját dolgodat, a szülőt nem tudod helyettesíteni.

2016. nov. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Másodikos a kislányom.Náluk úgy van, hogy hétfőn minden cuccukat be kell vinni a suliba, pénteken hozzák csak haza. A házit a napköziben megcsinálják. Emellett hétköznap nem szoktunk tanulni, mert mi este 6-ra érünk haza, és fél 9-kor már alváshoz készülődünk.Hétvégén szoktunk gyakorolni.Így is jó tanuló a lányom.De ez nem volt mindig így.5 éves koráig sokkal több szabadidőm volt, többet voltam itthon.Én mindig sokat foglalkoztam vele, sokat játszottunk, meséltem neki, mondókáztunk, verseket olvastam, amit ő is megtanult.3 éves korára tisztán, beszédhiba nélkül beszélt.Mire végzett az oviban, már tudott kisebb számokat összeadni, szorozni, és olvasni is. Érdekelte mindez, úgyhogy megtanítottam.Tehát az alapokat már az iskola kezdete előtt tudta.
2016. nov. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo , erre a kerdesre azok fognak csak valaszolni, akik torodnek a gyerekkel. Akiknek vaj van a fule mogott, azok nagyon is tisztaban vannak vele, h nem foglalkoznak kellokeppen a gyerekukkel es latva a valaszokat, nem fognak ideirni. Nem lesz olyan valasz, h "sziasztok, en olyan vagyok, mint amit itt emlitettetek: kiviszem a gyereket a jatszoterre, frocsogok az anyukakkal, a vegen meg osszeszedem vmelyik bokor aljarol, (mert nekem ugyan fogalmam sincs hol koszal, de egy anya mindig akad, aki figyel 'oszt' megmutatja, hol talalom) - es hazamegyunk". Ugyhogy ez nem reprezentativ, sajnos.
2016. nov. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tévedtek. Sok anya még arra sem képes, hogy lemenjen a gyerekével a játszótérre. A gyerekét/gyerekeit leküldi, aztán csinálnak amit akarnak. Nagyok már, legalább 7 évesek, tanuljanak az utcáról. Kár hogy így nem éppen társadalomba illő gyerekeket nevelnek fel.
2016. nov. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Aztán a hátam mögött szépen kipecézték, hogy én a saját munkámat akarom velük elvégeztetni, mert én arra vagyok, hogy ezeket tegyem velük."


Kérdező! Rendben van, legyen a te dolgod az, hogy tanulj velük! Tanítsd csak te őket! De akkor ők meg neveljék meg a gyereküket annyira, hogy tudjál velük tanulni! Mert oké, elvárják, hogy te tanítsad, és nekik ilyen irányú dolguk már ne is legyen. De akkor ők meg végezzék el a saját feladatukat, hogy rendes, normális magatartású gyerekké nevelik a gyermekük, nem pedig olyanná, aki miatt nem lehet tanítani! Mert ha a tanítás a tanár feladata, akkor a nevelés meg a szülőé.

2016. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyetértek mindegyikkel. Ezt a nevelési témát is furcsán fogják fel sokan. Szerintük, mivel a gyerek többet van iskolában, az iskolában kell nevelni. De az a hat éves gyermek már otthonról hozza magával a "tükröt". Van olyan szülő, akinek a gyereke otthon kiskatona, lépést bem tehet engedély nélkül, fegyelemben van, de az iskolában pedig a legnagyobb rendbontó, feleselő, figyelemzavaros. Az ilyen szülők sem értik meg, hogy a gyereknek valahol muszáj kiadnia ezt a "gyerekességet" , ha otthon nem lehet, akkor majd az iskolában, hiszen tudja, hogy a tanárnéni úgysem bánt(hat)ja, ha pedig megjelenik az anyuka, újra vigyázban áll és mindenki boldog. Talán a főiskolákon kellene egy tárgy, ami a szülőkhöz készít fel...
2016. nov. 9. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:

A legrosszabb az, amikor a gyerek kétlaki életet él. Úgy értem, hogy másként viselkedik a szülő jelenlétében és másként ha nincs a közelben a szülő.

Ilyenkor a szülő meg van győződve arról, hogy az ő Ödönkéje az édibédi tündér maszat csemete, aki a jó gyerek, akit mindenki bánt, közben egy pokolfajzat vásott kölök.

Ilyen esetben megáll a tudomány mert a szülő minden szavadat támadásnak fogja venni, mert az ő Ödönkéje soha nem tenne olyat, amiről te beszélsz.

2016. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Talán a főiskolákon kellene egy tárgy, ami a szülőkhöz készít fel..."

Ezekre az órákra szülőként is nagy lenne a jelentkezés.

Nem csak te szenvedsz az ilyen szülők neveletlen gyerekével, hanem a többi gyerek, szülő látja kárát.

Talán úgy tudod majd a szülők nagy részét magad mellé állítani, hogy szülői értekezleten nevesíted a problémát.

Tehát azért nem tudunk haladni a tananyaggal, mert az osztály fele nem gyakorol, órán kell pótolni pl. Józsika, Pistike, Sárika.

Amiatt sem tudunk haladni a tananyaggal, mert Marcika folyamatosan zavarja a rendet. Petike mindig szekálja Mariskát.

A szülő az maximalista. Folyton azt lesi, másik osztályban már két betűvel előrébb járnak.

Ha nem magyarázod meg a késedelem okát, te leszel a "rossz". ha megmagyarázod, legalább a fele társaság melléd áll.

2016. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!